آرشیو
 فرماندار خبرداد ؛ تصادفات فراوان منجر به جرح و فوت در جاده هاي جوين

   ادامه مطلب

                     فرماندار خبرداد ؛ تصادفات فراوان منجر به جرح و فوت در جاده هاي جوين

 


   بخشدار مرکزی جوین اعلام کرد

 پس از ارتقاي جوين به شهرستان، ساير قوانين و مقررات در خصوص شوراهاي شهرستان اعمال گرديد.علي اصغر ارغياني، بخشدار مركزي جوين گفت: در اجراي ماده 10 قانون انتخابات شوراي اسلامي كشور و ماده يك آيين نامه اجرايي انتخابات شوراهاي اسلامي شهرستان، رئيس شوراي شهرستان جوين انتخاب گرديد.شايان ذكر است، دو نفر از بخش مركزي و دو نفر از بخش عطا ملك و يك نفر از شوراي شهر نقاب براي عضويت در شوراي شهرستان معرفي گرديده اند
 

 

 


   
 خبر امروز

برگزاري جشنهاي قربان تا غدير در جوين 

فرماندار جوين تأكيد كرد ؛ مشاركت فعال مردم با رابطان بهداشت

فرماندار جوین : نود و هفت درصد مردم شهرستان باسوادند

راه اندازي 10 رشته جديد در دانشگاه پيام نور جوين

فرماندار جوين در جلسه توديع و معارفه فرمانده انتظامي جوين : عزل و نصبها باعث نوآوري و شكوفايي مي گردد

عمليات اجرايي خانه عالم روستاي جلمياران آغاز شد 

دومین جلسه شورای اداری شهرستان جوین برگذار گردید

گشایش پایگاه شهدای ملایجرد

انتصاب مسئول راهنمایی و رانندگی جوین

افتتاح اولین  کتابخانه عمومی شهرستان جوین

امام جمعه موقت جوين؛ بسيجيان عامل عزت اسلام

افتتاح طرح هادی کلاته عرب از توابع بخش عطاملک شهرستان جوین

گازرساني به جوين تا دو ماه ديگر تكميل مي شود

برگزاري مسابقات آمادگي جسماني خواهران بسيجي در جوين

مسابقات كشتي آزاد يادواره دانش آموز شهيد ملكيان

كشاورزان و زنان خانه دار تحت پوشش بيمه قرار مي گيرند

 


بخشدار عطاملک خواستار نظارت دقیق دهیاران بر ساخت و سازها شد
جوين - خبرنگار قدس: بخشدار عطاملك شهرستان جوين در گردهمایی دهیاران گفت: دهياران با كمك شوراها نسبت به تهيه شناسنامه روستا اقدام نموده و پروژه هاي مورد نياز و نيمه تمام را اعلام نمايند
وي همچنين گفت: دهياران نسبت به تشويق مردم به بيمه محصولات كشاورزي همت گمارند و همچنين نقاط حادثه خيز كه در معرض سيل يا ساير حوادث قرار دارد را شناسايي نمايند.مهندس اشرفیان  همچنين دهياران را به نظارت كافي در ساخت و سازها موظف نمود.وي با بيان اينكه از تمام روستاها به صورت نامحسوس بازديد به عمل خواهد آمد، گفت: تلاش براي حفظ وحدت، انسجام و هماهنگي بين مردم و مسؤولان جزو برنامه هاي بخشداري مي باشد.
ملكوتي نماينده دهياران بخش نيز گفت: به بركت دولت عدالت محور كارخانه فولاد جوين در اين بخش قرار گرفته و ما انتظار داريم جهت اشتغال در اين كارخانه گزينش نيروهاي بومي مدنظر بخشدار باشد.
ملكوتي از بخشدار عطاملك درخواست نمود نسبت به اتصال راه رحمت آباد به سلطان آباد كه از پروژه هاي ملي مي باشد و مدت زيادي است كه از شروع عمليات آن مي گذرد، مساعدت نمايد.وي گفت: حركت كند اين پروژه باعث شده است زماني حدود 25 سال صرف آن شود، چون اين پروژه از سال 64 از چمن بيد در چهار قطعه آغاز گرديده و آخرين قطعه آن حكم آباد به سلطان آباد مي باشد كه در نهايت به جاده تهران- مشهد متصل مي گردد.وي افزود: اما اين پروژه بي نهايت كند است كه اين مسأله نگراني مردم را به دنبال دارد.
نماينده دهياران همچنين خواستار تأسيس پاسگاه، ثبت احوال، دادگاه و آتش نشاني در اين بخش شد و گفت: لازم است تابلوي تمام ادارات و شوراها و دهياري ها با ايجاد بخش عطاملك اصلاح گردد تا مردم بتوانند در مكاتبات و مراجعات خود با بخش تازه تأسيس ارتباط برقرار نمايند

 

 


 مهندس يعقوبي رئيس اداره آب و فاضلاب شهر نقاب گفت: از اين پس شهروندان نقابي نيازي به مراجعه به اين اداره ندارند و مي توانند با يك تماس تلفني تقاضاي انشعاب خود را مطرح نمايند.وي گفت: به محض وصول تلفني تقاضاي انشعاب، پرسنل آبفا بدون درنگ و در كمترين فرصت نسبت به نصب انشعاب متقاضي اقدام خواهند نمود.وي گفت: خدمات ديگري نيز مد نظر شركت آبفاي جوين مي باشد كه به مرور زمان شهروندان را از آن با خبر خواهيم كرد.وي گفت: در حال حاضر نزديك به چهار هزار انشعاب در شهر نقاب از خدمات آب و فاضلاب بهره مندند


رئيس جمعيت هلال احمر جوين گفت: به منظور كمك به برادران و خواهران مسلمان در غزه نسبت به جمع آوري كمكهاي نقدي و غيرنقدي در اين شهرستان اقدام شد.اميدياني گفت: با همكاري و مساعدت داوطلبان، جوانان و پرسنل هلال احمر در مورد جمع آوري كمكها تلاش گسترده اي آغاز شده است.وي گفت: از ادارات دولتي و نهادهاي انقلابي و كارخانجات نيز خواسته شده كمكهاي خود را تحويل جمعيت هلال احمر نمايند.

 


 

شرکت فرماندار و هیات همراه (امام جمعه شهرستان ،بخشدار مرکزی،بخشدار عطاملک) در مراسم خاکسپاری مادر شهید بداغ آبادی درروستای بداغ آباد

 


استقلال جهاد کشاورزی جوین

 فرماندار جوين گفت: اين شهرستان با 45 هزار هكتار زمينهاي زير كشت يكي از حاصل خيزترين نقاط خراسان رضوي به شمار مي رود
مهندس فروزان افزود: با استقلال جهاد كشاورزي جوين و سرازير شدن امكانات، مديريت مكانيزه كشاورزي و حذف روش سنتي، ميزان برداشت محصولات افزايش خواهد يافت
وي ضمن اظهار گلايه از تخصيص 12 ميليارد ريال به خشكسالي و سرمازدگي گفت: اين رقم ناچيز پاسخگوي خواسته كشاورزان خسارت ديده نمي باشد
حجة الاسلام والمسلمين دليري پور، امام جمعه جوين نيز از مسؤولان ادارات خواست همگام با مردم درايام محرم با نصب پارچه نوشته هايي درباره ماه محرم و شركت در نمازهاي جمعه و جماعت همت كنند
وي از رئيس سازمان جهاد كشاورزي خواست با توجه به آفاتي كه به چغندر قند وارد شده است، راهنمايي هاي لازم را براي تغيير كشت انجام دهند تا كشاورزان بيشتر از اين متضرر نشوند؛ زيرا كشت چغندرقند در چند سال گذشته به عنوان تك محصول اين شهرستان اراضي بكر را فرسوده نموده و اين اراضي تقريباً در حال نابودي است.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي هم با تأييد اين مشكلات گفت: منابع بالقوه كشاورزي و پرورش دام و طيور و آبزي دور از چشم مسؤولان نبود و ما به سفره گسترده اين خطه حاصلخيز احاطه داريم و مديران ما موظف به خدمات رساني در حد اعلاء مي باشند.وي افزود: ما مديران خود را مرتب محك مي زنيم و انتظار داريم با تلاش شبانه روزي رفاه حال كشاورزان را فراهم نمايند.دكتر اسماعيل نيا ابراز اميدواري كرد: با راهكارهاي ارائه شده، كشاورزي سنتي كنار گذاشته شود و كشاورزان به روش مكانيزه روي آورند
اين در حالي است كه به علت خرده مالكي در شهرستان جوين مشكلات زيادي در مكانيزه نمودن كشاورزي وجود دارد
وي گفت: اميد است فرماندار و ائمه جمعه و جماعات در سطح شهرستان آگاهي لازم را به كشاورزان بدهند تا نسبت به تجيمع زمينهاي مزروعي و كشت مكانيزه اقدام نمايند تا هم از هدر رفت آب جلوگيري شود و هم بهره وري افزايش يابد
او از مسؤولان شهرستان خواست نسبت به جمع بندي چاه هاي عميق موجود كه بيش از 350 حلقه مي باشد، اقدام كرده و از طريق جهاد كشاورزي جوين مقدمات مكانيزه را فراهم آورند تا سازمان نيز با رايزني كه از طريق وزارتخانه و استانداري خراسان رضوي انجام مي دهد، بتواند طرحهاي مكانيزه شهرستان جوين را به عنوان طرح ملي منظور نمايد.
وي در پايان مهندس جواد ايزديان را به عنوان مدير جهاد كشاورزي جوين معرفي كرد

 


مدير جهاد كشاورزي: زنگ خطر كم آبي در جوين به صدا درآمده است

جوين- خبرنگار قدس: در ديدار كشاورزان و دامداران با مدير جهاد كشاورزي جوين عمده مسائل اين بخش مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
غلامرضا ملكيان يكي از كشاورزان جوين گفت: جهاد كشاورزي بايد تمهيدات لازم را براي شناسنامه دار كردن كشاورزان انجام دهد تا آنها بتوانند از اين طريق در مجامع اظهار وجود نموده و از حقوق خود دفاع و مسائل و مشكلاتشان را با خاطري آسوده مطرح كنند.
رئيس اتحاديه دامداران جوين نيز وحدت رويه دامداران را گامي به جلو جهت رسيدن به اهداف دامداران عنوان كرد و از مدير جهاد خواست نسبت به ايجاد اتحاديه اي براي كشاورزان كمك كند.
شيردل افزود: مهمترين بستر در راه اندازي دامداري غيرسنتي هفت خوان موافقت اصولي و تسهيلات بانكي است.يكي از كشاورزان جوين هم اولويتهاي كشاورزي منطقه را اجراي آبخيزداري و آبياري تحت فشار عنوان كرد و گفت: با توجه به كشت تك محصولي در اين شهرستان و همچنين خرده مالكي مشكلاتي براي دستگاه هاي اجرايي ايجاد شده است، اما مي توان با هماهنگي، وحدت و انسجام در مورد تجميع زمين هاي خرده مالكان اقدام نمود.
ملك زاده اضافه كرد: كشت تك محصولي در طول ساليان گذشته باعث فرسايش طبيعي و شيميايي خاك گرديده كه عملكرد جدي سازمان جهاد كشاورزي در راهنمايي هاي كشاورزان براي كشت ساير محصولات ضروري است.
سالاري كارگزار بخش كشاورزي شهرستان گفت: توزيع نهاده هاي كشاورزي از جمله ماشين آلات، سوخت، بذر و سم و حتي آبياري تحت فشار بايد عادلانه و با كارشناسي دقيق انجام گيرد تا به كشاورزان اجحاف نگردد.
مهندس ايزدي مدير جهاد كشاورزي جوين نيز گفت: ابتدا بايد امكانات و نيروي مورد نياز را از سازمان جذب نماييم و با همكاري دست اندركاران كشاورزي، دامداري، آبزي پروري و مرغداريها نسبت به ارتقاي سطح برداشت و بهره وري ساير امكانات اقدام كنيم.وي اضافه كرد: از سوي ديگر بايد دانش فني كشاورزان را بالا برده و در شناسايي آب و خاك و محصولات مورد كشت تحقيقات بيشتري انجام دهيم.وي با اعلام اينكه بيش از يك متر افت آبهاي زيرزميني در دشت جوين اتفاق افتاده و از هم اكنون زنگ خطر كم آبي به صدا در آمده، افزود: بايد با برنامه ريزي و انجام كارهاي علمي جلوي هدر رفت آب را بگيريم.


امام جمعه جوين؛ تحكيم خانواده با احترام ميسر است
حجة الاسلام والمسلمين دليري امام جمعه جوين گفت: در مسائل خانواده، احترام پدر و مادر و فرزندان بر يكديگر لازم و ضروري است و تحكيم خانواده ارتباط تنگاتنگي با احترام به يكديگر دارد.
وي همچنين افزود: امام حسين(ع) براي زنده نگهداشتن دين جدش رسول ا... (ص) قيام نمود و ما اين عزتي را كه پيدا كرده ايم، بنا به فرمايش امام راحل، از محرم و صفر است. 

