مطالب
 ویرایشگر متن

بازدید از معدن "گفت"

 

با حضور نماینده سبزوار جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان ضمن بازدید از معدن

کرومیت"گفت"، بزرگترین معدن کرومیت استان خراسان رضوی، نحوه عملکرد معدن، وضعیت کارگران و.... مورد بررسی قرار گرفت.


   
 ویرایشگر متن

امام جمعه جغتای: خداوند در قرآن خود را معلم بشر می داند

 

با حضور مسئولان زنگ مهر در جغتای نواخته شد.

امام جمعه جغتای در مراسم بازگشایی مدارس  و زنگ مهر گفت: خداوند در قرآن خود را معلم بشر می داند.

همزمان با اول مهرماه مسئولان شهرستان جغتای  از مدارس شهرستان جغتای بازدیدو نواختن زنگ آغاز مهر، شروع سال تحصیلی را به دانش آموزان و فرهنگیان تبریک گفتند.

امام جمعه جغتای در مراسم بازگشایی مدارس با بیان اینکه  خداوند در قرآن  خود را معلم بشر می داند اظهار داشت: تاکید قرآن، دین مبین اسلام و پیامبران درجهت علم آموزی و کسب دانش نشانگر بحث اهمیت داش و تعلیم و تربیت می باشد. 

حجت الاسلام و المسلمین موحدی پور هدف از فرستادن انبیاء را هدایت و تعلیم وتربیت نوع بشر عنوان کرد و گفت: قرآن کتاب هدایتگر مسلمانان در آیات بسیاری انسان ها را به پژوهش، تحقیق و تدبر در جامعه رهنمون می سازد.

وی قرآن را کتاب جامعی برشمرد که در آن از علوم و معارف بسیاری سخن رفته است و آموختن علم و یادگیری سبب پیشرفت جامعه و انسان ها می شود.

وی علم را مسیری درست و آگاهانه دانست و گفت: آموختن علم و دانش هیچ محدودیتی در هیچ ابعادی ندارد و باید برای آموزندگان آن حرمت  قائل شد همانگونه که برای پدر و مادر خود خود حرمت و احترام قائلیم.

احمد احمدی زاده نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت وظیفه و مسئولیتی که بر دوش معلمان و فرهنگیان قرار دارد اذعان داشت: برای ایجاد فضای مطلوب علمی و تعلیم و تربیت آینده سازان به بهترین شکل همکاری مسئولان، فرهنگیان و اولیاء ضرورت بسیار دارد.


   
 ویرایشگر متن

به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزارشد:

دیدار با خانواده شهدا، غبارروبی و گلباران مزار شهدا و...

 

به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه های ویژه ای در شهرستان جغتای برگزار شد

مسئولان شهرستان جغتای در این هفته با حضور در گلزار شهدای شهرستان ضمن غبار روبی و گلباران مزار شهدا یاد و خاطر ه آنان را گرامی داشتند.

دیدار با خانواده شهدا ، تجلیل از خانوداه های گرامی شهدا با حضور مئولان در محل مسجد جامع، برگزاری مراسم ویژه هفته دفاع مقدس در روستای ریواده_مرکز بخش هلالی_  و.... از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان جغتای بود

 


   
 ویرایشگر متن

 

فرماندار جغتای: ایران تا بسیجی دارد اقتدارش در سراسر جهان تسری خواهد یافت

 

فرماندار جغتای در پایان مراسم رژه شهرستان گفت: تا زمانی که ایران بسیجی دارد به طور قطع عزت، حمکت، مصلحت و پایه های انقلابش حفظ شده و اقتدارش درسراسر جهان تسری خواهد یافت.

بعد از استقرار فرمانداری در شهرستان جغتای برای اولین بار رژه مستقل به منا سبت هفته دفاع مقدس در این شهرستان برگزار شد.

محمدرضا کاظمی که در مراسم رژه این شهرستان سخن می گفت با اشاره به وقایع و اتفاقات 8سال جنگ تحمیلی، محصول 8سال دفاع مقدس را متلاشی و منهزم شدن ارتش عراق عنوان کرد و افزود: اخلاص، غیرت، شجاعت و روحیه  فداکاری و از خودگذشتگی سلاح ارتش ایران در برابر مدرن ترین ادوات جنگی عراق بودو این مولفه های متعالی و ارزشمند سبب شد ایران بدون آموزش های نظامی، باعث حیرت جهانیان شود.

وی تاکید کرد: ایران در سال های پس از جنگ نیز همواره مقتدرانه عمل نموده و امروز ما از سران کشورهای غربی می شنویم که ایران را یک قطب در خاورمیانه و یک قطب مهم در دنیا در 15سال آینده می دانند.

وی اظهار داشت: باید مباهات نماییم که بسیج در طول تمام سال های عمر خود همواره  وفاداری خود را به انقلاب و نظام اسلامی و اطاعت پذیری خود رااز رهبر و انقلاب اعلام داشتند و به همه کج روی های دشمن پاسخ دادند.


   
 ویرایشگر متن

کمیسیون کار و کار گری شهرستان جغتای تشکیل جلسه داد

 

کمیسیون کار و کار گری شهرستان جغتای با حضور مسئول بیمه بیکاری سازمان کار و مسئول حراست سازمان تامین اجتماعی استان خراسان رضوی تشکیل جلسه داد.

در این جلسه ضمن پیگیری نحوه و کیفیت اجرای مصوبات جلسات گذشته، به طور ویژه وضعیت کارگران معدن "گفت" شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

 


   
 ویرایشگر متن

ستاد حوادث غیرمترقبه شهرستان جغتای تشکیل شد

 

این جلسه به منظور بررسی وضعیت شهرستان و  نقاط حادثه خیز و آمادگی مسئولان این ستاد جهت مقابله با حوادث و سوانح و...  برگزار شد.  

گفتنی است لوکوموتیو قطار مشهد_تهران که 26شهریورماه دچار حریق شده بود با حضور به موقع اعضای ستاد حوادث غیرمترقبه ( آتش نشانی جغتای و....) در کوتاهترین زمان اطفاء شد و به دنبال آن با تشکیل ستاد حوادث غیرمترقبه بر آمادگی هرچه بیشتر اعضای این ستاد و مسئولان شهرستان تاکید شد.


   
 ویرایشگر متن

فرماندارجغتای: حضور مردم در راهپیمایی پایه های استکبار را می لرزاند

 

مردم شهرستان جغتای نیز همگام با مسلمان جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

فرماندار جغتای که در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی سخن می گفت اذعان داشت: حضور همیشه در صحنه مردم  و شرکتشان در راهپیمایی پرشور و گسترده  پایه های استکبار را می لرزاند.

