اخبار شهرداری ها
اخبار شهرداری ها
 

افزايش حمايت مادي و معنوي از انجام مطالعات پژوهشي در شهرداري ها

مسوول واحد پژوهش شهرداري شانديز افزايش سهم بوجه پژوهشي در شهرداري ها را ضروري دانست.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، پوريا صفاري افزايش حمايت هاي مادي و معنوي از مقوله پژوهش در شهرداري ها را عامل بهبود وضعيت خدمت رساني به مردم دانست.
وي اضافه كرد: شهرداري شانديز در دومين سال حضور خود در نمايشگاه پژوهش و فناوري استان نتايج پنج پروژه پژوهشي انجام شده از جمله مديريت يكپارچه شهري بر پايه GIF، مبلمان شهري، برج انرژي خورشيدي و مديريت پسماند(مپ) را در اختيار علاقمندان قرار مي دهد.
وي از آغاز مطالعات پژوهشي نيروگاه بيوگاز در شهرداري شانديز خبر داد و افزود: كسب رتبه برتر در سه حوزه امور اجتماعي پژوهش و آموزش، شهرداري الكترونيك و ايجاد فرصت هاي سرمايه گذاري از سوي شهرداري شانديز در دومين نمايشگاه دستاوردهاي شهرداري هاي كشور نشان از ظرفيت هاي اين نهاد در انجام فعاليت هاي مغتنم بر پژوهش است كه در صورت حمايت مسوولان استاني اين فعاليت ها تقويت خواهد شد

     
اخبار شهرداری ها
 

طراحي سامانه مميزي و اطلاعات مكاني براي اولين بار در كشور

مسوول واحد پژوهش شهرداري بردسكن از طراحي سامانه مميزي و اطلاعات مكاني براي اولين بار در كشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان رضوي، اميد مختاري انجام پژوهش هاي مطالعاتي پژوهشي براي شهرداري ها را يك ضرورت دانست و در خصوص مزاياي اين طرح گفت: پس از صدور كارت شناسايي براي يك ملك و وارد كردن كد رهگيري آن در سامانه مي توان تمام اطلاعات ملك مذكور از جمله امور زير بنايي از قبيل لوله كشي آب، برق، گاز و تلفن و نيز تمام نيازهاي مالك در حوزه شهرداري مانند پرداخت عوارض و يا درخواست صدور پروانه را به صورت اينترنتي انجام داد.
وي ادامه داد: در صورت اجرايي شدن اين طرح ضمن تشكيل پايگاه اطلاعاتي جامع و به روز از املاك شهري نيازهاي اطلاعاتي شهر بر طرف مي شود و در مسير مديريت هرچه مطلوب تر شهرداري ها گام بر مي داريم.
مسوول واحد پژوهش شهرداري بردسكن در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به احداث چهار پارك با 70 درصد پيشرفت فيزيكي در شهر بردسكن اضافه كرد: با بهره برداري از اين پارك ها كه مساحتي حدود 30 هكتار دارد و مبتني بر نيازسنجي شهر بردسكن است سرانه فضاي سبز در اين شهر از سرانه كشور فراتر خواهد رفت.
مختاري اضافه كرد: در صورت اختصاص بودجه مدون به امر پژوهش و پيگيري استفاده هدفمند از آن در شهرداري ها مي توان نسبت به پيشرفت چشم گير فعاليت هاي پژوهشي و بهره مندي آحاد جامعه از نتايج اين مطالعات اطمينان حاصل نمود./

     
اخبار شهرداری ها
 

شهردار انابد خبرداد:
احداث یک بوستان جدید در شهر انابد
 
 
شهردار انابد از اجرای مراحل پایانی پروژه احداث بوستان جدید این شهر با نام «باغ کاج» خبر داد.
 جواد ضیائی رستمی با اشاره به هم‌مرز بودن شهر انابد با کویر، اظهار داشت: بوستان "باغ کاج" با قرار گرفتن در مسیر تردد وسائل نقلیه سبک و سنگین عبوری از این شهر، به مکانی بسیار مناسبی جهت استراحت مسافران و رانندگان عبوری تبدیل خواهد شد.
وی اعتبار برآورد شده اولیه برای احداث "بوستان باغ کاج" را یک میلیارد و 450 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: میزان پیشرفت این پروژه هم اکنون 90 درصد می باشد و تاکنون 150 میلیون ریال بیشتر از این میزان هزینه شده است.
شهردار انابد جدول گذاری و آسفالت خیابان های کشاورز و توحید را از دیگر پروژه های تکمیل شده طی سال جاری دانست و گفت: تاکنون 800 میلیون ریال برای این پروژه هزینه شده که خوشبختانه تاثیرات شاخصی در زیباسازی محیط و منظر شهری و افزایش رضایت شهروندان انابد بر جای گذاشته است.
رستمی با اشاره به نیاز مقطعی به آب در این شهر، از تکمیل مخزن هوایی ذخیره آب این شهر خبر داد و این پروژه با هدف جداسازی آب فضای سبز از آب شرب شهر و افزایش صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب، با صرف 200 میلیون ریال اعتبار اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
شهردار انابد تصریح کرد: جدول گذاری و آسفالت خیابان امام رضا(ع) از دیگر پروژه های در حال اجرای شهر انابد است که اعتبار تخصیص داده شده به آن یک میلیارد و 380 میلیون ریال می باشد.