فرماندار: جوين مركز فرهنگ و هنر بوده است

جوين- خبرنگار قدس: فرماندار جوين گفت: شهرستان جوين سابقه طولاني در عرصه فرهنگ و هنر داشته و اين سرزمين در زمانهاي دور و در عهد مغول بزرگاني از اين خطه را به حكومت مغول تحميل كرده و يكي از وزراي اين حكومت از اين خطه بوده كه با تدبير توانسته جلوي خونريزي بيشتر مغولان را بگيرد.مهندس فروزان، كه در مراسم افتتاح كانون فرهنگي- هنري ثامن الحجج(ع) محله قدرآباد سخن مي گفت، افزود: با آغوش باز از توسعه كانونهاي فرهنگي در سطح شهرستان جوين استقبال مي كنيم.وي از اختصاص يك جلد كلام ا... مجيد و يك كتاب نفيس به ازاي هر عضو پذيرفته شده در اين كانون خبرداد و افزود به خاطر تشويق اعضاي جديد اميدواريم تعداد بيشتري جذب اين كانون شوند.

 


تأكيد فرماندار جوين به حفظ شعائر اسلامي در عزاداريها

جوين- خبرنگار قدس: فرماندار جوين در جمع هيأتهاي مذهبي و عزاداري شهرستان جوين، گردانندگان اين هيأت ها را به رعايت شعائر اسلامي توصيه كرد. مهندس فروزان افزود: شهادت ابا عبدا... الحسين باعث جاودانگي اسلام گرديد و پيروان آن حضرت با الگو قراردادن امام خويش پس از 14 قرن توانستند بتهاي عظيم 2500 ساله پادشاهي را در هم شكسته و پيروزي انقلاب اسلامي را رقم زنند.
فرماندار جوين گفت: قيام امام حسين باعث بيداري آزادگان دنيا شده، به طوري كه بيشتر كشورهاي غيراسلامي نيز در مبارزات خود روشهاي آن حضرت را الگو قرار مي دهند.امام جمعه جوين نيز از هيأتها درخواست كرد در مسيري حركت نمايند كه به راه و اهداف امام حسين (ع) منتهي شودمردم شهرستان جوین بعد از نماز جمعه خواستار پايان حملات غير انساني در غزه شدند

 
مردم جوين در يك راهپيمايي عظيم، حملات ددمنشانه رژيم غاصب به غزه و شهادت افراد بي گناه و مظلوم را محكوم نمودند.
حجة الاسلام والمسلمين دليري پور، امام جمعه جوين در اين مراسم سردمداران حقوق بشر را خطاب قرار داده و گفت: اي حاميان حقوق بشر كجاييد كه اين گونه فرزندان بي گناه و مردم آواره غزه مورد ظلم و ستم قرار مي گيرند، آواره اند، آواره تر مي شوند و كاشانه آنان تخريب مي گردد.

.

 

يك مسؤول: ارتقاي فرماندهي انتظامي شهرستان جوين ضروري است

جوين- خبرنگار قدس: مشكلات امنيتي- انتظامي شهرستان جوين با حضور فرماندهان انتظامي استان و شهرستان سبزوار و همچنين فرمانداران شهرستانهاي جوين و سبزوار مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
فرماندار جوين گفت: در اين جلسه موقعيت راهبردي منطقه براي فرماندهان تشريح گرديد و پس از بحث و تبادل نظر، فرماندهان انتظامي در خصوص ارتقاي فرماندهي انتظامي جوين در اولين فرصت قول مساعد دادند.
فروزان افزود: هر چند مدت طولاني از مصوبه پاسگاه هاي بخش عطا ملك و روستاي برغمد مي گذرد، اما پس از بررسي، راه اندازي پاسگاه هاي فوق نيز در برنامه قرار گرفت.
يكي از فرماندهان انتظامي استان نيز گفت: با بررسي هاي انجام شده ارتقاي فرماندهي انتظامي جوين از ضروريات بوده و در حال  برنامه ريزي هستيم تا در اولين فرصت نسبت به ارتقاي آن اقدام نماييم.

 


 

فرماندار: شهرك صنعتي جوين آماده سرمايه گذاري است

جوين - خبرنگار قدس: شهرك صنعتي جوين با 95 هكتار وسعت و امكانات زيربنايي، آب، برق و جدول بندي و خيابان كشي آماده سرمايه گذاري است.
فرماندار جوين با بيان اين مطلب اضافه كرد: شهرستان جوين استعدادهاي بالقوه خوبي در بخشهاي صنعتي، معدني، آب و خاك مناسب دارد كه در بخش معدن مي توان به معادن غني كروميت در روستاي «جلمبادان»، معادن سنگ و سنگ لاشه و مالون اشاره كرد.
وي گفت: درصدد شناسايي معادن جديدي در جوين هستيم و آمادگي كامل خود و بانكهاي شهرستان را براي حمايت از سرمايه گذاران، با توجه به تسهيلات خوبي كه اداره كل صنايع در نظر گرفته است، اعلام مي كنيم.
مهندس فروزان اظهار داشت: با توجه به شكوفايي و نوآوري هاي انجام شده در بخشهاي كشاورزي و صنايع تبديلي رشد خوبي را شاهد هستيم كه از جمله مي توان به كارخانجات علوفه در جوار شهرك صنعتي و كشت و صنعت جوين با 12 شركت اقماري (ساخت كشمش، الكل و خشكبار) اشاره كرد. ضمن اينكه بهره برداري از كارخانه اسيد سيتريك، ايجاد كارخانجات جانبي را در اين شهرستان رقم خواهد زد.
وي افزود: در حال حاضر جوين داراي 600 كارگاه و كارخانه فعال صنعتي است و حدود 6 هزار نيروي انساني در اين كارگاه ها مشغول به كارند و 200 كارگاه نيمه فعال ديگر نيز در اين شهرستان وجود دارد.

 


مسايل و مشكلات كشاورزان شهرستان مورد بررسي قرار گرفت

جوين - خبرنگار قدس: در جلسه اي با حضور فرماندار، مدير و كارشناسان جهاد كشاورزي و كشاورزان جوين، .
غلامرضا ملكيان نماينده كشاورزان جوين گفت: دولت در راستاي خدمت بيشتر به كشاورزان نسبت به برقي نمودن چاه هاي كشاورزي اقدام كرد، اما در واقع كشاورزان در اين خصوص متضرر شدند، به طوري كه موتورهاي ديزلي كشاورزان به قيمت مناسب فروخته شد و در مقابل تهيه ملزومات برقي كردن چاه ها، ضمن حمايت مالي دولت، هزينه سنگيني را به كشاورزان تحميل نمود.
وي ادامه داد: مشكلات به همين جا ختم نشد، حال كه عصاي دست كشاورزان از دستشان افتاده (موتورهاي ديزلي به فروش رفته) اداره آبياري و برق منطقه اي زمان بندي خاصي را براي بهره برداري از آب مشخص كرده كه با خواسته كشاورزان در فصول كاشت، داشت و برداشت در تعارض است.
ملك زاده ديگر نماينده كشاورزان گفت: برداشت آب بايد سازگار با زمان كاشت، داشت و برداشت باشد. به عنوان مثال كشت جو و گندم از مهر ماه شروع شده و تا نيمه آذر ماه ادامه دارد. در اين زمان مصرف برق و برداشت آب طبق جدول زمان بندي 144 ساعت در ماه را نشان مي دهد كه جوابگوي كشاورزان نيست.
وي در ادامه به وضعيت آب و هوايي استان اشاره كرد و افزود: جدول زمان بندي براي كل استان يكسان اعمال مي شود، در صورتي كه شهرستان جوين داراي آب و هواي متفاوت كوهستاني و دشت، يعني معتدل و سرد مي باشد و جدول زمان بندي با خواسته كشاورزان در تعارض است.
وي مشكلات ديگر كشاورزان را وضعيت آب و خاك اعلام كرد و گفت: برداشت آب به جهت افت آبهاي زيرزميني تقريباً جيره بندي شده است و خاك منطقه نيز به مرور زمان در اثر پراكنده شدن زباله ها در سطح مزارع فرسوده شده و مشكلات كشاورزان را افزايش مي دهد.
به گفته وي، نيروي انساني نيز چون هيچ گونه پشتيباني از كارگران درخصوص مسايل بيمه اي صورت نمي گيرد، يكي از ديگر مشكلات كشاورزان است.
شيردل يكي از دست اندركاران ماشين آلات و مكانيزاسيون كشاورزي هم گفت: قيمت محصولات كشاورزي تقريباً ثابت مانده، اما قيمت ماشين آلات افزايش بي سابقه اي يافته و اخيراً به رغم اينكه دريافت سه درصد ماليات بر ارزش افزوده از اصناف تعليق شده، اما كشاورزان و ساير قشرهاي طبقه پايين جامعه بايد آن را پرداخت نمايند.
وي خواستار حذف ماليات بر ارزش افزوده وسايل كشاورزي شد.
سعيد ملكيان نماينده دامداران شهرستان جوين نيز گفت: براي دريافت تسهيلات بانكي مسير طولاني نهادهاي متولي مثل جهاد كشاورزي و كار گروه هاي ايجاد شده در ادارات و در نهايت بانكهاي طرف قرارداد بايد طي گردد كه طي اين مسير طولاني و تأثيرگذاري تورم در ايجاد دامداريهاي صنعتي، مشكلات بزرگي را براي دامداران ايجاد كرده است.
مدير جهاد كشاورزي جوين هم گفت: سفره هاي زيرزميني آب در استان خراسان بحراني است و شهرستان جوين بحراني تر از ساير نقاط استان است و براساس نظريه كارشناسان طي چند سال آينده سفره هاي زيرزميني منطقه به طور كلي خالي خواهد شد.
حسين آبادي ادامه داد: به خاطر افت شديد آب، زمين نشست كرده و شكافهاي يك متري در زمين ايجاد شده است و ما تصميم گرفته ايم در شهرستان جوين از احداث سدهاي بتوني و خاكي جلوگيري نماييم تا به هنگام بارندگي با نفوذ آبهاي سطحي به سفره هاي زيرزميني بحران افت آب كاهش يابد.
وي ادامه داد: استفاده از آبهاي تحت فشار نيز مثل آبياري غرقابي هدررفت آب را افزايش داده است، چرا كه كشاورزي ما خرده مالكي است.
او با بيان اينكه حتي كشورهاي آفريقايي در تجميع زمينها و استفاده بهينه از آب از ما جلوتر افتاده اند، از كشاورزان خواست نسبت به تجميع زمينهاي خود اقدام نمايند.
وي افزود: دستگاه هاي متولي نيز بايد با احداث استخرهاي رايگان براي كشاورزان، آبهاي هدررفته را مهار و از افت بيشتر آبهاي زيرزميني جلوگيري كنند و بهره برداري از زمين و محصولات را افزايش دهند.
مدير جهاد كشاورزي جوين خاطرنشان كرد: به علت خشكسالي و سرمازدگي محصولات در سال گذشته استمهال يك ساله تسهيلات بانكي كشاورزان انجام گرفته و هيچ گونه مشكلي از اين نظر متوجه كشاورزان نيست.
مهندس دولت آبادي رئيس اداره دام جهاد كشاورزي جوين هم درخصوص جمع آوري شير دامداران گفت: هيچ گونه مشكلي وجود ندارد و مراكز جمع آوري شير كه در دست بخش خصوصي است، با قيمتهاي مصوب دولت نسبت به جمع آوري شير اقدام مي كند.
فرماندار جوين نيز گفت: در صدديم تمامي مشكلات پيش روي كشاورزان را حل نماييم. وي افزود: جوين در سطح استان و كشور بالاترين ميزان برداشت چغندر قند را داشته و تاكنون حدود 170 هزار تن چغندر قند تحويل كارخانه شده است.
فروزان با ابراز رضايت از وضعيت كارخانه قند جوين در مورد پرداخت به موقع مطالبات كشاورزان گفت: رئيس جمهور دستور خريد شكر كارخانجات را صادر نموده، ضمن اينكه بازرگاني بهانه بسته بندي شكر 1200 گرمي را مطرح كرده است كه كشت و صنعت جوين در اين راه نيز پيش قدم بوده و تمامي توليدات خود را به صورت بسته بندي 1200 گرمي ارايه مي نمايد و مشكل خاصي در اين مورد نداريم.
وي اعتبارات اختصاصي خشكسالي به جوين را يك ميليارد و دويست ميليون تومان اعلام كرد و افزود: اين مبلغ پاسخگوي خسارات وارده نمي باشد.
به گفته وي، در آينده نزديك شاهد ارتقاي جهاد كشاورزي، منابع طبيعي و تعاون- روستائي خواهيم بود.