 

محمدرضا کاظمی حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس را حمایت معنوی مردم از فلسطین و ارزش های اسلام از منظر عقل و خرد انسانی و آموزه های دینی عنوان  کرد و افزود: وقتی استراتژی نظام اسرائیل تسلط بر انسان ها و رفتار کردن براساس شیوه های غلط  با انسان هاست، نظام جمهوری اسلامی ایران نیز استراتژی دفاعی خود را به جلو سوق داده و خط دفاعی خود را فلسطین و لبنان می داند.

 


   
 ویرایشگر متن

فرماندار جغتای:

تمام تلاش خود را برای ارتقا زور زمند به روستا انجام می دهیم

 

در جلسه ای با حضور مسئولان شهرستان جغتای مشکلات مردم این آبادی ها مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار جغتای در این جلسه با تشریح فعالیت های 11ماهه فرمانداری در شهرستان به ساکنین این مناطق قول داد با همکاری مسئولان شهرستان در جهت ارتقا آبادی ها به روستا تلاش نمایند.

محمدرضا کاظمی اظهار داشت: با توجه به اینکه در تقسیمات کشوری زور زمند با نام  روستا شناخته نشده است و از شاخص هایی که در توزیع عادلانه امکانات درنظر گرفته می شود برخوردار نیست، امکانات نیز مانند سایر روستاها در اختیار انان قرار نمی گیرد.

وی جمعیت بالایی برخی از این آبادی ها برای ارتقا به روستا را مهمترین عامل و زمینه برای دعوت از کارشناسان برای بررسی وضعیت این منطقه دانست و گفت: شهرستان تمام تلاش خودرا در جهت آماده کردن زیرساخت های  لازم برای ارتقا این آبادی ها انجام خواهد داد.

احمد احمدی زاده رئیس آموزش و پرورش شهرستان جغتای در ادامه جلسه از خرید 8کانکس و سرویس های بهداشتی سیار برای مدارس زور زمند خبر داد و در خصوص فراهم نمودن سرویس های رفت و آمد دانش آموزان نیز قول مساعد داد.

مهدی آقایی مسئول نمایندگی راه و ترابری شهرستان جغتای نیز در این جلسه با اعلام تعریف پروژه راه روستایی برای یکی ازآبادی های این منطقه تصریح کرد: طول این پروزه 5/3کیلومتر می باشد و اعتبار مورد نیاز آن 400میلیون تومان و ائلئیت ساخت این راه برای شهرستان اولویت 15می باشد و در صورت تامین هزینه در اسرع وقت ساخته خواهد شد.

وی یادآورشد: را ههای این منطقه اکثرا راه های کشاورزی است و خارج از حوزه کاری ما، اما در زمان بارندگی و ... سعی می کنیم تمام سطح شهرستان را برای باز کردن راه ها و... پوشش دهیم.

گفتنی است در این جلسه ارتقا این آبادی ها به روستا، آب شرب بهداشتی، تسهیلات ساخت مسکن، توجه به کشاورزان، حمام عمومی، ایجاد مدرسه در آبادی ها و.... مهمترین خواسته های اهالی این روستا از مسئولین شهرستان بود.

گفتنی است زور زمند 7آبادی شکل گرفته بر سر7 چاه عمیق کشاورزی در شهرستان جغتای می باشد که  با فاصله 1کیلومتر و کمتر واقع شده اند؛ کل جمعیت زور زمند 400خانوار و بیش از 1600نفر می باشد که با جمعیت های متفاوت از 80تا 20خانوار تشکیل شده اند.

  

 


   
 ویرایشگر متن

بررسی مشکلات آب شرب روستاهای جغتای با حضور مدیرعامل آبفای روستایی استان

 

طی جلسه ای با حضور مدیرعامل آبفای روستایی خراسان رضوی مشکلات آب شرب در روستاهای شهرستان جغتای مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار جغتای مشکل آب روستایی را از مهمترین مشکلات و دغدغه ها در روستاهای جغتای عنوان کرد و خواستار توجه ویژه به بخش آب روستایی شهرستان شد.

محمدرضا کاظمی در ادامه با اشاره به وجود 7آبادی مربوط چاه های کشاورزی زور زمند  خواستار توجه جدی به این مناطق محروم شد و گفت: متاسفانه این مناطق در  تقسیمات کشور با وجود جمعیت نسبتا بالای  این نقاط هنوز روستا نیست و آبفا نیز نمی تواند امکانات و آب در اختیار مردم قراردهد و این مناطق نیز همواره نسبت به آب شرب خود ابراز نارضایتی می کنند.

مشاور فرماندار جغتای نیز ضمن اذعان به وجود مشکلات آب روستایی این شهرستان اظهار داشت:  علت عدم تکمیل  برخی  از پروژه ها ی آبرسانی روستاها،  کسری اعتبارعنوان شده و با توجه به وضعیت ناهنجار آب در روستاها بایستی تمهیدات خاصی برای رفع مشکل در نظر گرفته شود.

محمود محجوبین بحث فاضلاب را از دیگر مشکلات عدیده روستاهای جغتای برشمرد و تصریح کرد: مشکل فاضلاب به ویژه در روستاهای بخش  براکوه به دلیل کوهستانی بودن و عدم امکان حفر چاه به اندازه ای است  که  فاضلاب در معابر سرازیر می شود و این مسئلهمشکلات و مسائل بعدی بسیاری به دنبال خواهد داشت.

بخشدار مرکزی جغتای نیز در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین مشکل آب در بخش مرکزی می باشد افزود: منابع آبی روستاهای بخش بیشتر از منابع سطحی بوده که با تغییرات جوی دچار نوسانات می شود.

عباس ناصحیان خواستار تسریع در اجرای پروژه های درحال انجام شد و گفت: پروژه هایی که در حال حاضر در حال اجراست به ویژه پروژه فریمانه بسیار خوب است اما با توجه به گستردگی پروژه اعتباراتی که به آن اختصاص داده می شود بسیار کم بوده و سال ها طول خواهد کشید تا این پروژه ها به طور کامل به اتمام برسد.

زمانی رئیس آبفای روستایی جغتای از اتمام فاز اول مجتمع آبرسانی فریمانه و جبله نوتا کمتر از یک ماه آینده خبر داد و افزود: سعی داریم در 6ماه اول سال پروژه هایی که در دست اجرا داریم را به اتمام رسانده تا اعتبارات مرحله بعدی به پروزه های شهرستان تعلق گیرد.