 

     
اخبار شهرداری ها
 

شهردار رضویه:
احداث پارک خطی حاشیه شهر، اولویت اول شهرداری رضویه است
 
شهردار رضویه احداث پارک خطی حاشیه این شهر را اولویت اصلی فعالیتهای این شهرداری دانست.
مهندس صادق‌پور با اشاره به اینکه شهرداری رضویه توجه زیادی به ارتقای شاخصهای فضای سبز در این شهرستان دارد، تصریح کرد: در همین راستا احداث پارک خطی در حاشیه این شهر طی سال جاری در دستور کار شهرداری رضویه قرار گرفت.
وی همچنین با توجه به ضرورت ایمن‌سازی محیط شهری و توسعه امکانات در این حوزه، گفت: به این منظور احداث ایستگاه آتش نشانی با زیربنای 300 متر مربع در دست احداث  است.
مهندس صادق‌پور با اشاره به اجرای طرح بهسازی و تعریض ورودی شهر رضویه، عنوان کرد: با توجه به حجم بالای عبور و مرور از محورهای منتهی به این شهر، اجرای این پروژه از اهمیت فراوانی برخوردار است که امیدواریم با تحصیل به موقع اعتبارات، اجرای این پروژه هر چه سریعتر به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گیرد.
شهردار رضویه همچنین اظهار امیدواری کرد: با توجه به حجم بالای نیاز این شهر به توسعه زیرساخت های شهری، با همکاری مردم و دریافت کمک های دولتی، شاهد پیشرفت سریع پروژه های عمرانی در این شهر باشیم. 

     
اخبار شهرداری ها
 

شهردار تربت حیدریه خبر داد:
اصلاح هندسی و زیباسازی میادین شهر تربت حیدریه
 
 
شهردار تربت حیدریه از اجرای پروژه زیباسازی و اصلاح هندسی میادین سطح این شهر خبر داد.

 الهیاری شهردار تربت حیدریه هدف از اجرای این پروژه را حذف ایرادات هندسی و سیمای نامناسب این میادین ذکر کرد و گفت: در این طرح میادین ورودی و خروجی شهر با اجرای عملیات سنگ چینی، کف فرش، نورپردازی، نصب المان و ایجاد فضای سبز زیباسازی می شوند که این پروژه تاکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی پروژه شناسایی تخلفاتی ساختمانی و نیز تعریض آسفالت و زیباسازی بلوار شهید باهنر را از دیگر طرح های در دست اقدام شهرداری تربت حیدریه دانست و گفت: در پروژه بلوار باهنر تلاش می کنیم تا با تعریض 2 باند رفت و برگشت مجزا با عرض 50 متر، دسترسی آسان و سریع را برای شهروندان ایجاد کنیم.
وی احداث باغ پرندگان و تکمیل پارک مینو و نیز آسفالت خیابانهای اصلی شهر را از دیگر اولویت های شهرداری دانست و گفت: هم اکنون طرح مطالعاتی مدیریت استراتژیک، مبلمان شهری، ساماندهی صنایع مزاحم شهری، منطقه نمونه گردشگری پیشکوه و نیز طرح مطالعاتی کاربری فضاهای بهشت جوادالائمه از دیگر پروژه های در دست اجرای شهرداری تربت حیدریه است.
 

     
اخبار شهرداری ها
 

شهردار بیدخت:
جایگاه سوخت شهر بیدخت در مسیر جاده ترانزیتی بیرجند - مشهد راه اندازی می شود
 
جایگاه سوخت بنزین و گازوئیل شهر بیدخت در مسیر جاده ترانزیتی بیرجند - مشهد راه اندازی می شود.
محمد میر بیدختی شهردار بیدخت ضمن اعلام این خبر گفت: هم اکنون مجوز احداث جایگاه عرضه مواد سوختی (پمپ بنزین و گازوئیل) توسط شهرداری شهرستان اخذ شده است.
میربیدختی اظهار داشت: این جایگاه به لحاظ واقع شدن در مسیر جاده آسیایی علاوه بر ایجاد اشتغال در شهرستان، منبع درآمد پایدار و مناسبی برای شهرداری بیدخت می باشد.
وی اضافه کرد: همچنین با توجه به موقعیت مناسب جایگاه عرضه سوخت و عدم وجود پمپ بنزین در حد فاصل 190 کیلومتری بین شهرستان های شادمهر تا دهشک در مسیر جاده بیرجند - مشهد، احداث جایگاه عرضه مواد سوختی در این شهر ضروری می باشد تا مسافران گذری این مسیر، برای سوخت گیری مجبور  به استفاده از پمپ بنزین داخل شهر نباشند.
شهردار بیدخت با اعلام اینکه این جایگاه در زمینی به مساحت 3000 متر مربع و در اراضی ملکی شهرداری احداث می‎شود، گفت: کلیه مراحل ساخت و اجرای این جایگاه که در حال حاضر در مرحله برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار است بر عهده شهرداری بیدخت می باشد.
میر بیدختی افزود: برآورد هزینه اجرای پروژه 4 میلیارد ریال و مدت زمان لازم جهت اتمام آن 6 ماه برآورد گردیده است.