 

 

 

 

 

فرماندار عنوان كرد؛ قفل شدن تسهيلات بانكها؛ مهمترين مانع سرمايه گذاري در جوين

خراسان امروز- شهرآبادي:شهرستان جوين داراي شهرك صنعتي به مساحت حدود 95 هكتار مي باشد كه عمليات خيابان كشي و شبكه روشنايي آن تكميل شده و برق 20 كيلوولت آن آماده تحويل است
فرماندار شهرستان جوين با بيان اين مطلب درخصوص اقدامات انجام شده براي توسعه همه جانبه شهرستان تصريح كرد: در اين شهرك صنعتي يك كارخانه سيلوي گندم در حال احداث است كه ظرفيت آن 40 هزار تن در سال مي باشد و با تصويب 10 ميليارد ريالي براي اين پروژه در كار گروه اشتغال، اميدواريم تا بهمن ماه به پايان برسد
مهندس فروزان احداث كارخانه آرد را نيز يكي ديگر از اقدامات در دستور كار عنوان و خاطرنشان كرد: يكي از صنايعي كه در آينده شاهد بهره برداري آن خواهيم بود؛ شمش فولاد آلياژي است كه در صورت راه اندازي اين پروژه ظرفيت توليد سالانه 800 هزار تن فولاد آلياژي تحقق مي يابد
وي افزود: با اقدامات و فعاليتهاي صورت گرفته تا سال 88 و 89 اين پروژه نيز به بهره برداري خواهد رسيد و 1000 نفر در اين كارخانه مشغول به فعاليت مي شوند.
وي با اشاره به اينكه حدود 600 كارگاه فعال در زمينه صنايع تبديلي غذايي در شهرستان وجود دارد، خاطرنشان كرد: حدود 300 كارگاه در شهرستان داريم كه هنوز شناسايي آن از سوي اداره كار انجام نشده است كه اگر اين تعداد كارگاه نيز فعاليت رسمي خود را آغاز نمايند، ظرفيت مطلوبي در بخش صنايع تبديلي شهرستان به وجود مي آيد
مهندس فروزان همچنين وضعيت كشاورزي شهرستان را با توجه به شرايط اقليمي و وجود رودخانه ها و چاههاي عميق و نيمه عميق متعدد بسيار مطلوب توصيف كرد و اظهار داشت: اراضي شهرستان جوين به عنوان يكي از حاصل خيزترين نقاط كشاورزي استان مطرح است و اين شهرستان در بحث توليد محصولات كشاورزي در خراسان رضوي نمونه است
وي تصريح كرد: در بحث آبياري اراضي نيز اعتبارات خوبي به شهرستان اختصاص يافته و از سويي كشت سنتي نيز به مكانيزه تبديل شده است كه اين موارد تحول در بخش كشاورزي شهرستان را نويد مي دهد
فرماندار جوين درخصوص سرمايه گذاري در بخشهاي كشاورزي و صنعت نيز اظهار داشت: برخي از سرمايه گذاران شهرستان جوين و جويني هاي مقيم شهرهاي ديگر اقدامات خوبي را براي سرمايه گذاري در شهرستان انجام داده اند، اما به دليل قفل بودن تسهيلات بانكها راه پيشرفت و حركت برخي از اين سرمايه گذاريها در بخشهاي مختلف مسدود گرديده و به همين دليل فرصت ايجاد اشتغال و اشتغالزايي گرفته شده است
وي با اشاره به اينكه جوين و بخصوص شهر نقاب مهاجرپذير است درخصوص دلايل آن گفت: به دليل پيشرفت و توسعه شهرستان، جويني هاي مقيم تهران، مشهد، سبزوار و ديگر شهرها در حال بازگشت به اين شهرستان هستند و به دليل تنظيم سند توسعه شهرستان و ظرفيتهاي شهرستان براي سرمايه گذاري، استقبال سرمايه گذاران از طرحها و پروژه ها در بخشهاي مختلف مطلوب بوده است
وي همچنين گفت: با پيگيريهاي انجام شده در صدد تسريع استقرار ادارات در شهرستان هستيم كه رايزني ها در اين زمينه انجام شده است
وي در مورد بحث ورزش شهرستان نيز اظهار داشت: با وجود استعدادهاي فراوان در شهرستان، زمين مناسب براي ورزش فوتبال و همچنين سالن ورزشي مناسب براي كشتي نداريم
وي همچنين خواستار مساعدت مسؤولان استان براي توسعه فضاهاي ورزشي در نقاط محروم شهرستان شد
فرماندار جوين در مورد ساخت بيمارستان 36 تختخوابي نقاب نيز گفت: زمين اين بيمارستان به مساحت 40 هكتار از سوي يك فرد خير اهدا شده است
وي ساخت 43 كلاس درس با مشاركت خيرين، احداث 2 كارگاه فني و 5 باب نمازخانه را از ديگر اقدامات توسعه در شهرستان عنوان كرد
وي با اشاره به وجود برخي مشكلات در بحث زيرساختهاي مخابراتي اظهار داشت: هم اكنون به دليل كامل نبودن برخي زيرساختها، در بحث اينترنت و «ADSL» با مشكلاتي مواجهيم كه اگر پروژه نصب و اتصال 7 كيلومتر فيبرنوري با تعامل اداره هاي راه و مخابرات و نيز پليس راه به انجام برسد، اين مشكل مرتفع خواهد شد
وي همچنين خاطرنشان كرد: هم اكنون تمام روستاهاي شهرستان از ارتباطات مخابراتي بهره مند هستند

 

 

 


 

آغاز به كار شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي جوين

جوين- خبرنگار قدس: همزمان با ارتقاي شهرستان جوين ادارات و نهادها و سازمانها يكي پس از ديگري براي خدمات بيشتر به مردم نسبت به تأسيس و راه اندازي دستگاههاي خدماتي خود اقدام مي نمايند
فروزان، فرماندار جوين در اين خصوص گفت: در همين راستا براي هماهنگي سازمانها در پيشبرد اهداف راهبردي انقلاب اسلامي حجةالاسلام و المسلمين اميد عميق به عنوان مسؤول شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي شهرستان جوين معرفي شد
فرماندار جوين گفت: انتظار داريم مسؤول شوراي هماهنگي تبليغات با تعامل و هماهنگي دستگاههاي دولتي و سازمانها و نهادها و حتي شركتهاي دولتي و خصوصي نسبت به سازماندهي برنامه هاي تبليغاتي اقدام نمايد
فرماندار در ادامه افزود: همچنين حسنعلي برهاني نسب به عنوان كارشناس عالي پروژه هاي فني و مهندسي شهرستان جوين منصوب شده است

 


 

 

 

 

فرماندار خبر داد ؛ ايجاد موزه مردم شناسي در محل آثار باستاني آق قلعه جوين


جوين- خبرنگار قدس: با تشكيل انجمن ميراث فرهنگي، موزه مردم شناسي نيز در محل آثار باستاني آق قلعه ايجاد مي شود.مهندس فروزان، فرماندار جوين پس از تشكيل انجمن ميراث فرهنگي گفت: با وجود آثار فرهنگي متعدد در شهرستان جوين و احياي اين آثار، لازم است هر چه سريعتر سازمان ميراث فرهنگي نسبت به تأسيس اداره در اين شهرستان اقدام نمايد.
فرماندار جوين افزود: از مهمترين آثار باستاني شهرستان جوين ميراث با ارزش آق قلعه مي باشد كه قدمت 700 ساله دارد. فرماندار جوين گفت: در حال حاضر جاده جوين به خراسان شمالي و استان سمنان و شهرستانهاي اسفراين، نيشابور و سبزوار از وسط اين قلعه تاريخي عبور مي كند و براي گردشگري جايگاه ممتازي در سطح كشور دارد
علي اصغر ارغياني، بخشدار مركزي جوين نيز گفت: به جز آثار باستاني آق قلعه آثار باستاني ديگري در روستاي انداده، محله بيجرد رازي، امامزاده كروژده، بيدخور و كلاته عرب وجود دارد

 


امام جمعه جوين؛ تمسك به احاديث معتبر در عزاداري
حجة الاسلام والمسلمين دليري پور در خطبه هاي اين هفته جوين گفت: در تحكيم خانواده همين بس كه صداقت و درستي بين اعضا حاكم باشد و از اين راه مي توان به اهداف بزرگ زندگي نائل آمد.
خطيب جمعه جوين امر به معروف و نهي از منكر را يكي از واجبات ديني اعلام نمود و گفت: لازم است تمام مؤمنان به اين وظيفه شرعي عمل نمايند.
وي در آستانه ماه محرم نمازگزاران را به عزاداريهاي سنتي تشويق نمود و گفت: مداحان اهل بيت(ع) نيز با تمسك به احاديث و اخبار معتبر نسبت به مداحي اهل بيت(ع) اقدام نمايند.
 

 


 

 

                                                                

 

 


 

 

   
  

 

 

انتصاب سومين شهردار نقاب

براساس پيشنهاد شوراي شهر نقاب و حکم استاندار خراسان رضوي، علي اکبر منطقي به عنوان سومين شهردار شهر نقاب در دوره سوم شوراها آغاز به کار نمود.

افزايش تسهيلات نوروزي مسافران ثامن الحجج(ع) در جوين

جوين- خبرنگار قدس: فرماندار جوين از افزايش تسهيلات نوروزي براي مسافران ثامن الحجج(ع) در ايام نوروز خبر داد.
فروزان افزود: شهرستان جوين در کريدور استانهاي سمنان، گيلان و مازندران، گرگان و خراسان شمالي قرار گرفته و ما وظيفه داريم نسبت به تسهيلات بيشتر به مسافران نوروزي همت گماريم.
فرماندار جوين گفت: تمامي ادارات بايد فهرست کشيک ايام نوروز خود را به فرمانداري اعلام نمايند.
وي اضافه کرد: در صورتي که رؤساي ادارات به هر دليل در شهرستان حضور ندارند، جانشين خود را با اختيارات کامل معرفي نمايند.
وي از نيروي انتظامي و سپاه پاسداران خواست، ضريب امنيتي را در ايام تعطيلات افزايش دهند تا شهروندان با خيال راحت به مسافرت بروند.
فرماندار جوين، دبير تعزيرات آرد و نان را موظف کرد، در مسير تردد مسافران نوروزي نانوايي هايي را با ساعات بيشتر پخت مهيا نمايند، ضمن اينکه در داخل شهر نيز چند واحد نانوايي با ساعت پخت بيشتر مشخص شود. 
 

جوين؛ وحدت مايه پيروزي است
حجة الاسلام والمسلمين دليري پور، امام جمعه جوين گفت: از معجزات بزرگي که مي توان به صاحب الزمان(عج) نسبت داد، طول عمر اين بزرگوار مي باشد.
خطيب جمعه، آغاز هفته وحدت را يادآور شد و گفت: از بدو پيروزي انقلاب، رهبرکبير انقلاب وحدت را کليد پيروزي مسلمانان برشمرد. 
  

باحضور فرماندار  جوین وجمعی از مسولین محلی در دبیرستان امیرالمومنین و آق قلعه جوین تعدادي نهال غر  س شد   

تو زيع ده هزار نهال مثمر در جوين

جوين- خبرنگار قدس: يکي از کارشناسان جهاد کشاورزي جوين گفت: ده هزار نهال مثمر که با آب و هواي منطقه سازگاري دارد، بين متقاضيان و باغداران اين شهرستان توزيع شد.
مسؤول فضاي سبز شهرداري جوين نيز گفت: حدود 50 هزار نهال غيرمثمر نيز در سطح شهر نقاب و محل هايي که قبلاً آماده شده به مناسبت روز درختکاري کشت خواهد شد.
وي مشکل شهرداري را خشکسالي سال گذشته عنوان کرد و گفت: سال گذشته حدود نيمي از درختان به علت خشکسالي از بين رفت و تاکنون نيز وضعيت بارندگي در شهرستان جوين مناسب نبوده و از هم اکنون بايد تمهيدات لازم براي جلوگيري از خشک شدن درختان در سال آينده انديشيده شود.
بخشدار مرکزي جوين هم اعلام کرد: با هماهنگي هاي انجام شده با بخشداري عطاملک، دو طرف جاده منتهي به مرکز شهرستان در سال جاري درختکاري خواهد شد.
وي افزود: مسؤوليت نگهداري اين درختان با دهياران روستاهاي مربوط مي باشد


افتتاح شبكه دامپزشكي


 فرماندار جوين در مراسم افتتاح شبکه دامپزشکي شهرستان گفت: با وجود 25 دامداري صنعتي و صدها دامداري سنتي در سطح شهرستان جوين، ايجاد شبکه دامپزشکي يکي از ملزومات اين شهرستان بود.
وي از مسؤولان ذيربط درخواست نمود تا نسبت به تجهيز شبکه دامپزشکي، تأمين وسيله نقليه و ساير کمبودهاي موجود مساعدت لازم را داشته باشند.دکتر دستور مديرکل دامپزشکي خراسان رضوي نيز گفت: با ايجاد شبکه دامپزشکي در جوين قطعاً خدمات افزايش خواهد يافت.وي افزود: بخشي از خدمات دامپزشکي از طريق بخش خصوصي انجام مي گيرد و ما آمادگي داريم تسهيلات لازم را در اختيار بخش خصوصي قرار دهيم.
وي گفت: اولويت تسهيلات در بخش خصوصي به کساني داده مي شود که در مبارزه با تب برفکي سرمايه گذاري نمايند، هر چند براي مبارزه با ساير بيماريها هم مساعدت خواهد شد.
همچنين در پايان اين مراسم دکتر هادي عباس پناه به عنوان رئيس شبکه دامپزشکي شهرستان جوين معرفي شد.