وی انشعابات غیرمجاز، وجود کنتورهای خراب و یا فقدان کنتور ، مصرف بالای آب و استفاده از این آب شرب در مصارف کشاورری و دامی را ازجمله عمده ترین مشکلات موجود در در روستاهای جغتای ذکر کرد.     

وی درخصوص آبرسانی به زور زمند نیز گفت: تا کنون ما از طریق تانکر و... به این نقاط آبرسانی کرده ایم اما درصورت ارتقا درجه آنها به روستا می توانیم از طریق پروژه  فریمانه که آبرسانی به روستاهای ابوچناری، فریمانه، زمند، حطیطه و زرقان را تحت پوشش خود قرار می دهد به این نقاط نیز آبرسانی نماییم.

مدیر عامل شرکت  آبفای روستایی خراسان رضوی گفت: در بحث پروژه های آبرسانی یکی ازبرنامه های پیش رو ما این است که در اکثر شهرستان ها  جدای از تخصیص اعتبارات استانی، با احتساب ضریب 2و 3 یعنی 3برابر اعتبار مصوب، کار پروژ ها را آغاز می کنیم.

دانشگر اذعان داشت: دیدگاه ما نسبت به شهرستان های تازه تاسیس و شهرستان هایی که از متوسط شاخص های استانی  عقب تر می باشد این است که از اعتبارات خشکسالی سهمیه بیشتری را به آنان اختصاص دهیم.

وی مشکل کمبود اعتبار را مشکل اصلی آبفار عنوان کرد و گفت: در کنار کاهش 30درصدی اعتبارات،امسال اعتبارات خشکسالی نیز کاهش چشمگیری داشت بطوریکه   اعتبارات آبفای روستایی و شهری، آبفای مشهد و آب منطقه ای مجموعا 22میلیارد تومان است و این ریزش شدید اعتبارات برای ما ایجاد مشکل می نماید اما امیدواریم از طریق متمم اعتباراتی که  اختصاص می بابد در زمینه حل مشکلات آب شرب روستایی اقدام نماییم.

وی گفت: ما درسال گذشته با 4/99درصد  بالاترین میزان تخصیص را در بین دستگاه های اجرایی داشته ایم و امسال نیز متوسط تخصیص استان 40 و آبفای روستایی 50درصد بوده است.

مدیرعامل آبفای روستایی خراسان مصرف بی رویه آب را یکی از مهمترین چالش های پیش رو برشمرد و اظهار داشت: درسال گذشته 50میلیون متر مکعب آب در اختیار  394هزار مشترک قرار گرفته است که 30درصد مشترکین در حد رایگان، 31درصد تا حد  الگوی مصرف مصرف آب داشته اند.

وی تصریح کرد:  دراقع 61درصد مشترکین 30درصد و 39درصد باقیمانده 69درصد آب مصرفی استان را مصرف کرده اند که 2 برابر الگوی مصرف می باشد.

دانشگر تاکید کرد: ما در سال گذشته 15تا 20میلیون متر مکعب آب اضافی به مردم داده ایم که با رعایت اصلاح الگوی مصرف آب 10میلیاردتومان هزینه های ما کاهش می یافت و با این میزان اعتبار قطعا طرح های دیگری می توان  اجرا نمود.

وی درخصوص طرح فاضلاب روستایی نیز گفت: 2پروزه فاضلاب روستایی در استان در حال اجراست که یکی در روستای زرقان از توابع جغتای می باشد که امیدواریم در سال جاری به اتمام برسد.

 مدیرعامل آبفای روستایی خراسان در ادامه این جلسه  اذعان داشت: درتخصیص اعتبارات تبصره ای سال 88، 20 درصد به ضریب اعتبارات عادی شهرستان جغتای افزوده می شود.

وی همچنین قول تخصیص 100درصد اعتبارات شهرستان و افزودن مبلغ 100میلیون تومان بر اعتبارات فعلی پروژه های شهرستان را داد.      

 


   
 ویرایشگر متن

ارتقا مرکز بهداشت جغتای به شبکه و معرفی اولین رئیس شبکه بهداشت این شهرستان

 

با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ضمن ارتقا مرکز بهداشت جغتای به شبکه، اولین رئیس شبکه بهداشت این شهرستان معرفی شد.

موحدی پورامام جمعه جغتای در این جلسه که در محل فرمانداری جغتای برگزار شد بحث بهداشت و سلامت را یکی از مسایل مهم و مورد تاکید در اسلام عنوان کرد و اظهار داشت: همانگونه که در جامعه پزشکی امروز پیشگیری بر درمان مقدم است در دین کامل اسلام توصیه های اکیدی بر رعایت و پرهیز برای جلوگیری از بیماری و نیاز به درمان شده است و نیز آداب بسیاری درخصوص تغذیه و نحوه غذاخوردن برای عدم ابتلا به عوارض آن آمده است.

وی ابراز امیدواری کرد با فرهنگسازی و اشاعه فرهنگ درست درمورد رعایت بهداشت، درمان و سلامت از شیوع بسیاری از بیماری ها به ویژه بیماری های واگیردار جلوگیری شود.

در ادامه جلسه فرماندار جغتای  سلامت جامعه را منوط به سلامت افراد آن جامعه عنوان و تصریح کرد: سلامت جسم، سلامت عقل و روح و سلامت اعمال و رفتار افراد را نیز به دنبال خواهد داشت زیراکه در بسیاری از مواقع مشکلات جسمی و روحی انسان را از رسیدن به تکامل باز می دارد.

محمدرضا کاظمی در ادامه به موفقیت های ایران در طول 30سال بعد از انقلاب  در حوزه بهداشت، سلامت و علم پزشکی اشاره و افزود: متولیان امر بهداشت و خدمات درمانی و پزشکی در حوزه فعالیت های خود کارهای فکری و عملی و علمی بسیاری انجام داده اند و ما امروز افتخار می کنیم که ایران در این حوزه جزو 10کشور برتر دنیاست؛ کشوری که اروپائیان آن را یک کشور متوحش و جهان سومی می خواندند.

وی ضمن برشمردن آمارو ارقام افزایش بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی در ایران درزمان قبل و بعد از اتقلاب اهمیت دادن به مسائل پزشکی و بهداشتی در بطن جامعه را یکی از مهمترین شاخصه های مباحث بهداشت و سلامت در ایران دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره  به خدمات دولت نهم در مناطق محروم به گستردگی حوزه کار شبکه بهداشت و خدمات درمانی اشاره کرد و گفت: قطعا گستردگی ابعاد کار حوزه بهداشت توجهات ویژه نیز می طلبد.