     
اخبار شهرداری ها
 

شهردار باخرز خبر داد:

اجرای عملیات روکش آسفالت 20 درصد معابر شهر باخرز

شهردار باخرز از اجرای عملیات روکش آسفالت در 20 درصد معابر این شهر خبر داد.

 مهندس مسعود نقابی اظهار داشت: با توجه به حفاریهایی که شرکت گاز در شهر انجام داده، معابر اصلی نقاب نیاز به لکه گیری داشتند لذا شهرداری اقدام به آسفالت خیابان امام خمینی(ره) و روکش آسفالت خیابان ولیعصر(عج) کرده است که با توجه به اهمیت این دو خیابان، این مقدار 20 درصد از معابر شهر را شامل می شود.

وی با اشاره به تخصیص بودجه تملک دارایی شهرداریها از جذب 145 میلیون تومان از این بودجه برای اجرای این پروژه خبر داد.

نقابی با اشاره به افزایش قیمت قیر در ماههای اخیر گفت: اجرای کامل عملیات لکه گیری آسفالت در تمامی معابر شهری هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال لازم دارد.

     
اخبار شهرداری ها
 

سرپرست شهرداری خلیل آباد خبر داد:
پارک جنگلی شهر خلیل آباد برای استفاده مردم بهسازی می شود
 
 
پارک جنگلی شهر خلیل آباد برای استفاده مردم بهسازی می شود.
 سرپرست شهرداری خلیل آباد رسیدگی شهرداری شهرستان به محدوده گردشگری خلیل آباد را از اقدامات موثر این شهرداری برشمرد و گفت: مرحله دوم محوطه سازی پارک جنگلی شهرداری به مساحت 20 هکتار در دستور کالر قرار گرفته است.
حمیدرضا عنایتی از اعتبار 500 میلیون ریالی این پروژه خبر داد که از محل اعتبارات استانی تامین شده است.
 وی همچنین به اجرای پروژه  آبیاری تحت فشار پارک جنگلی خلیل آباد نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز با اعتبار 500 میلیون ریال از هفته آینده آغاز خواهد شد.
عنایتی افزود: هر کدام از این پروژه ها 6 ماه طول خواهد کشید.

     
اخبارشهرداری ها
 

شهردار بار اعلام کرد:
احداث ساختمان و تجهیز آتش نشانی در شهر بار نیشابور

 شهردار بار از ساخت، تجهیز و بهره برداری از ایستگاه آتش نشانی این شهر به عنوان یکی از مهمترین فعالیتهای شهرداری در سال 90 خبر داد.
 سیدحسن حسینی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: زیربنای ساختمان آتش نشانی شهر بار 160 مترمربع می باشد که برای احداث آن از محل اعتبارات تملک دارایی ها اعتیاری 900 میلیون ریالی جذب شده است.
وی همچنین در خصوص تجهیز این ایستگاه اظهار داشت: در همین راستا برای این ایستگاه آتش نشانی دو دستگاه خودرو  مخصوص آتش نشانی خریداری شده است تا ارائه خدمات به مردم شهر در حوادث مختلف به بهترین وجه صورت گیرد.
شهردار بار اعتبار هزینه شده برای این پروژه  را بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون ریال خواند که از محل جذب اعتبارات تملک دارایی شهرستان صورت گرفته است.

     
اخبار شهرداری ها
 

نخستین همایش ملی دوچرخه سواری با شعار "حرکت از کلان شهرهای آلوده به آسمان آبی شهرهای جدید" در روز پنجشنبه مورخ 26/3/90 از میدان آزادی مشهد با حضور بیش از 200 دوچرخه سوار در دو گروه حرفه ای و عمومی انجام و در مجاورت سایت پروژه ملی مسکن مهر شهر جدید بینالود خاتمه یافت.
در اين همايش دوچرخه‌سواران مسافت 70 کيلومتري ميدان آزادي مشهد تا سايت طرح ملي مسکن مهر شهر جديد بينالود را همراه مديرکل تربيت بدني استان و 6 تن از جانبازان جنگ تحميلي رکاب زدند.

در پايان اين همايش، هادي طيهوري، علي متقيان و سعيد رياضي در رده بزرگسالان مقام‌هاي اول تا سوم را کسب کردند و علي نامور، مرتضي استانيستي و سهيل نظرزاده در رده جوانان نيز به ترتيب اول، دوم و سوم شدند.

همچنين مهجور با 71 سال سن به عنوان مسن‌ترين فرد شرکت کننده و علي نجفي با 11سال سن به عنوان جوان ترين فرد حاضر در اين همايش شناخته شدند.

     
 
 

نخستین همایش پیاده روی خانوادگی در مورخ 17/4/90 با هدف ایجاد روحیه نشاط ، همدلی و شادابی در بین مردم شهرآباد با همت شورای اسلامی و شهرداری شهرآباد برگزار گردید.