 

 

برگزاري جشن شکرگزاري باسوادي در بخش عطامک جوين 

عطامک- خبرنگار قدس: جشن شکرگزاري باسوادي در روستاهاي حسين آباد ميرزا مؤمن، بداغ آباد و ابراهيم آباد از توابع بخش عطامک شهرستان جوين با حضور بخشدار، نمايندگان نهضت سواد آموزي شهرستان جوين و آموزشياران و سوادآموزان تحت پوشش برگزار شد. 
در اين مراسم نماينده نهضت سوادآموزي شهرستان جوين گفت: آموزشياران با هدف جهاد در راه مبارزه با بيسوادي در صعب العبورترين، دورافتاده ترين و محرومترين روستاها به جنگ بيسوادي رفته اند. 
همچنين بخشدار بخش عطامک در اين مراسم، آموزشياران نهضت سوادآموزي را از ايثارگران عرصه علم و فرهنگ برشمرد و افزود: نهضت سوادآموزي از ماندگارترين يادگارهاي معمار کبير انقلاب است و جشن شکرگزاري باسوادي مرهون نهضت بيداري امام خميني(ره) است. 
علي اشرفيان افزود: در بخش سوادآموزي گروه هدف (گروه سني 10 تا 49 سال) نرخ باسوادي در شهرستان جوين به بيش از 99 درصد رسيده است.وي افزود: در ديگر روستاهاي بخش عطامک نيز به مرز ريشه کني کامل بيسوادي رسيده ايم و در سال آينده شاهد برگزاري جشن شکرگزاري باسوادي در تمام شهرستان خواهيم بود.در پايان اين مراسم از لوح سوادآموزي در روستاها پرده برداري شد و با اهداي لوح تقدير به آموزشياران برگزيده، از آنان قدرداني شد

.

فرماندار: پيشرفت شهرستان جوين شتاب گرفته است 

جوين- خبرنگار قدس: فرماندار جوين در جلسه شوراي اداري از مسؤولان شهرستان خواست نسبت به برنامه ريزي دقيق و سنجيده در پايان سال مالي برنامه هاي آتي و پروژه هاي نيمه تمام خود را سريعاً اعلام کنند. 
مهندس مهدي فروزان با بيان اينکه ما بنا داريم در تمامي روستاهاي اين شهرستان خانه عالم ايجاد نماييم گفت: در اين راه مشارکت مردمي را طلب مي نماييم و در صورت مشارکت مردمي فرمانداري از محل اعتبارات دهياريها، کمک قابل توجهي براي احداث خانه عالم منظور خواهد نمود. 
مهندس فروزان گفت: تاکنون کلنگ احداث 12 خانه عالم در روستاهاي انداده، کلاته انداده، زورآباد، حاجي آباد، ميمري، عباس آباد عرب، کلاته عرب، حکم آباد، برغمد، جلمياران، راشين و رازي به زمين خورده که تعدادي از آنها به بهره برداري رسيده است. 
وي با ارائه گزارشي از ميراث فرهنگي و گردشگري جوين از جمله مجموعه آق قلعه، آثار باستاني بيجرد نجم الدين کبري زيرآباد، هفت معصوم کروژده و امامزاده بيدخور، خواستار مرمت اين آثار شد و گفت: شهرستان جوين گامهاي پيشرفت را با سرعت بر مي دارد و در اين شتاب همه مجموعه ها بايد همراه باشند. 
حجة الاسلام والمسلمين تديني نماينده مدير کل اوقاف خراسان رضوي نيز در اين جلسه گفت: اولين واقف در صدر اسلام پيامبر اسلام بوده و اين سنت حسنه از آن زمان ادامه داشته است.وي اظهار داشت: تاريخچه وقف در ايران بسيار طولاني است و مهمتر از همه تاريخچه وقف شهرستان جوين مي باشد که قديمي ترين موقوفه استان خراسان رضوي در شهرستان جوين و در روستاي زيرآباد قرار دارد. 
نماينده مدير کل اوقاف افزود: وجود قديمي ترين وقف در جوين حکايت از سنت کهن وقف در اين شهرستان را دارد. 
حجة الاسلام تديني از مردم جوين خواست نسبت به ترويج فرهنگ وقف اقدام گردد و از طرفي موقوفات نسبت به نياز جامعه انجام گيرد، چون در زمانهاي سابق اکثر موقوفات مربوط به برگزاري مراسم عزاداري سالار شهيدان مي باشد و از نظر شرعي استفاده موقوفه در امور ديگر اشکال دارد. 
مهندس لشکري، مدير کل صنايع دستي ميراث فرهنگي و گردشگري خراسان رضوي گفت: ما براي آثار فرهنگي ارزش ويژه اي قائل هستيم و در احيا و بازسازي اين آثار در حد توان و وسع اعتبارات اقدام خواهيم نمود. 
وي اظهار داشت: لازم است در اين شهرستان کمپ مسافران ايجاد گردد تا مسافران استانهاي خراسان شمالي، گلستان و سمنان بتوانند در مسير ارتباطي منتهي به مشهد مقدس از کمپها بهره مند گردن

شرکت تعاوني بانوان جوين آغاز به کار کرد 

جوين- خبرنگار قدس: معاون فرماندار جوين با اعلام فعال شدن تعاوني بانوان گفت: با اين اقدام بانوان جوين از رکود بيرون خواهند آمد و اشتغالزايي بدون سرمايه براي آنان ايجاد خواهد شد. 
وي افزود: با تشکيل دبيرخانه کميته زنان، شرکت تعاوني بانوان جوين فعاليت خود را آغاز نمود. 
به گفته وي شرکت تعاوني بانوان با سرمايه اندک مي تواند حرفه هاي مختلف شامل گلدوزي، گلسازي، تابلوسازي، جوراب بافي، شيريني پزي خانگي و منبت کاري را ايجاد کند. 
ارغياني ادامه داد با عرضه و توليدات اين تعاوني به بازار داخلي، ضمن اشتغالزايي براي بانوان، درآمد خوبي هم نصيب آنان خواهد شد
.

قديمي ترين موقوفه استان در جوين

جوين - خبرنگار قدس: رئيس اداره اوقاف جوين با تشريح وقفيات جوين گفت: اولين و قديمي ترين موقوفه استان مربوط به موقوفه خواجه نجم الدين بن خواجه نجم الدين علوي حسيني در سال 820 ه.ق مي باشد که در جوين به ثبت رسيده است.رئيس اوقاف گفت: در هفته وقف موقوفات جديدي به موقوفات قديمي اين شهرستان افزوده شد.مصطفوي گفت: اشاعه وقف در اين شهرستان ادامه دارد و مردم مشتاقانه با مراجعه به اداره اوقاف جهت وقفيات جديد از يکديگر سبقت مي گيرند.
رئيس اوقاف گفت: بيشتر وقفيات جوين مربوط به عزاداري سالار شهيدان مي باشد و در پاره اي موارد در امور ديگر هزينه مي شود.وي مجموع وقفيات شهرستان جوين را هزار مورد عنوان نمود که 355 مورد وقفي و بقيه به صورت رقبه مي باشد.مصطفوي درآمد سالانه موقوفات شهرستان جوين را بيش از يک ميليارد ريال اعلام نمود و اعتبارات عمراني جذب شده جهت بقاع متبرکه و مساجد شهرستان را چهارصد و پنجاه ميليون ريال عنوان کرد که در مساجد و امامزاده بيدخور و ساير بقاع متبرکه هزينه شده است. 
 

 

مرکز بهداشتي درماني جوين به شبکه ارتقا مي يابد

جوين- خبرنگار قدس: رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرستانهاي سبزوار و جوين از تبديل بيمارستان 32 تختخوابي قمر بني هاشم(ع) جوين به بيمارستان 64 تختخوابي و ارتقاي مرکز بهداشتي درماني شهرستان به شبکه سخن گفت و اظهار داشت: براي تبديل بيمارستان 32 تختخوابي به 64 تختخوابي با توجه به افزايش مراجعات به بيمارستان، مقدمات افزايش تختها از طريق وزارت بهداشت و درمان انجام شده و در آينده نزديک شاهد افزايش تختهاي بيمارستان مذکور و همچنين افزايش امکانات خدمات درماني خواهيم بود.
دکتر حسن پور افزود: براي ايجاد شبکه بهداشت و درمان نيز چارت سازماني پيشنهاد شده و از ابتداي سال آينده شاهد ارتقاي مرکز بهداشتي شهرستان به شبکه خواهيم بود.
وي اظهار داشت: دولت تمام سعي و تلاش خود را در افزايش خدمات رساني و سلامت جامعه مبذول خواهد داشت و از هيچ کمکي به جامعه براي ارتقاي بحث سلامت دريغ نخواهد نمود.وي از ديگر خدمات دانشگاه علوم پزشکي در شهرستان جوين را افزايش مراکز اورژانس 115 اعلام کرد و گفت: با وجود يک اورژانس بين راهي «عطاملک» در شهرستان جوين نسبت به ايجاد دومين اورژانس در مرکز شهرستان اقدام شده است


     ادامه مطلب....    پنجمين جلسه شوراي اداري شهرستان جوين تشكيل شد

 

 در گردهمايي دهياران جوين مطرح شد؛ محروميت روستاهاي پيراکوه از جاده مناسب

جوين- خبرنگار قدس: نماينده شوراي اسلامي شهر جوين در همايش دهياران اين شهرستان گفت: اداره راه و ترابري بايد نسبت به ايجاد شانه آسفالته يا حداقل خاکي در کنار جاده انداده به نقاب اقدام کند.
عباس فتح آبادي افزود: روستاهاي پيراکوه نه جاده مناسبي به مرکز شهرستان دارد و نه از خدمات خوبي برخوردار است.وي از مسؤولان خواست به اين منطقه که کوهستاني مي باشد و مردم دسترسي به امکانات ندارند، توجه ويژه داشته باشند.وي از رئيس بنياد مسکن خواست در اجراي طرح هادي روستاهاي شهرستان جوين اعتبار خاصي در نظر بگيرد.رئيس بنياد مسکن شهرستانهاي جوين و سبزوار هم گفت: در سالهاي گذشته تنها 15 طرح هادي در منطقه اجرا شده بود که در دولت نهم 32 طرح افتتاح شد و اين روند رو به رشد است.وي اظهار داشت: از 51 روستاي شهرستان در 22 روستا طرح هادي اجرا نشده که 9 روستا را براي سال آينده پيشنهاد داده ايم و ظرف دو سال آينده تمام روستاهاي جوين داراي طرح هادي خواهند شد.مهندس رجايي خواه افزود: چون امسال آخرين سال اجراي برنامه چهارم توسعه مي باشد، دهياران پرونده متقاضيان صدور سند را جمع بندي نمايند تا نسبت به صدور سند روستاييان اقدام شود که به همين منظور طرح تشويقي دهياران در نظر گرفته شده و در قبال جمع آوري هر سند مبلغي به عنوان جايزه به آنان اهدا خواهد شد.
وي در خصوص اعتراض بعضي از روستاييان به نقشه هاي مصوب طرح هادي گفت: نقشه هاي طرح هادي با حضور کارشناساني از استانداري، ميراث فرهنگي، جهاد کشاورزي، راه و ترابري، منابع طبيعي و ساير دستگاههاي مربوط و با حضور بدون رأي نماينده روستا و دهيار به تصويب مي رسد که به منزله طرح جامع روستاست و تغيير نمي کند.وي اضافه کرد:در خارج محدوده روستا مجوز تغيير کاربري داده نمي شود و بايد دهياران مردم روستا را از قوانين و مقررات مطلع نمايند.
فرماندار جوين نيز در اين جلسه مردم را به رعايت قوانين و مقررات دعوت نمود و مسؤولان ادارات را به ارايه خدمات بيشتر و پيشگيري از نقض قوانين توسط افراد سودجو و فرصت طلب فرا خواند.
فروزان اضافه کرد: همان طور که ما موظفيم به مردم خدمت ارايه نماييم، متقابلاً در برابر قانون شکنان هم خواهيم ايستاد.
معاون فرماندار جوين خواستار شد ؛ تعيين کرايه مسيرهاي داخل شهر توسط شهرداري