گفتنی است در این مراسم دکتر شم آبادی به عنوان اولین رئیس شبکه بهداشت شهرستان جغتای معرفی شد.

 


   
 ویرایشگر متن

برای سالم ماندن خانواده ها توجه به نقش و جایگاه زنان اهمیت بسیار دارد

 

جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل زنان  شهرستان با حضور مسئولان شهرستان  در محل فرمانداری جغتای برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر موحدی پورامام جمعه جغتای  در این جلسه با تاکید بر نقش اساسی زن در جامعه اذعان داشت: با اشاره به اینکه  نیمی از جامعه را  زنان تشکیل می دهند قطعا زنان   درسازندگی  جامعه نیز نقش تعیین کننده ای دارند.

 کاظمی فرماندار جغتای در ادامه اظهار داشت: تورق در تاریخ اسلام نشان می دهد که این دین کامل همواره نگاه کرامت آمیزی برای زن قائل است و او را به عنوان شاهکار خلقت معرفی می کند.

 وی گفت: از ابتدای انقلاب نیز بزرگان نظام ما  با تاثیر از مولفه ها و آموزه های دینی اسلام  به حضور زن در عرصه های مختلف اجتماعی و... در کنار و امتداد  وظیفه خطیر تربیت نسل  بها داده اند.

فاطمه نساء صبوری دبیر کمیسیون امور بانوان و  خانواده فرمانداری جغتای در ادامه این جلسه  با بیان اینکه نیمی از جمعیت   شهرستان جغتای را زنان تشکیل می دهند   بر تقویت نقاط قوت   و اصلاح نقاط  ضعف  زنان و بالابردن سطح آگاهی  آنان در عرصه های مختلف تاکید کرد.

وی ضمن برشمردن مشکلات  زنان خواستار توجه جدی تر  زن و نقش و جایگاه آنان در جامعه شد  و اذعان داشت: در نهاد خانواده و تربیت فرزند،  زن نقش اصلی ایفا می کند و برای سالم ماندن خانواده ها از آسیب های مختلف  توجه  به خواسته ها و نقش زنان از اهمیت بالایی برخوردارند.

در ادامه جلسه دبیر کمسیون امور بانوان فرمانداری جغتای ضمن برشمردن مشکلات و خواسته های زنان از مسئولین شهرستان خواست در برآوره کردن خواسته ها و نیاز ها و نیز رفع مشکلات زنان همکاری های لازم را داشته باشند.

 

 

 

 


   
 ویرایشگر متن

جلسه 3ساعته پرسش و پاسخ مردم شهر جغتای با حضور مسئولان

 

به مناسبت هفته دولت مسئولان شهرستان جغتای ضمن دیدار با مردم در محل مسجد جامع شهر جغتای به پرسش ها و خواسته های آنان پاسخ گفتند.

در این جلسه که 3ساعت به طول انجامید فرماندار جغتای با برشمردن تلاش های نظام جمهوری اسلامی ایران در طول 30سال، گفت: انقلاب برای مردم و خدمت به اقشار مختلف جامعه به ویژه مستضعفین به وجود آمده است و دولت پرتلاش دکتر احمدی نژاد در این راستا بیش از سایر دولت ها گام برداشته است.

محمدرضا کاظمی با اشاره به معضل بیکاری در جغتای به عنوان یکی از مشکلات مهم جوانان جغتای گفت: برنامه ریزی هایی برای کاهش بیکاری در شهرستان داشته ایم و قطعا با آغاز فعالیت کارخانه سیمان میزان بیکاری شهرستان کاهش خواهد یافت.

وی بر جذب نیروهای بومی در سطح ادارات و نهادها تاکید کرد و گفت: شهرستان جغتای نیروهای کارآمد و آماده به کار و جوانان تحصیل کرده ای در رشته های مختلف دارد و این یک پتانسیل بالا برای جغتای می باشد تا با بهره گیری از توانمندی های آنان در راستای توسعه و پیشرفت گام بردارند.

 

 


   
 ویرایشگر متن

بررسی مشکلات روستای جبله با حضور مسئولان

به مناسبت هفته دولت جلسه پرسش و پاسخ با مردم روستای جبله  به منظور بررسی مشکلات این روستا برگزار شد. فرماندار جغتای در این جلسه با اشاره به وجود ناهنجاری ها، نابه سامانی هاو... در دنیای مادی اظهار داشت: این مشکلات از سوی خداوند به اشرف مخلوقات عطاشده است تا انسان با استفاده از سرمایه ها  وتوانمندی های خاص خود از جمله  عقل و هوش و... از مشکلات عبور نماید.محمدرضا کاظمی اظهار داشت: اگر مشکلات نباشد شاید قابلیت های انسان متجلی نشده و انسان راه رشد و کمال را به خوبی طی ننموده و در مسیر استکمال قرا نگیرد.وی مردم را مهمترین رکن حکومت اسلامی برشمرد و گت: تمام تلاش حکومت اسلامی ایران در طول 30سال انقلاب خدمت به مردم بوده است و خدمت یعنی حل مشکلات و کم کردن موانع رسیدن به پیشرفت و خوشبختانه خدمت به مردم به ویژه محرومین از شاخصه های مهم دولت نهم بوده است.وی بر مشارکت خود مردم برای حل مشکلات و رفع محرومیت ها تاکید کردو گفت: با توجه به تازه تاسیس بودن شهرستان، تلاش ها و اقدامات دولت در شهرستان در چندسال آینده به ثمر خواهد نشست.  درادامه این جلسه مردم مشکلات خود را مطرح نمودند و فرماندار و مسئولان شهرستان نیز به خواسته های آنان پاسخ دادند.در پایان این جلسه مسئولان با خانواده های ایتام این روستا دیدار کردند.