 بخشدار مرکزي جوين گفت: بايد با فرهنگ سازي و آموزشهاي لازم، ترافيک شهرستان را ساماندهي نموده و نابساماني ترافيکي را از بين ببريم.عادلي اظهار داشت: تا زماني که راهنمايي و رانندگي استقرار پيدا نکرده ترافيک شهر سر و سامان نمي گيرد، چون متولي اصلي ترافيک شهري راهنمايي و رانندگي است.وي افزود: در عين حال ما دست روي دست نخواهيم گذاشت و با همين امکانات اندک و هماهنگي هاي لازم بين دستگاه هاي ذي ربط، مانع تخلفات خواهيم شد. معاون فرماندار جوين نيز گفت: ميني بوس ها بايد از سطح شهر جمع آوري و در محلي ثابت استقرار يابند. رئيس پايانه هاي مسافربري شهرستان نيز گفت: اگر در بدو ارتقاي جوين به شهرستان ما نتوانيم به بحث حمل و نقل و مسافربرها سر و سامان دهيم هيچ وقت نمي توانيم در اين امر موفق باشيم.بخشدار عطاملک نيز گفت: چون سايت مخابراتي افچنگ در محلي قرار گرفته است که براي ارتباط با تلفنهاي ضروري اورژانس، آتش نشاني و پليس 110 بين شهرستان جوين و سبزوار اختلال ايجاد مي گردد لازم است دست اندرکاران و دستگاه هاي ذي ربط براي رفع اين اختلال اقدام نمايند.وي افزود: به عنوان نمونه اگر با 125 آتش نشاني جوين تماس گرفته شود آتش نشاني سبزوار پاسخ مي دهد يا در مورد تماس با 115 و 110 نيز وضعيت همين گونه است.نماينده پليس راه نيز خواستار راه اندازي کمربندي شهر نقاب و برخورد با مسدود کنندگان پياده روهاي داخل شهر گرديد. نماينده پليس راه گفت: ورودي و خروجي روستاهاي منتهي به جاده اصلي به سرعتگير نياز دارد و پيچ خطرناک روستاي اسماعيل آباد بايد اصلاح گردد.همچنين معاون فرماندار از شهرداري خواست نسبت به تعيين کرايه مسيرهاي داخلي شهر و برون شهري مسافربرها و ميني بوس ها اقدام نمايد.ارغياني گفت: آژانسهاي مسافري داخل شهري حق خروج از شهر را ندارند و در اينگونه موارد بايد از تاکسيهاي برون شهري استفاده شود.

 

حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن در مرکز شهرستان و مرکز بخش عطاملک

این مراسم با حضور هزاران نفر از مردم شهرستان اعم از کودک و نوجوان ، زن ومرد ،پیر و جوان و ...در شهرهای نقاب و حکم آباد برگزار گردید. حجة الاسلام محمدتقي دليري پور، امام جمعه جوين با اشاره به راهپيمايي گسترده ملت ايران در روز 22 بهمن آن را سيلي محكمي به استكبار جهاني دانست و يادآوري كرد: جنايتكاران دست از ماجراجويي عليه امت اسلامي بردارند.
وي با اشاره به نقش استقامت و پايداري ملت ايران در پيروزي انقلاب، حضور گسترده مردمي را عامل عقب نشيني تدريجي زياده خواهان آمريكا و صهيونيسم جهاني دانست
 

جلسه پرسش و پاسخ مردم و مسئولین در مرکز بخش عطاملک با حضور نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی

این مراسم با حضور پر شور مردم بخش عطاملک ،جناب آقای دکتر محسنی ،فرماندار و امام جمعه شهرستان و سایر مسئولین شهرستان در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر حکم آباد بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار گردید.در ابتای این مراسم مهندس اشرفیان بخشدار عطاملک ضمن خیرمقدم به بیان توانمندی های بخش و عملکرد دو ماهه بخشداری پرداخت. سپس آقای فروزان فرماندار شهرستان جوین ضمن تشکر و خیر مقدم ، از خدمات ارزنده دولت خدمتگزار در شهرستان قدردانی کرده و مشکلات شهرستان را به سمع و نظر نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی رساندند.دکتر محسنی نیز در ادامه مراسم ضمن مقایسه دوران قبل ار انقلاب و بعد ار انقلاب ،پیشرفت و ترقی ایران امروز را ثمره فداکاریهای معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران و به برکت خون شهدا دانست.در پایان نیز ایشان و فرماندار به پرسش های مردم پاسخ دادند.

 

 

 

 

پياده روي عمومی در بخش عطاملک

 


به مناسبت سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي همايش پياده روي عمومی درحکم آباد با همكاري ستاد دهه فجر بخش عطاملک برگزار شد. اين برنامه ورزشي كه از بخشداری آغاز شده بود، در محل آرامگاه امامزاده قاسم (ع) روستای کلاته عرب  پايان يافت.در پايان برنامه به سی نفر  از شركت كنندگان به قيد قرعه هدايايي اهدا شد

افتتاح مركز قرآني در جوين  

جوين- خبرنگار قدس: مركز قرآني پيامبر اعظم(ص) اولين و گسترده ترين مركز قرآني شهرستان جوين با حضور امام جمعه، فرماندار و ساير مسؤولان افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.حجة الاسلام والمسلمين دليري پور، امام جمعه جوين، مديران اين مركز را به جذب جوانان جهت آموزش قرآني تشويق نمود.فروزان، فرماندار جوين نيز گفت: اهداف اين مركز بايد ايجاد بستر مناسب براي عملي شدن قرآن و ترويج و نشر معارف باشد.
مسابقات واليبال در جوين
جوين- خبرنگار قدس: به مناسبت دهه مبارك فجر يك دوره مسابقات واليبال بين 12 تيم برگزيده شهرستان جوين به صورت دوره اي برگزار شد.
مسؤول تربيت بدني جوين گفت: در دهه فجر مسابقات مختلفي از جمله فوتبال، فوتسال، واليبال، شطرنج، كشتي با چوخه در سطح شهرستان برگزار مي شود.
يزدي با بيان اينكه مسابقات واليبال دهه فجر نيز پايان يافت، افزود: پس از رقابت اين 12 تيم برگزيده، تيم واليبال نقاب با شكست ساير تيمها كاپ قهرماني را از آن خودنمود. وي گفت: فرمانداري در برگزاري اين مسابقات مساعدتها و همكاريهاي لازم را انجام داد كه اين مسأله جاي تقدير و تشكر دارد

 

انتصابات شهرستان

محمود سخنور به عنوان سرپرست جمعيت هلال احمر شهرستان جوين منصوب و مشغول به کار شد.همچنین آقای دلبری بعنوان رئیس اداره بازرگانی شهرستان منصوب شد

  

 

انتصاب فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهرستان جوین

این مراسم که با حضور سردار نظری معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) و فرماندار شهرستان و جمع کثیری از دهیاران ، بخشداران،اعضای شوراهای اسلامی روستاها و فرماندهان پایگاه های بسیج شهرستان برگزار گردید ، سرهنگ پاسدار استیری بسمت فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهرستان جوین منصوب و

از زحمات ستوان ملایی تقدیر شد

افتتاح گاوداری در بخش مرکزی

 

 

 

 

افتتاح حوابگاه شبانه روزی فرزانگان

 

 

برگزاری پیاده روی خانوادگی به مناسبت فرارسیدن ایام ا... دهه مبارک فجر توسط ستاد دهه فجر شهرستان و با حضور جمع کثیری از شهروندان نقاب در روز جمعه برگزار  و در پایان به سی نفر از شرکت کنندگان جوایزی شامل دوچرخه کوهستان ، پتو،پلوپز ، آبمیوه گیری و.... به قید قرعه اهدا گردید.

 

فرماندار خواستار شد؛ ارتقاي مرکز بهداشت جوين به شبکه 

رئيس دانشگاه علوم پزشکي سبزوار از ارايه خدمات بيشتر دانشگاه علوم پزشکي به مردم شهيدپرور جوين خبرداد.
وي در مراسم آغاز عمليات اجرايي دومين اورژانس 115 جوين اظهار داشت: با اختصاص 500 ميليون ريال اعتبار براي احداث اورژانس 115 جوين و واگذاري آن به پيمانکار دومين اورژانس شهرستان جوين در آينده اي نزديک در خدمت مردم خواهد بود.
عبدالکريم نقابي، رئيس شوراي شهر نقاب نيز با تشکر از رئيس دانشگاه علوم پزشکي سبزوار گفت: براي احداث اورژانس 500 مترمربع زمين به طور رايگان در اختيار دانشگاه علوم پزشکي قرار داده ايم.
وي اظهار اميدوري کرد که امکانات بهداشتي شهرستان افزايش يابد تا بيماران مجبور نشوند به شهرستانهاي مجاور عزيمت کنند.
فروزان فرماندار شهرستان جوين نيز از مسؤولان دانشگاه خواست نسبت به ارتقاي مرکز بهداشت جوين به شبکه بهداشت و درمان اقدام نمايند. 


تشييع پيكر پاك سرباز شهيد در جوين

جوين- خبرنگار قدس: پيكر پاك و مطهر شهيد سيد قاسم شريعتمداري كه در مصاف با اشرار مسلح در سيستان و بلوچستان به درجه رفيع شهادت نايل گرديده بود، از مسجد جامع نقاب تشييع گرديد.
پس از تشييع اين شهيد بزرگوار در شهرستان جوين، پيكر اين سرباز شهيد در روستاي بيسجرد زادگاه او به خاك سپرده شد. 

 

دومین گردهمایی هم اندیشی مشترک دهیاران و شوراهای اسلامی بخش عطاملک برگزار شد

.
این مراسم در حکم آباد مرکز بخش عطاملک و با حضور مدیریت جهاد کشاورزی جوین،مسئول خدمات کشاورزی حکم آباد ، مسئول مرکز بهداشت حکم آباد سرکار خانم دکتر نامنی و تمامی دهیاران و شوراهای اسلا می روستاهای بخش برگزار شد.در ابتدای برنامه حجت الاسلام محمدی روحانی محترم حکم آباد در خصوص اهمیت مشورت کردن در کارها با افراد دلسوز و خداترس و اندیشمند و وظایف مهم شوراها مطالبی را عنوان نمودند. در ادامه خانم دکتر نامنی ،ضمن تشریح بیماری سالک و روشهای مباره با آن خواستار شناسایی اماکن مخروبه و معرفی آنها و مالکانشان به مرکز بهداشت و درمان حکم آباد گردید.مهندس ایزدیان ، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان جوین نیز ضمن پاسخگویی به سئوالات خواستار همکاری مردم بویژه دهیاران با مامورین جمع آوری اطلاعات کشاورزان شد.
در پایان مهندس اشرفیان بخشدار عطاملک خدمت رساني به مردم را بهترين سرمايه دهياران دانست و گفت: دهياران براي تحقق خواسته هاي به حق مردم براي توسعه و عمران و آبادي روستا دريغ و كوتاهي نكنند و كار مردم را به فردا نسپارند و موارد زیر را خواستار شد :
  تکمیل شناسنامه روستا
تعامل بیشتر اعضاء شوراهای اسلامی روستا با مردم و دهیاران
برگزاری جلسات مدون و منظم شورای اسلامی روست و ارسال صورتجلسات به بخشداری و شورای بخش
نظارت کامل دهیاران برعملکرد نانوایی ها
تکمیل فرم های بودجه نویسی که در این جلسه توزیع گردید و ارسال آن به بخشداری پس ار تآیید شورای اسلامی روستا
اعلام ساعات حضور دهیاران بصورت کتبی در محل دفتر دهیاری
نظارت کامل دهیاران بر ساخت و سازها
آذین بندی معابر و ورودی های روستا بمناسبت سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران
ارائه به موقع اخبار و اتفاقات روستا به بخشداری
o        افزایش رضایتمندی مردم و .....

استقرار فرماندهی انتظامی شهرستان جوین تا 15 اسفند

فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی و هیئت همراه که به جوین سفر کرده بود ضمن بازدید از زمینهای اهدایی خیرین جهت احداث ساختمان فرماندهی انتظامی شهرستان عنوان کرد تا 15 اسفند فرماندهی انتظامی شهرستان جوین مستقل خواهد شد در ادامه فروزان فرماندار شهرستان با بیان اینکه 40 درصد تصادفات جاده ای  محورهای جاده ای شهرستان حادث میشود خواستار استقرار پلیس راهور در شهرستان را شد که در این خصوص 1 هکتار زمین در حکم آباد توسط خیرین              اهدا    گردیده است.

فرمانده انتظامي خراسان رضوي دستور داد؛ تخريب ساختمان قديمي و احداث ساختمان جديد نيروي انتظامي جوين 

 سردار فهيمي راد فرمانده انتظامي خراسان رضوي در بازديد از شهرستان جوين، دستور تخريب ساختمان قديمي منطقه انتظامي جوين و احداث ساختمان جديد را صادر كرد.
وي با بيان اينكه به تعداد شهرستانهاي استان 6 شهرستان اضافه شده است، گفت: نيروي انتظامي نيز تا به حال هيچگونه اعتباري براي شهرستانهاي جديد دريافت نكرده است.
سردار فهيمي راد اضافه كرد: با اين حال به خدمات نيروي انتظامي واقفيم و مي دانيم نبود منطقه انتظامي در شهرستان مشكلات زيادي براي مردم به وجود مي آورد و به همين دليل در صدد هستيم در اسرع وقت نسبت به انجام مراحل ارتقا اقدام نماييم. وي افزود: بعضي از خدمات نيروي انتظامي كه همه مردم نيازمند هستند عبارتند از صدور گذرنامه، گواهينامه، پليس + 10 و ساير خدمات امنيتي و رفاه عمومي، بنابراين با مساعدت مردم، تلاش خواهيم نمود خدمات خود را در اسرع وقت در اختيار مردم شهرستان جوين قرار دهيم.
مهندس فروزان فرماندار شهرستان جوين نيز گفت: در شهرستان جوين اكنون يك حوزه انتظامي داراي كلانتري و دو پاسگاه مصوب برغمد و حكم آباد وجود دارد.
وي همچنين خواستار تأسيس پاسگاه انتظامي در روستاي «رازي» گرديد و ادامه داد: مردم «رازي» 3500 متر زمين به طور رايگان براي اين امر واگذار نموده اند. امام جمعه جوين نيز گفت: ساختمان فعلي نيروي انتظامي جوين به علت قدمت طولاني فرسوده شده و غيرقابل استفاده مي باشد.بخشدار مركزي جوين خواستار شد؛ تخريب منازل مخروبه روستايي به دليل خطرات بهداشتي

 
جوين- خبرنگار قدس: مهندس فروزان فرماندار شهرستان جوين در جلسه كارگروه بهداشت شهرستان با تشريح وضعيت بهداشتي شهرستان جوين، از كمبود امكانات و ماشين آلات شهرداري گلايه كرد.
وي اظهار داشت: با ارتقاي مركز بهداشت شهرستان جوين در ايام ا... دهه فجر، وضعيت بهداشت شهرستان جوين رشد قابل توجهي خواهد داشت.
فرماندار جوين، بخشداران مركزي و عطاملك را موظف به همكاري و مساعدت با دهياران در امر بهداشت عمومي نمود.وي همچنين از هلال احمر خواست جوانان را در امور بهداشتي فعال نمايند.مسؤول بهداشت شهرستان نيز جمع آوري زباله در شهر را داراي نقاط ضعف بسيار اعلام كرد و گفت: جمع آوري زباله توسط كاميونت و وانت روباز انجام مي گيرد كه اين مسأله با استانداردها فاصله زيادي دارد.مهندس عباس آبادي از شهرداري خواست نسبت به ديواركشي زمينهايي كه در داخل شهر قرار دارد و به محل تجمع زباله تبديل شده است، اقدام نمايد.
عباس آبادي از وضعيت زباله هاي مطبها اظهار گلايه كرد و گفت: مطبها و برخي مراكز درماني خصوصي زباله هاي خود را با زباله هاي شهري مخلوط نكنند.
عادلي بخشدار مركزي جوين نيز در خصوص وضعيت بهداشتي روستاهاي شهرستان گزارشي ارايه كرد و خواستار تخريب اماكن و منازل مخروبه در روستاها گرديد.
وي ادامه داد: اين اماكن مخروبه به محل ريخت و پاش زباله ها تبديل شده است.
محمدي مسؤول بهداشت مدارس شهرستان نيز گفت: متأسفانه زباله هاي مدارس روزانه جمع آوري نمي شود و عوارض و خطرات ناشي از وجود زباله ها گريبان دانش آموزان و خانواده ها را مي گيرد.
محمدي افزود: زباله هاي جمع آوري شده نيز در شمال شهرستان بدون دفن كردن انباشته مي شود و با باد و بارندگي عوارض و خطرات آن به جامعه بر مي گردد

 

به دليل تأمين نشدن اعتبار؛ بزرگترين كارخانه اسيد سيتريك خاورميانه نيمه تمام مانده است

جوين- خبرنگار قدس: مدير كارخانه اسيد سيتريك جوين گفت: اين صنعت بزرگ كه يكي از صنايع تبديلي در سطح خاورميانه مي باشد به علت كمبود اعتبار نيمه تمام رها شده است.مهندس هراتي افزود: اين كارخانه كه يكي از بزرگترين طرحهاي خراسان رضوي است به علت پرداخت نشدن تسهيلات از سوي دولت نيمه تمام مانده است.وي ظرفيت توليد اين كارخانه را 20 هزار تن در سال عنوان كرد و اظهار داشت: تاكنون 9/18 ميليون يورو در اين كارخانه هزينه شده و نيازمند 6 ميليون يورو ارز و 100 ميليارد ريال اعتبار ديگر نيز مي باشد.
وي اظهار داشت: با راه اندازي اين كارخانه بزرگ حدود 200 نفر به طور مستقيم مشغول به كار خواهند شد و براي حدود هزار نفر به طور غيرمستقيم اشتغالزايي مي شود.وي اضافه كرد: در صورت مساعدت دولت و راه اندازي اين كارخانه ساليانه از خروج حدود 15 ميليون يورو ارز از كشور جلوگيري خواهد شد. 
 

افتتاح نمایندگی اداره راه و ترابری شهرستان جوین

جوین، خبرنگار خراسان- با حضور معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، اولین رئیس اداره راه و ترابری شهرستان جوین، معرفی شد. مهندس صنیعی در مراسم افتتاح این اداره گفت: راه سازی زیربنای توسعه اقتصادی است و خدمات راه سازی طی ۳۰ سال اخیر با دوران گذشته قابل مقایسه نیست. مهندس صنیعی گفت: سیاست ما شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز است. فرماندار جوین نیز با اشاره به حادثه خیز بودن محور اصلی جاده سبزوار-جوین که مسیر سه راه حکم آباد آن معروف به سه راهی مرگ است، خواستار رسیدگی به این جاده اصلی شد. رئیس اداره راه و ترابری سبزوار نیز با اشاره به ۲۱۸ کیلومتر راه روستایی در شهرستان جوین قول داد با استفاده از نیروهای بومی این شهرستان و از نظر مالی، این اداره مستقل شود.

در این مراسم مهندس توسلیان به عنوان مدیر راه و ترابری جوین معرفی شد 

 حضور آقای بروغنی نماینده محترم مردم شهرستانهای جوین ،جغتای و سبزوار در مجلس شورای اسلامی در جمع روستاییان جوین

 
 

در تاريخ  29/10/87 بعد از اتمام شوراي اداري شهرستان حاج آقاي بروغني نماينده محترم شهرستان در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار محترم شهرستان جناب آقاي فروزان  در معيت جمعي از مسؤلين  شهرستان از روستاهاي رحمت آباد ، كريم آباد ، بداغ آباد  وحكم آباد  ،  بازديد و از نزديك با مردم روستا ديدار  و  به مشكلات  ايشان رسيدگي نمودند . در اين مراسم جناب آقاي فروزان فرماندار محترم شهرستان در ابتدا ضمن خير مقدم به نماينده محترم در مجلس شوراي اسلامي و ساير مسؤلين به بيان زحمات و عملكرد دولت نهم و توجه  ويژه رياست محترم جمهور به روستا هااشاره  نمود و ضمن  محكوم كردن جنايات بي رحمانه اسرائيل  غاصب و آمريكاي جنايتكار  خواستار  هوشياري هر چه بيشتر مردم  در برابر  دشمنان اسلام و همچنين تعامل شوراهاي اسلامي و دهياران در جهت  رشد و توسعه منطقه شد  . همچنين با توجه به اينكه  اكثر مردم خواستار بهبود وضعيت راه هاي مواصلاتي بودند ، ايشان خبر خوشي مبني بر استقلال اداره راه و ترابري شهرستان جوين در هفته آينده  را  داد  و عنوان نمود  با استقلال اين اداره بزودي تمامي مشكلات راه هاي شهرستان مرتفع خواهد شد . وي در ادامه سخنان  خود در جمع مردم  روستا هاي رحمت آباد ، بداغ آباد  ، كريم آباد  و حكم آباد  به استقلال  فرماندهي   انتظامي شهرستان جوين و اداره منابع طبيعي در هفته هاي آينده  ، احداث بزرگترين مجتمع   بين راهي در حكم آباد و سه راه برغمد ؛ كمك به احداث خانه عالم  ، مذاكره با مدير كل حوادث غير مترقبه استان   در خصوص تجهيز   آتش نشاني ها  و ..  اشاره نمود .

نماينده محترم مردم شهرستان در مجلس شوراي اسلامي ضمن تشكر از مردم  جهت حضور در پاي  صندوق هاي رأي در انتخابات  مجلس شوراي اسلامي ، ايرانيان را افرادي سخت كوش ، پر تلاش     و تيز هوش  دانست . وي با شاره به اينكه خدمت به خلق عبادت است از همه مسؤلين خواست  تا در بهبود وضعيت معيشت مردم تمام توان خود را بكار گيرند . وي در ادامه ضمن محكوم  كردن  جنايات بي رحمانه و وحشيانه  اسرائيل  غاصب در باريكه غزه   گفت :  ان شاء ا... مردم فلسطين و غزه يزودي پيروز خواهند شد چرا كه مقاومت مردم ايران در برابر رژيم شاهنشاهي  ، پيروزي    22 بهمن سال 57 را و مقاومت حزب ا.. لبنان در جنگ 33 روزه در برابر اسرائيل ، پيروزي حزب ا.. لبنان را به ارمغان آورد  و از  همه مهمتر خداوند در قرآن مي فرمايد : عده اي قليل  بر عده اي كثير پيروز شوند  اگر خدا بخواهد 

   برنامه ده گردشي  در بخش عطاملك با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در مسجد جامع حكم آباد و ايراد سخنراني امام جمعه محترم شهرستان خاتمه يافت

فرماندار: نرخ بيكاري در جوين 7 درصد است 

فرماندار جوين در جلسه شوراي اداري اين شهرستان گفت: با اشتغالزايي در امور كشاورزي و صنعت و معدن، رقم بيكاري در اين شهرستان حدود 7 درصد است.
وي اظهار داشت: كشاورزي جوين در استان حرف اول را مي زند و 70 درصد مردم در امر كشاورزي، 23 درصد در صنعت و معدن مشغول كارند و هفت درصد باقيمانده رقم بيكاري را به خود اختصاص داده اند كه آن هم در فصول مختلف تغييرپذير است و امكان كاهش درصد بيكاري وجود دارد.
وي اضافه كرد: جوين با راه اندازي كارخانه فولاد و تكميل شهرك صنعتي كه در جوار اين كارخانه قرار گرفته، موقعيت صنعتي خود را باز خواهد يافت.
مهندس فروزان از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي خواست، نسبت به تكميل كارخانه اسيدسيتريك كه يكي از كارخانه هاي مهم در سطح خاورميانه مي باشد، مساعدت لازم را از طريق وزارت صنايع اعمال نمايند.
وي راه اندازي اين صنعت مهم را براي استان ضروري عنوان كرد و گفت: هم توليدات كارخانه و هم اشتغالزايي براي شهرستان جوين از اهميت خاصي برخوردار است.
وي كارخانه هاي ديگر شهرستان را شركت ماشينهاي الكتريكي (جمكو)، سيلوي 80 هزار تني گندم در حال احداث و كارخانه آرد اعلام كرد و گفت: همزمان با بهره برداري از اين كارخانه ها و فولاد، احداث خط لوله گاز نيز در برنامه وجود دارد و سال آينده كارخانه ها از اين خط لوله بهره مند خواهند شد.
مهندس سليماني مدير شهركهاي صنعتي خراسان رضوي هم در اين جلسه گفت: شهرستان جوين يكي از مناطق پراستعداد از نظر صنعتي، معدني و كشاورزي مي باشد و مسؤولان استان به اين استعداد بالقوه طبيعي واقفند و به همين علت كارخانجات مهم و مادر در اين شهرستان راه اندازي شده است.
وي اظهار داشت: وجود كشاورزي مستعد شهرستان جوين نيز در احداث كارخانجات مؤثر است و ما سرمايه گذاران را براي احداث كارخانه هاي جانبي تبديل صنايع غذايي مانند انار، كشمش، انگور و ساير محصولات باغي تشويق نموده ايم.
مهندس سليماني ايجاد صنايع كوچك در كشور را مفيد ارزيابي كرد و گفت: شركتها و كارخانه هاي بزرگ مثل تويوتا و سوني در جهان موفقيت خوبي كسب نكرده اند و در عوض صنايع تبديلي و كوچك كه در كشور چين وجود دارد، توانسته اند بازارهاي بين المللي را قبضه نمايند.
او گفت: در خراسان رضوي 18 خوشه صنعتي شناسايي شده است و اجراي چهار خوشه صنعتي در دستور كار قرار گرفته است كه سرمايه گذاران در اين چهار خوشه مورد حمايت قرار مي گيرند.
بروغني نماينده مردم جوين، جغتاي و سبزوار در مجلس شوراي اسلامي نيز گفت: وزير صنايع دستور مساعدت لازم براي احداث كارخانجات فولاد، اسيد سيتريك و ماشينهاي الكتريكي سنگين (جمكو) را صادر كرده و در آينده نزديك مشكل اين كارخانجات رفع خواهد شد.
وي درخصوص گردشگري در شهرستان جوين گفت: جايگاههاي مناسبي در پيراكوه و آثار تاريخي مهم آن قلعه وجود دارد كه لازم است ميراث فرهنگي درخصوص ايجاد مناطق گردشگري اقدام نمايد تا مسافران بتوانند از اين محلها استفاده نمايند.
وي مناسب ترين راههاي رفت و آمد بين تهران و مشهد را استفاده از راههاي ارتباطي جوين عنوان كرد و گفت: اين راهها، استان سمنان و گلستان و خراسان شمالي را از طريق جوين به شهرستان مشهد متصل مي نمايد.
در جلسه شوراي اداري جوين ايزد نيا به عنوان مدير جهاد كشاورزي و مهندس خادم به عنوان مديرعامل شركت ماشينهاي الكتريكي سنگين معرفي شدند