   
 ویرایشگر متن

جلسه پرسش و پاسخ با مردم روستای سیدآباداکراد

به مناسبت هفته دولت جلسه پرسش و پاسخ با مردم روستای سیدآباداکراد به منظور بررسی مشکلات این روستا برگزار شد.در ابتدای جلسه جلسه فرماندار جغتای با بیان  مطالبی درخصوص ماه مبارک رمضان  گفت: خداوند در این ماه عنایت ویژه ای به بندگان خود دارد و به دلیل دوست داشتن انسان ها آنها را به میهمانی خود دعوت می کند.محمدرضا کاظمی اذعان داشت: ثمرات  روزه هم برجسم و هم روح افراد تاثر داشته و انسان را صیقل داده و کدورت ها ، قساوت ها  را از انسان زدوده و انسان را به فطرت پاک و خدایی که انسان براساس  آن آفریده شده باز می گرداند.وی درادامه با ابراز تاسف از مشکلات متعدد  این روستا  از اختصاص سهام عدالت به تمام مردم روستا خبرداد و گفتک هرکس که تاکنون از سهام عدالت برخوردار نشده است قطعا این سهمیه به او اختصاص خواهد یافت.وی  گفت: برای تعمیر، مرمت و روکش آسفالت مسیر روستای سیدآباد به جغتای  530میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و ساخت  راه های آنتنی 25 روستای شهرستان که سیدآباد نیز جزو آن می باشد  در نظر گرفته شده است که به ترتیب اولویت ساخته  خواهد شد. درادامه این جلسه مردم مشکلات خود را مطرح نمودند و فرماندار و مسئولان شهرستان نیز به خواسته های آنان پاسخ دادند.در پایان این جلسه مسئولان با خانواده های ایتام این روستا دیدار کردند.

 

 


   
 ویرایشگر متن

تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان جغتای

فرماندار جغتای:

تلاش دولتمردان خدمت به مردم و مستضعفین بوده است.

 

در مراسمی با حضور مسئولان شهرستان از کارمندان نمونه جغتای تجلیل شد.

فرماندار جغتای در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان با بیان این مطلب که بر کارکردن در اسلام تاکید بسیار شده است گفت: تمام سعی و تلاش دولتمردان براین بوده که به مردم و مستضعفان خدمت کنند.

محمدرضا کاظمی با برشمردن فعالیت های 4ساله دولت نهم اظهار داشت: این دولت بیشتر از سایر دولت ها کار و تلاش نموده است و در عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و... گام های موثری برداشته است.

وی با اشاره به طرح تحول اقتصادی گفت: اگر این طرح به اجرا برسد یک  انقلاب اقتصادی در ایران در راستای انقلاب امام خمینی(ره) در کشور شکل می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود معرفی جغتای را به عنوان یکی از مهمترین اولویت های کاری خود در شهرستان از بدو آغاز به کار  فرمانداری عنوان کرد و گفت: سعی کردیم جغتای، قابلیت ها و پتانسیل های بالای آن و قدمت و پیشینه تاریخی آن را از طریق رسانه های مختلف معرفی نماییم.

کاظمی تاثیر برنامه های مختلف شناساندن جغتای را در پیشرفت شهرستان بسیار خوب عنوان کرد و اظهار داشت: خوشبختانه علی رغم کسری بودجه استان  اعتبارات عمرانی جغتای 85درصد افزایش داشته و در 6ماه آخر سال گذشته نیز توانستیم اعتبارات خوبی برای شهرستان جذب نماییم.

در پایان این مراسم از کارمندان نمونه ادارات شهرستان تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

 


   
 ویرایشگر متن

 

افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه عمرانی در هفته دولت در جغتای

 

همزمان با هفته دولت و با حضور مسئولان شهرستان چندین پروزه عمرانی در شهرستان جغتای افتتاح و کلنگ زنی شد.

 

***بهره برداری از یک پروژه ی آبرسانی یکی از مهمترین طرح های افتتاح شده در هفته دولت در شهرستان جغتای بود که  آبرسانی به 691خانوار روستای "محمدآباد گفت" با اعتبار 385میلیون تومان و حجم مخزن آن 500مترمکعب به بهره برداری رسید.طول شبکه انتقال آباین پروژه 7/5کیلومتر و طول شبکه توزیع داخل روستا را 6کیلومتر می باشد.

 

***اولین کتابخانه مشارکتی و عمومی در جفتای همزمان با هفته دولت افتتاح شد.

کتابخانه  مشارکتی و عمومی حضرت ابوالفضل (ع)در حال حاضر 1120جلد کتاب دارد که 217جلد ازاین کتاب ها ازاداره کل  استان و 269 جلد نیز از کتابخانه عمومی شهرستان اهدا شده است. مساحت این کتابخانه 200مترمربع می باشد.

 

***همچنین در این  هفته 2 پروژه راه روستایی در جغتای به بهره برداری رسید براساس این گزارش احداث و آسفالت راه روستایی "گفت" به طول 5/4 کیلومتر وعرض 5/5 مترو  با اعتبار500میلیون تومان در کمتر از یکسال به اتمام رسید که این پروژه دارای مشخصات راه روستایی درجه یک می باشد.

 

پروژه راه آنتنی ایستگاه سنخواست، دیگر پروژه راهی مورد بهره برداری در این هفته در جغتای  بود که این طرح نیز داری مشخصات راه روستایی درجه یک بوده و احداث و آسفالت طول 3کیلومتری و عرض 5/5متری آن با اعتبار 300میلیون تومان انجام  شده است.

 

***کلنگ زنی ساخت 2 زمین ورزشی در روستاهای ابویسان و ده امام از دیگرافتتاحیه پروژه های عمرانی جغتای در هفته دولت بود که برای هرکدام از این پروژه ها 150میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

براین اساس زمین ورزشی روستای ابویسان 20هزارمترمربع و روستای ده امام 25هزارمترمربع مساحت دارد که تسطیح، جدول گذاری، نصب دروازه، احداث رختکن و سرویس بهداشتی در آن انجام می گیرد.

 

***همچنین در این هفته  کلنگ ساخت خوابگاه دانشجویی خواهران دانشگاه جامع علمی _کاربردی شهرداری جغتای به زمین خورد.این خوابگاه با زیربنای 1300مترمربع و مساحت 1200متر ساخته می شود و ظرفیت پذیرش 300دانشجو را دارد.این خوابگاه در 3طبقه و با اعتبار 1میلیارد و 500میلیون ریال ساخته خواهد شد.

 

***همزمان به هفته دولت کلنگ ساخت مجتمع اداری_فرهنگی اوقاف و امور خیریه شهرستان جغتای به زمین خورد.

براین اساس 3هزار و 600متر مربع زیربنای زمین اختصاص یافته به این مجموعه  می باشد که 400متر مربع آن برای اداره اوقاف و امورخیریه در نظر گرفته شده است.