امام جمعه جوين: در خصوص منكرهاي بزرگ امر به معروف نمي شود
جوين- خبرنگار قدس: امام جمعه جوين انجام امر به معروف و نهي از منكر را عامل بقاي دين در جامعه عنوان نمود و اضافه كرد سيدالشهدا(ع) در قيام خود بيشتر روي امر به معروف و نهي از منكر تأكيد داشت.
وي تهاجمات فرهنگي به ايران را از ضربات سلاحهاي جنگي مهلك تر عنوان نمود و گفت: ما بايد در اين شبيخون فرهنگي از حربه امر به معروف و نهي از منكر استفاده نموده و دشمن را در مسير تهاجم فرهنگي با شكست مواجه نماييم، البته تاكنون دشمن در مراحل مختلف ايران را آزموده و طعم شكست را چشيده، اما باز هم راه هاي مختلف را امتحان مي كند.
امام جمعه جوين اولويتهاي امر به معروف را در پرداختن به لايه هاي قشري و ظاهري دين واجب دانست و گفت: در رابطه با منكرهاي بزرگ همچون تبعيض، بي عدالتي، گرانفروشي، ثروت اندوزي، تجمل گرايي، دروغ و غيبت، بردن آبروي ديگران، تنبلي، عدم تكريم ارباب رجوع، عدم انضباط اجتماعي و اقتصادي، اسراف، سوء استفاده از بيت المال، رابطه بازي و پارتي بازي، رشوه، به كارگيري افراد ناصالح و ناتوان در امور اداري، سوء استفاده از مقدسات و موارد بي شمار ديگر كه براي نظام مقدس جمهوري اسلامي همچون سمي مهلك است اثري از امر به معروف و نهي از منكر مشاهده نمي شود.

 

امام جمعه جوين: حيا و ايمان ضامن جلوگيري از گناه است 

حجة الاسلام و المسلمين دليري پور، امام جمعه جوين در جمع اعضاي ستاد نماز جمعه جوين گفت: حيا و ايمان قرين يكديگرند و در صورت وجود اين دو كنارهم باعث جلوگيري از گناه خواهد شد.
وي افزود: اعضاي ستاد نماز جمعه آمران به معروف و ناهيان از منكرند، پس بايد طوري عمل نمايند كه عمل آنان براي نمازگزاران و جامعه الگو باشد.
امام جمعه جوين، ستاد نماز جمعه را حافظان حيا و عفت و پاكدامني عنوان كرد و گفت: بايد تلاش همه ما در پياده كردن حيا و پاكدامني درجامعه و گسترش آن براي همه آحاد مردم باشد.
خبرديگري حاكي است: غلامحسن سنائي فر، رئيس سازمان دانش آموزي آموزش و پرورش شهرستان جوين گفت: برنامه هاي ويژه اي براي ايام ا... دهه فجر انقلاب اسلامي در سي امين سال پيروزي انقلاب اسلامي تدارك ديده شده است.
وي اظهار داشت: كانونهاي فرهنگي، وتربيتي تلاش دارند از طريق فعاليتهاي گروهي، براي برنامه هاي كاربردي پويا در راستاي تحقق اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي به طور اعم و آموزش و پرورش به طور اخص در دوره هاي مختلف تحصيلي در محيطي سالم و امن اجرا نمايد. وي افزود: براي تقويت هويت فرهنگي، ديني و ملي و آشنايي عموم دانش آموزان با ارزشهاي ديني زمينه ارتباط صميمي و معاشرت اجتماعي آنان را فراهم سازد تا وجدان جمعي، خود اتكايي و قدرت تصميم گيري آنان را تقويت نمايد.

فرماندار انتقاد كرد؛ كوتاهي در اجراي مصوبات شوراي ترافيك جوين 

فرماندار جوين در جلسه شوراي ترافيك اين شهرستان از عدم حضور مسؤول پايانه حمل و نقل شهرستان سبزوار در اين جلسه بشدت انتقاد كرد.وي افزود: گذشته از عدم حضور مسؤول پايانه حمل و نقل در جلسات شوراي ترافيك شهرستان، وي تاكنون در اجراي مصوبات شوراي ترافيك نيز كوتاهي كرده است كه از منابع قانوني پيگير عدم حضور و همچنين اجراي مصوبات خواهيم بود.
مهندس فروزان به شوراي اسلامي شهر نقاب نيز توصيه كرد، نسبت به عدم توانايي آسفالت كمربندي اعتراض كنند تا موضوع را از طريق راه و ترابري استان پيگيري كند.بخشدار مركزي جوين هم شهرداري نقاب را موظف نمود نسبت به ايجاد پاركينگهاي اختصاصي در شهرستان اقدام نمايد.
در اين جلسه بخشداران مركزي و عطاملك موظف شدند نسبت به ساماندهي ميني بوسها و آژانسهاي موجود اقدام نمايند

 

 

راه اندازي كتابخانه سيار در روستاهاي جوين


جوين-خبرنگار قدس: مدير كل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان خراسان رضوي در بازديد از شهرستان جوين به راه اندازي كتابخانه سيار جهت كتابرساني به روستاهاي جوين تأكيد كرد.
رضايي در اين بازديد گفت: با هماهنگي فرمانداري جوين يك دستگاه خودرو مجهز به كتابخانه در سر فصل اعتبارات سال آينده پيش بيني شده است تا بتوانيم به روستاهاي شهرستان جوين هم كتابخواني را گسترش دهيم.
وي تصريح كرد: چنانچه دولت به كودكان و نوجوانان اهميت دهد و براي آنان برنامه ريزي نمايد قبل از هر چيز به دولت اهميت داده، و با انتقال مفاهيم ارزشمند فرهنگي، مذهبي و آئين و سنتها به اين قشر سبب ماندگاري اعتقادات گرديده است.
رضايي افزود: در هيچ كشوري سازماني مستقل براي كودكان و نوجوانان وجود ندارد، اما وجود سازمان كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در ايران با هدف شكل دهي شخصيت افراد و تربيت صحيح آنان، نشانگر نگاه ويژه به نوجوانان و كودكان است، تا استعدادهاي سرشاري كه خداوند در وجود انسانها قرارداده به ثمر نشيند.
فرماندار جوين نيز ابراز اميدواري نمود اين كتابخانه كه نقش مؤثري در پيشرفت امور فرهنگي جامعه خواهد داشت هر چه سريعتر راه اندازي گردد

 

  پس از ارتقا به شهرستان؛ مردم جوين بي صبرانه منتظر رئيس جمهورند                     

امام جمعه جوين گفت: دولت نهم با ارتقاي شهرستان جوين قدم بزرگي برداشت و دومين قدم در اين راه سفر رئيس جمهور به شهرستان جديد التاسيس جوين مي باشد.
حجة الاسلام و المسلمين دليري پور افزود: در گردهمايي ائمه جمعه كشور و ملاقات با رئيس جمهور تقاضاي اهالي جوين و جغتاي را به طور مكتوب اعلام كرديم و درخواست سفر دكتر احمدي نژاد را به شهرستان جوين خواستار شديم.
قربانعلي نقابي يكي از معتمدين محلي گفت: با ارتقاي جوين به شهرستان آرزوي ديرينه مردم ولايتمدار اين شهرستان در دولت نهم تحقق يافت و با سفر رياست جمهوري به اين شهرستان محروم، اين آرزو كامل تر خواهد شد.
قدرت ا... سردار آبادي، يكي ديگر از معتمدين محلي نيز گفت: انتظار ما از رئيس جمهور اين است كه خدمات ارزنده دولت نهم را از نزديك با مردم در ميان بگذارند.
عبدالكريم نقابي، رئيس شوراي شهر نقاب نيز خواستار سفر رئيس جمهور به شهرستان تازه تأسيس جوين شد.
شعباني مقدم، عضو سابق شوراي روستايي نيز گفت: در مسير ارتقاي شهرستان جوين فراز و نشيبهاي زيادي را شاهد بوديم تا اينكه دولت عدالت محور اين آرزوي ديرينه را براي مردم جوين به ارمغان آورد.
وي افزود: مردم براي حضور رئيس جمهور در شهرستان جوين لحظه شماري مي كنند.
عيد محمد نقابي عضو شوراي شهرستان جوين نيز گفت: طي سي سال گذشته پيگيري هاي مكرري براي ارتقاي جوين به شهرستان انجام شد و اين مساله با همت دولت نهم به سر منزل مقصود رسيد كه با حضور رئيس جمهور در شهرستان اين حركت كامل تر خواهد شد.
امام جمعه موقت جوين نيز اظهار داشت: در سي امين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران، مردم جوين در انتظار ورود رئيس جمهور به اين شهرستان هستند.

اجراي تست پيشگيري از تنبلي چشم كودكان در بهزيستي جوين

جوين - خبرنگار قدس: رئيس بهزيستي جوين از اجراي طرح پيشگيري از تنبلي چشم تمامي كودكان 4 تا 6 سال شهرستان خبر داد.
عنبرستاني اظهار داشت: با همكاري و مساعدت پايگاههاي مقاومت بسيج خواهران، كودكان سنين 4 تا 6 سال شناسايي و در پايگاه بهزيستي مورد تست بينايي قرار گرفتند.
وي افزود: در اين طرح 1500 كودك مورد بينايي سنجي قرار گرفتند كه 150 كودك مشكوك براي معاينات پزشكي دقيق و تخصصي به مراكز پزشكي ارجاع شدند.
وي گفت: پس از معاينات تخصصي، برخي از اين كودكان كه نياز به عينك داشتند، با هزينه بهزيستي براي آنان عينك خريداري شد و تعدادي نيز براي درمان به بيمارستانهاي شهرستان جهت مداوا (با هزينه بهزيستي) اعزام شدند.
وي گفت: اين كودكان اميدهاي آينده انقلاب و نظام هستند و ما بايد در بهبود سلامت تمامي آنان تلاش همه جانبه را انجام دهيم و اين از وظايف خدمتگزاران نظام مي باشد


امام جمعه جوين؛ سلامت خانواده يعني سلامت جامعه
حجة الاسلام والمسلمين دليري پور، امام جمعه جوين با اشاره به تحكيم خانواده، گفت: شأن و منزلت خانواده بسيار بالاست و اگر در خانواده تربيت فرزندان به درستي صورت گيرد جامعه اي سالم خواهيم داشت.
وي در ادامه افزود: بسياري از كشورهاي غيرمسلمان تنها براي نوع دوستي حمايتهاي خود را از مردم غزه اعلام نموده اند، آيا وقت آن نرسيده است كه سران كشورهاي مسلمان هم از خواب غفلت بيدار شوند.
خطيب جمعه جوين گفت: البته مردم شجاع و غيور غزه با الگو قرار دادن سيدالشهدا، مقاومت سختي را در مقابل صهيونيستها از خود نشان داده اند و انشاء ا... پيروزي از آن مردم فلسطين است

  

 

ثبت احوال جوين به سيستم رايانه كشور پيوست                                                               

مدير كل ثبت احوال خراسان رضوي طي بازديدي از ثبت احوال جوين گفت: با تلاش شبانه روزي كاركنان، ثبت احوال شهرستان جوين به عنوان چهارمين شهرستان در خراسان رضوي به سيستم الكترونيك كشور پيوست.
وي اظهار داشت: سيستم الكترونيكي، آمار نوزادان و اموات را همزمان در آمار كشوري ثبت مي نمايد كه اين مسأله در تصميمات و برنامه ريزي ها مؤثر است.
نيري اضافه كرد: با جذب نيروي جديد در اسرع وقت نسبت به تكميل كاركنان ثبت احوال جوين اقدام خواهد شد تا ثبت اطلاعات كاملتر انجام گيرد.
وي از فرمانداري درخواست نمود اعتباري براي مرمت ساختمان ثبت احوال اختصاص دهند.
وي تصريح كرد: ما نيز از نظر تجهيزات، تغييراتي در وضعيت ثبت احوال به وجود خواهيم آورد، ضمن اينكه نسبت به قفسه بندي الكترونيكي جهت محفوظ ماندن سندهاي شناسنامه اي در جوين اقدام شده است.مهندس فروزان فرماندار شهرستان جوين نيز گفت: با تعامل خوبي كه بين رئيس شوراي شهر، بيمارستانها و خانه هاي بهداشت وجود داشته وقايع حياتي بموقع در جوين ثبت شده است.وي همچنين گفت: رئيس شوراي شهرستان، بخشداران مركزي و عطاملك موظفند نسبت به بررسي دقيق آمار اموات در سطح شهرستان و گزارش بموقع آن به ثبت احوال اقدام نمايند.دكتر شمسا يك كارشناس بهداشت نيز اظهار داشت: آمار وقايع حياتي در اسرع وقت به ثبت احوال گزارش مي شود.دكتر نوجوان، رئيس بيمارستان قمر بني هاشم جوين نيز گفت: چون بيمارستان با خودياري مردم احداث گرديده، از نظر تجهيزات مشكلاتي دارد و ما هم در صدد هستيم براي جذب بيشتر بيماران، تجهيزات بيمارستان را كاملتر نماييم.وي در خصوص ثبت وقايع حياتي گفت: در اين زمينه با ثبت احوال تعامل خوبي وجود دارد.
حجة الاسلام دليري پور امام جمعه جوين نيز اظهار داشت: اكثر روستاييان از عواقب عدم دريافت جواز دفن اموات اطلاع ندارند، و بايد در اين زمينه اطلاع رساني شود تا آنان نسبت به دريافت جواز دفن و حتي ثبت وقايع حياتي، خود را بيشتر مسؤول بدانند.