اعتبار در نظر گرفته شده برای ساخت ساختمان اداری اوقاف و امورخیریه جغتای 20میلیون تومان می باشد که تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

 

***همزمان با هفته دولت یک کارگاه تولید قالی و تابلو فرش در شهرستان جغتای افتتاح شد.

در این کارگاه تولیدی 25نفر مشغول به کار می باشند و ظرفیت تولیدی آن 350مترمربع تابلو فرش درسال می باشد اما درحال حاضر 100مترمربع  تولید دارد.

 

 


   
 ویرایشگر متن

/اخبار کوتاه /

 

*جلسه  شورای تامین شهرستان جغتای با حضور اعضای جلسه در محل فرمانداری جغتای تشکیل شد.

 

  

*شورای فرعی هماهنگی  مبارزه با مواد مخدر در  فرمانداری جغتای تشکیل جلسه داد.

 

 

*جلسه کمسیون نارضایتی اجتماعی به منظور بررسی مسائل مختلف اجتماعی شهرستان جغتای تشکیل شد.

 

 

 

*بررسی مشکلات بخش هلالی جغتای

 با حضور فرماندار، بخشدار، نمایندگان دهیاران و اعضای شورای بخش هلالی مشکلات این بخش در مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه با اشاره به فعالیت 6ماهه این بخشداری برآماده کردن زیرساخت های توسعه و پیشرفت این بخش بزرگ تاکید شد.


   
 ویرایشگر متن

اولین جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس و روزجهانی قدس در جغتای برگزارشد

 

در این جلسه که در محل فرمانداری جغتای برگزار شد بر برگزاری هرچه باشکوهتر این 2رویداد مهم تاکید شد.

موحدی پورامام جمعه جغتای تاکید کرد: تحرکات سیاسی بعد از انتخابات و حرف و حدیث های بسیاری که زده شد و تهدیدها، تکذیب ها و تاییدهایی که در خصوص ایران وبه ویژه حمله صهیونیست به مراکز هسته ای ایران شد، برنامه ریزی بهتر برای برگزاری مراسمات درسراسر کشور را می طلبد.

فرماندار جغتای نیز با تاکید بر اهمیت هفته دفاع مقدس به عنوان یک ارزش والا برای کشور و نماد حفظ ایران در برابر بیگانان برهرچه با شکوهتر برگزار نمودن این هفته تاکید کرد.

 محمدرضا کاظمی همچنین با اشاره به روز جهانی قدس گفت: در روزجهانی قدس مسلمانان جهان باید با نشان دادن وحدت اسلامی خود در برابر تمام دشمنان دین مبین اسلام بایستند.

 براساس این جلسه 17گروهان 31شهریورماه روز آغازین هفته دفاع مقدس همزمان با سراسرکشور، برای اولین بار به طور مستقل در شهرستان جغتای رژه می روند که حدود 10گروهان را برادران و 7گروهان را خواهران تشکیل می دهد.

برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی، برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس، غبارروبی مزار شهدا، آماده کردن فضای شهر به ویژه درب ادارت برای تاکید براهمیت هفته دفاع مقدس  از جمله برنامه های این هفته در شهرستان جغتای می باشد.

در ادامه این جلسه همچنین بر راهمپیایی روزجهانی قدس و دعوت از عموم مردم به ویژه نسل جوان برای حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی روزجهانی قدس تاکید شد. 

 

 


   
 ویرایشگر متن

 

تشکیل ستاد بزرگداشت هفته دولت در جغتای

 

ستاد بزرگداشت  هفته دولت در شهرستان جغتای تشکیل شد.

فرماندار شهرستان جغتای در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دولت بر اطلاع رسانی عملکرد دولتمردان و خدمات و تلاش های آنان تاکید کرد و گفت: هفته دولت بهترین فرصت است تا نتایج تلاش ها و خدمات دستگاه های اجرایی به سمع و نظر مردم برسد تا با آگاهی مردم به خدمات و فعالیت های دولت، امیدواری به جامعه تزریق شود.

محمدرضا کاظمی اظهار داشت:  بزرگداشت هفته دولت و تجلیل از دولتمردان، قوت قلبی برای ادامه فعالیت ها و انگیزه بیشتر برای نوآری در عرصه خدمتگزاری می باشد.

در ادامه این جلسه ادارات و نهادهای مختلف شهرستان به تشریح  برنامه های  خود در این هفته پرداختند. شایان ذکر است در روز پایانی هفته دولت مراسم بزرگداشت این هفته درجغتای برگزار خواهد شد و از کارمندان نمونه ادارات نیز تقدیر خواهد شد.

از جمله برنامه های شهرستان جغتای در هفته دولت می توان از افتتاح پل زیرگذر ایستگاه راه آهن جوین و کلنگ زنی پروژه 20میلیاردریالی پل روگذر این ایستگاه، کلنگ زنی خوابگاه دانشگاه علمی_کاربردی جغتای، افتتاح یک مدرسه و یک نمازخانه در مدارس جغتای، چند طرح از جهاد کشاورزی، طرح جداسازی آبیاری فضای سبز جغتای با اعتبار 50میلیون تومان، افتتاح جایگاه CNGجغتای، برپایی نمایشگاه پاییزه، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با حضور مسئولان در مرکزشهرستان و مراکز دهستان،  مسابقه فرهنگی با موضوع زندگی رجائی و باهنر و... نام برد.


   
 ویرایشگر متن

درجلسه شورای اداری جغتای عنوان شد:

افتتاح کارخانه سیمان جغتای طی چندماه آینده با حضور رئیس جمهور

اختصاص بیش از 10سهمیه انجمن و کانون های فرهنگی و هنری به جغتای

 

 

جلسه شورای اداری شهرستان جغتای با حضور  چندتن از مدیران استانی برگزار شد.

امام جمعه جغتای در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه فصل الخطاب کلمات و سخنان مقام معظم رهبری است گفت: امیدواریم سیاستمداران با درک توطئه های دشمنان، اگر به طور ناخواسته به دام این توطئه ها اقتاده اند با درایت از آن خارج شده و به دامن نظام و انقلاب اسلامی بازگردند.

وی در ادامه خواستار توجه مدیران استانی به ادارات و نمایندگی هایی شد که در شهرستان های تازه تاسیس ایجاد می شود و تاکید کرد: در نظر گرفتن ردیف اعتباری و همچنین محل و مکان ادارت و نمایندگی ها از ضروریات است و در حال حاضر نمایندگی فرهنگ و ارشاد جغتای با گذشت یک ماه از راه اندازی آن، هنوز مکانی ندارد و مسئول این نمایندگی عملا نتوانسته است هیچ اقدام عملی انجام دهد.

قرویان خطیب جمعه نیشابور یکی از سخنرانان حاضر در جلسه شورای اداری شهرستان جغتای با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان این ماه را ماه عبودیت و حقیقت بندگی عنوان کرد و گفت: این ماه ماه تقدس و تسبیح است تا با تطهیر خود پلشتی ها را پاک کرده و کج روی ها را از اخلاق و رفتار و گفتار خود بزدائیم.

فرماندار جغتای نیز در ادامه با اشاره به مناسبت های ماه گذشته و پیش رو در تقویم جمهوری اسلامی ایران گفت: در ایجاد کودتای 28مرداد سال 1332 یکی از مسببان اصلی آن روشنفکران پیاده رو نظام استعمار آن زمان بودند.

محمدرضا کاظمی درادامه با اشاره به حضور مدیران کل در شهرستان  از برگزاری کارگروه های ویژه بعد از اتمام جلسه شورای اداری خبر داد و ابراز امیدواری کرد با اجماع و همفکری درخصوص مسایل مختلف شهرستان برنامه ریزی درستی دراین خصوص داشته باشیم.

رئیس سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی نیز در ادامه جلسه شورای اداری جغتای  وجود کارخانه سیمان جغتای در شمار صنایع 6گانه سیمان که در مراحل نهایی می باشد را یکی از برنامه های دولت نهم در جغتای برشمرد و از هماهنگی های صورت گرفته استاندار برای حضور ریاست جمهوری برای افتتاح این پروژه در چندماه آینده خبر داد.

احمدی اذعان داشت: افتتاح این کارخانه تحولی عظیم در منطقه و شهرستان ایجاد خواهد نمود و قطعا وضعیت اشتغال متحول خواهد شد و مشاغل مرتبط با آن ایجاد می شود.

رئیس سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی با ارائه 2 پیشنهاد برای شهرستان جغتای بر مطالعه امکان سنجی در زمینه کشاورزی و معادن  و نیزتاسیس شرکت فنی مهندسی و خدمات نرم افزاری را که از  جمله پیشنیازهای توسعه اقتصادی هر منطقه می باشد عنوان کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز که در جلسه شورای اداری شهرستان جغتای شرکت کرده بود از اختصاص مجوز بیش از 10سهمیه انجمن و کانون های فرهنگی و هنری در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: 5سهمیه کانون های فرهنگی مساجد به جغتای اختصاص داده شده که به امکانات کتابخانه ای و سایر اقلام فرهنگی نیز تجهیز خواهد شد.

وی  همچنین از صدور مجوز تاسیس انجمن قرآن و نهج البلاغه،  مجوز  3انجمن مردمی کانون شعر، کانون تعزیه(هنرهای آیینی)، انجمن خوشنویسان، کانون خبرنگاران و کانون هنرمندان برای شهرستان جغتای خبرداد.

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی یکی دیگر از سخنرانان این جلسه با بیان توسعه بزرگراه ها به عنوان یکی از مهمترین اولویت های کاری از افتتاح 80کیلومتر بزرگراه تا پایان سال در استان  خبر داد و تصریح کرد: اگر مشکل تامین قیر مورد نیاز تامین شود قطعا قبل از پایان سال این بزرگراه ها به بهره برداری خواهد رسید.

هاشمی نسب با اشاره به اینکه 1800کیلومتر راه روستایی فاقد آسفالت در روستاهای بالای 50خانوار در استان وجود دارد  سیاست کاری این نهاد در بخش راه روستایی را آسفالت میانگین سالانه 500کیلومتر راه ارتباطی است که براین اساس تا 3سال آینده تمام این شبکه ارتباطی آسفالت خواهد شد.

وی پیشرفت پروژه های سال 88 در جغتای را 62درصد و در شرایط مطلوب خواند و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در 6ماهه اول سال قرار داریم این پیشرفت فیزیکی بسیار مناس است و در صورت حل مشکل تامین قیر تا 3ماه آینده تمام پروژه های راه سازی سال 88 جغتای به اتمام می رسد.

در ادامه جلسه مدیرعامل شرکت آبفای شهری خراسان  با اعلام خبر ارتقا اداره آب و فاضلاب شهری جغتای به امور آب گفت: جغتای زیرساخت های کاملا مطلوبی برای تامین آب شرب با کیفیت و کمیت دارا می باشد.

وی تاکید کرد:در حال حاضر هیچ شهر استان با کمبود آب یا افت فشار آن مواجه نیست مگر در ارتفاعات و آب شرب تمام شهرها نیز از کیفیت مطلوب برخوردار می باشد.

ریاست شورای اسلامی استان خراسان رضوی در ادامه این جلسه با بیان اینکه متاسفانه برخی کمیته های برنامه ریزی و کارگروه های موجود در استان و شهرستان ها فرمایشی هستند و کارآیی لازم را ندارند تاکید کرد: برای دچار نشدن این شهرستان نوپا به مشکلاتی که بسیاری از شهرستان ها دارند بایستی کارگروه های تخصصی در زمینه های مختلف برای استفاده از توانمندی های شهرستان تشکیل شود.

در این جلسه همچنین مراسم تودیع و معارفه بخشدار جدید بخش هلالی جغتای انجام شد که براساس این گزارش علی اکبر انوری به عنوان بخشدار جدید بخش هلالی شهرستان جغتای معرفی شدو از تلاش های 6ماهه سید مصطفی مظفرنژاد اولین بخشدار بخش هلالی تقدیر و تشکر شد.

گفتنی است در پایان شورای اداری شهرستان جغتای ،  به منظور ارائه راهکار های مطلوب درخصوص مسایل شهرستان کارگروه تخصصی با حضور مدیران کل تشکیل شد.

 


   
 ویرایشگر متن

تقدیر از خبازان نمونه جغتای

 

همزمان با برگزاری جلسه توجیهی تعزیرات آرد و نان جغتای از خبازان نمونه این شهرستان تقدیر شد.

 به مناسبت سال اصلاح الگوی مصرف و با هدف نهادینه شدن هرچه بهتر فرهنگ صحیح تولید و توزیع نان مرغوب و بهداشتی، تعزیرات آرد و نان فرمانداری جغتای جلسه ای با حضور جبازان سطح شهرستان برگزار نمود.

در این جلسه بر رعایت بهداشت فردی، بهداشت محیط کار، مجهز بودن نانوایی ها به لوازم بهداشتی و کمک های اولیه و.... تاکید شد.

آموزش نحوه صحیح فرآیند تخمیر، تولید و پخت نان مرغوب و با کیفیت و بهداشتی از جمله مسایل مطرح شده در این جلسه بود.