  نود درصد بانوان جوین پوکی استخوان دارند                                         
فرماندار جوین در جلسه ای که با حضور اعضای کمیسیون بانوان و کمیته ورزشی بانوان تشکیل شده بود گفت: متاسفم در شهرستان جوین که تامین کننده شیر چندین شهر می باشد، ۹۰ درصد بانوان آن پوکی استخوان داشته باشند. مهدی فروزان گفت: مسئله اساسی در تربیت بدنی بانوان تغییر رویکرد فرهنگی منطقه است و باید دیدگاه مردم نسبت به ورزش بانوان عوض شود. وی  گفت: همان گونه که منطقه جوین به شهرستان ارتقا یافته باید تربیت بدنی بانوان نیز ارتقا یابد و این میسر نیست جز با تغییر دیدگاه مردم و مسئولان. وی با اشاره به نبود فضای مناسب ورزشی برای بانوان یادآور شد: نبود امکانات و فضا نمی تواند مانع ورزش بانوان شود، باید مسئولان تربیت بدنی و سایر نهادهای ورزشی و فرهنگی با برنامه ریزی صحیح، به سمت ورزش های همگانی و پیاده روی بانوان فعالیت کنند، مگر مسابقات دو و کوه نوردی و راه پیمایی چقدر هزینه دارد؟ در این جلسه مسئول هلال احمر شهرستان جوین نیز ضمن آماده بودن سالن و مجموعه ورزشی هلال احمر برای استفاده بانوان شهرستان گفتند: امسال در هفته دولت فرماندار شهرستان سبزوار خبر از اختصاص پنجاه میلیون تومان اعتبار از محل فرمانداری شهرستان سبزوار برای ایجاد و توسعه سالن هلال احمر جوین داد اما گویا با استقلال و ارتقای جوین وعده فرماندار هم در پرونده استقلال بایگانی شده که خواهان پی گیری هستیم. معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش جوین هم با اعلام این مطلب که مهم ترین عامل ایجاد نشاط در تربیت بدنی است گفت: فرد خیری، هفت هزار متر مربع زمین برای احداث سالن ورزشی را در اختیار آموزش و پرورش جوین قرار داده است و با عنایت به قول مسئولان استانی و مدیر کل تربیت بدنی وزارت، در آینده نزدیک شاهد احداث این سالن در محله ملایجرد خواهیم بود. در این جلسه کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش جوین نیز ضمن اعلام آمادگی برای در اختیار گذاشتن سالن های این اداره و اعلام برنامه زمان بندی شده، تقاضای تشکیل یک کمیته انضباطی در تربیت بدنی این شهرستان کرد.


 

  •  
  •  
  •  

 

 

 

 

آقای فروزان فرماندار شهرستان جوین ضمن خیر مقدم و خسته نباشید خدمت اعضای شورای اداری و عرض تشکر از تمامی مسئولین ادارات و نهادها طی سخنان مبسوطی به رویدادهای مهم جهان و کشور جمهوری اسلامی ایران پرداخت و افزودند : ما در آستانه ورود به دهه چهارم انقلاب اسلامی هستیم دهه ای که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری دهه عدالت و پیشرفت است موفقیتها و توفیقاتی که در طول سه دهه خصوصاً در دولت عدالت محور جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد به بهره برداری رسیده در سطح جهان پیشرو و زبان زد عام و خاص  می باشد . ادامه مطلب.....

 

 

افتتاح نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب اسلامي ايران در دولت نهم(سيمرغ)

دراين نمايشگاه كه در سالن الغدير شهر نقاب برگزار گرديد دستگاهاي اجرايي شهرستان دستاوردهاي دولت نهم در شهرستان جوين را در معرض ديد عموم گذاشتند. 

 

 

 

 

 

 

جشن شكرگزاري محو بي سوادي در روستاهاي بخش عطاملك

با تلاش آموزشياران سخت كوش دوزه تكميلي سوادآموزي به پايان رسيد و نرخ باسوادي در روستاهاي اسماعيل آباد ، كلاته نانوا ، بهراميه ،خيرآباد و احمدآباد ملك به بيش از نودوهفت درصد رسيد.فروزان فرماندار جوين ، ضمن تشكر از اقدام ايثارگرانه آموزشياران از زحمات دهياران و شوراهاي اسلامي روستاها تقدير نمود. وي همچنين ضرورت تشكيل نهضت سوادآموزي در كشور را از دورانديشي و تفكر ارزشمند بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران دانست.

 

 

كلنگ مجتمع فرهنگي هنري زنده ياد امير مسروري در مركز بخش عطاملك زده شد

اين مجتمع به همت خير محترم آقاي مسروري در زميني به مساحت ششصد مترمربع و با ششصد ميليون ريال اعتبار شامل سالن اجتماعات ، كتابخانه و كافي نت و چندين كلاس احداث خواهد شد

 

 

برگزاري مراسم شبي با قرآن در مركز بخش عطاملك

 

 

اين مراسم با حضور اساتيد و قاريان برجسته و ممتاز استان و شهرستان در مسجد صاحب الزمان (عج) حكم آباد برگزار گرديد. در اين مراسم فرماندار جوين ضمن تشكر از شركت كنندگان به بيان اهميت تلاوت و توجه و درك مفاهيم قرآن پرداخت و خواستار تداوم اين گونه مراسمات شد

 

برنامه های روزهای آغازین دهه مبارک فجر در شهرستان جوین

* رژه موتوری کاروان انقلاب و ولایت (کاروان اول از حکم آباد مرکز بخش عطاملک ضمن حرکت در مسیر روستاها و گلباران مزار شهدای روستاها به کاروان دوم که از انداده در بخش مرکزی به سمت نقاب حرکت کرده بودند ، در مزار شهدای مرکز شهرستان پیوسته و تمثال امام راحل را گلباران نمودند
* افتتاح نمایشگاه کتاب نقاب
* کلنگ زنی اورژانس 115
* افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دولت نهم در بخش عطاملک
* کلنگ زنی کارخانه تولید کود شیمیایی سوپر فسفت تریپل در بخش عطاملک
* افتتاح مرکز جمع آوری شیر در بخش عطاملک
* افتتاح کشتارگاه دام های سبک وسنگین در مرکز بخش عطاملک
*افتتاح دستگاه پیلت کارخانه خوراک دام در بخش عطاملک

افتتاح کارگاه کامپیوتر مجهز به امکانات سمعی بصری و اینترنت در دبیرستان امام خمینی حکم آباد مرکز بخش عطاملک

* برگزاری مراسم پرسش و پاسخ فرماندار و مسئولین با مردم در روستاهای شهرستان


   
 ؛ تصادفات فراوان منجر به جرح و فوت در جاده هاي جوين
فرماندار خبرداد ؛ تصادفات فراوان منجر به جرح و فوت در جاده هاي جوين

جوين- خبرنگارقدس: فرماندار جوين در بازديد مدير كل راه و ترابري خراسان رضوي از اين شهرستان به تشريح مشكلات راههاي ارتباطي جوين پرداخت.
وي گفت: راه هاي ارتباطي به دو قسمت كوهستاني و دشت تقسيم مي شود، قسمتي از راه هاي ارتباطي كه در دشت واقع شده، روستاهاي اين شهرستان را به صورت زنجيره اي به يكديگر متصل نموده و شاهد ترافيك و تردد سنگين در اين جاده ها هستيم و تصادفات منجر به جرح و فوت فراوان در آن وجود دارد.
مهندس فروزان پيشنهاد كرد: راه ارتباطي بين روستاي منجشيرين كه از كارخانه قند جوين ايستگاه راه آهن نقاب و بيمارستان قمربني هاشم(ع)، مي گذرد مرمت و زيرسازي و آسفالت گردد تا هم مسير اهالي روستاهاي پيراكوه به مركز شهرستان كاهش يابد و هم از خدمات بين راهي بيمارستان و ايستگاه راه آهن استفاده شود.
وي به كم عرض بودن جاده اصلي كه اين شهرستان را به شهرستانهاي اسفراين، نيشابور، سبزوار، مشهد و جاجرم ارتباط مي دهد اشاره كرد و گفت بويژه پيچ خطرناك روستاي اسماعيل آباد تاكنون چندين كشته داده و لازم است ترميم و اصلاح شود.
شهردار نقاب نيز خواست، حدود يك كيلومتر از ورودي شهر هم كه در اختيار راه و ترابري مي باشد و نياز به آسفالت دارد، نسبت به آسفالت آن اقدام شود.
رئيس شوراي اسلامي شهر نقاب نيز گفت: وضعيت مالي شهرداري واقعاً بحراني است و به اين زودي ها نمي تواند زيرگذر شهر را كه به كمربندي معروف است، آسفالت نمايد، در حالي كه تردد ماشين آلات سنگين از داخل شهر مشكلاتي را براي شهروندان ايجاد مي كند.
عبدالكريم نقابي از مديران استان خواست، مساعدتهاي قبلي را ادامه داده تا خدمات دولت عدالت محور در خصوص راه و ترابري تكميل گردد.
مدير كل راه و ترابري استان هم از پيگيري هاي مكرر شوراي اسلامي شهر نقاب تقدير كرد و گفت: قسمتي از راه هاي ارتباطي جوين حدفاصل چمن بيد تا سلطان آباد در پنج قطعه جزو برنامه هاي وزارت راه و ترابري بوده كه چهار قطعه آن تا مركز بخش عطاملك انجام گرفته و آخرين قطعه آن حد فاصل حكم آباد تا سلطان آباد در حال انجام است.
مهندس هاشمي نسب افزود با ارتقاي جوين به شهرستان، مشغول جدا كردن اعتبارات شهرستان هستيم و در آينده نزديك اعتبارات جوين را به فرمانداري اعلام خواهيم كرد.
وي گفت: در صورت واگذاري زمين مناسب جهت احداث ساختمان اداري، در اولين فرصت نسبت به افتتاح اداره راه و ترابري شهرستان جوين اقدام خواهد شد.
شهرستان جوين با حدود 230 كيلومتر راه آسفالته و 150 كيلومتر راه شوسه و خاكي در غربي ترين نقطه استان خراسان رضوي قرار گرفته است

   
 احداث 2 جایگاه CNG

 

احداث دو جايگاه «CNG» در جوين

جوين- خبرنگار قدس: فرماندار جوين از احداث دو جايگاه
سی ان جی در جوین خبر داد
وي اضافه كرد: در حال حاضر به خاطر تسريع در احداث جايگاه ها، جايگاه هاي تحويل بنزين و نفت گاز در ورودي و خروجي شهر به دستگاه هاي سی ان جی  مجهز مي شوند و اهالي جوين درآينده نزديك مي توانند در اين جايگاه ها سوخت گيري نمايند.
مدير شركت پخش فرآورده هاي نفتي ناحيه سبزوار هم گفت: ما اولويت كاري خود را به شهرستان تازه تأسيس جوين اختصاص داده ايم و درصدديم مشكلات اين شهرستان را حل كنيم.
وي افزود: در مورد جايگاه هاي سی ان جی  با پيمانكار قرارداد منعقد شده و در آينده نزديك اين جايگاه ها به بهره برداري خواهد رسيد.
مهندس چلوي براي رفع سوخت زمستاني نفت سفيد و همچنين گاز مايع قول مساعد داد