درپایان این جلسه از خبازان نمونه شهرستان تقدیر شد.

 


   
 ویرایشگر متن

کمیته ویژه بیماری آنفلوآنزای خوکی  در جغتای تشکیل جلسه داد

 

با حضور مسئولان و کارشناسان مراکز بهداشت جلسه ویژه بیماری آنفلونزای نوع (A) در جغتای برگزارشد.

ابراهیمی نژاد کارشناس بیماری های واگیردار مرکز بهداشت جغتای با بیان اینکه شیوع این بیماری 3تا5برابر آنفلونزای معمولی است اظهار داشت: با توجه به سرمادوست بودن ویروس این بیماری، هرچه به سمت فصل سرد و دمای پایین هوا نزدیک سویم سرعت انتقال و ماندارگاری آن در محیط ببیشتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: از طریق آموزش و اطلاع رسانی دقیق بایستی مردم را از وضعیت این بیماری و راههای حفاظت در برابر آن آگاه کرد و باتوجه به نزدیک شدن به ماه پایانی  تابستان و نزدیکی به فصل سرد حساسیت این موضوع بیشتر می شود و ما در این راستا نیاز به همکاری ارگان ها و نهادهایی از جمله هلال احمر و آموزش و پرورش برای گسترش سطح آگاهی و اطلاع رسانی می باشیم.

یکی از موضوعات  مورد تاکید  در این جلسه آموزش و پرورش بود که با توجه به آغاز مدارس در مهرماه و نزدیک شدن به فصل سرد سال، پیشگیری از مراقبت از دانش آموزان اهمیت بسیار می یابد که براین اساس مقرر گردید قبل از شروع سال تحصیلی جدید دوره های آموزشی ویژه مدیران مدارس برگزار شود و رابطین بهداشت نیز در مدارس حضور مستمر داشته باشند.

همچنین در این جلسه برنظارت بر بهداشت مردم و نیزگسترش آموزش ها از طریق ارگان های مختلف از جمله بهورزان، دهیاران، طلاب حوزه علمیه که در ماه مبارک رمضان در روستا ها به عنوان ائمه جماعات غعالیت خواهند داشت و.... تاکید شد.

 

 

 


   
 ویرایشگر متن

بررسی مشکلات دفتر پست جغتای

 

مشکلات دفتر نمایندگی پست شهرستان جغتای مورد بررسی قرار گرفت.

طی نشستی در محل فرمانداری شهرستان جغتای و با حضور مشاور فرمانداردر امور اجرایی و مهندس بانکی کارشناس ICT روستایی اداره کل پست خراسان رضوی مشکلات و خواسته های دفتر پست شهرستان جغتای مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

با توجه به سابقه طولانی دفتر پست جغتای بحث ارتقاء آن به اداره در اسرع وقت مهمترین خواسته شهرستان جغتای از اداره کل پست خراسان رضوی بود که براساس این جلسه مقرر گردید این موضوع موردپیگیری قرار گیرد.

همچنین اداره کل پست استان  درخصوص رفع سایر نیازهای این نهاد در شهرستان جغتای از جمله وسایل نقلیه  و همچنین رفع کمبود نیروی انسانی قول مساعد داد.

 


   
 ویرایشگر متن

درکارگروه اشتغال جغتای عنوان شد:

طراحی "شناسنامه شغلی" برای تمامی مددجویان  کمیته امداد

 

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان جغتای با حضور معاون  خودکفایی و اشتغال کمیته امداد خراسان رضوی  برگزار شد

 فرماندار جغتای در این جلسه گفت: با توجه به آمار و اطلاعات موجود از بنگاه های اقتصادی و کارآفرین درخصوص طرح های به بهره برداری رسیده و نیمه تمام و همچنین طرح های در مرحله انعقاد قرارداد همگی بیانگر این واقعیت است که این طرح ها در مسیر ایجاد اشتغال و کارآفرینی بسیار موثر می باشند.

محمدرضا کاظمی از دستگاه های اجرایی شهرستان خواست با جدیت و حساسیت ویژه نسبت به پیگیری طرح ها و ترغیب افراد به کارآفرینی و نظارت مستمر بر طرح ها  در راستای سیاست ها و اهداف تعریف شده تلاش نموده و وظیفه خود را به درستی به انجام برسانند.

وی با اشاره به اقدامات دولت نهم و تغییرات اساسی که در محتوای طرح های خوداشتغال ایجاد نمود گفت: با همکاری بانک های عامل طرح های بسیاری اجرا و در ایجاد اشتغال در کشور گام های بسیاری برداشته شد.

معاون  خودکفایی و اشتغال کمیته امداد خراسان رضوی  در این جلسه از طراحی "شناسنامه شغلی" برای تمامی مددجویان  کمیته امداد  خبر داد و با تشریح این طرح گفت:  این طرح استعدادیابی مبتنی بر مدل کارآفرینی است که با شناسایی مددجویان کمیته امداد  برای تمامی آنان شناسنامه شغلی طراحی می شود که اجرای آن  نیازمند همکاری مسئولان در تامین برخی نیازها و کمبودهای ماست. .

حبیب الله آسوده  در ادامه گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) یک مدل کار دارد که براساس آن خود اتکایی و عزت مداری رسالت این نهاد است و درراستای شناسایی قابلیت ها و استعدادیابی ، توانمندسازی و مهارت آموزی و پرداخت تسهیلات برای اجرای طرح های ایجاد اشتغال گام برمی دارد.

وی با اشاره به رویکرد عدالت محورانه دولت در خصوص اختصاص اعتبار 5میلیون تومانی وام های قرض الحسنه، سهمیه استان را در فاز اول این طرح، 6میلیارد تومان برای 1200طرح خوداشتغالی عنوان کرد که سهمیه شهرستان جغتای 45 طرح زودبازده است.

مهندس آسوده بازرسی و نظارت را محور اصلی اشتغال و سرمایه گذاری در کمیته امداد برشمرد که تاثیر بسیاری در پیشرفت و موفقیت طرح ها داشته است.

وی تصریح کرد: از 900هزار میلیارد وام سال های 82 و 83،  75درصد انحراف وجود داشته وتنها 25درصد موفق بوده است اما از مجموع 255طرح بنگاه های زودبازده معرفی شده به بانک ها در شهرستان جغتای در 2سال گذشته، 71طرح جذب شده است که از این تعداد 93درصد موفق بوده و انحراف ما 7درصد بوده که شامل 5طرح می باشد که بخشی از این طرح ها نیزاجرا شده است.

وی درصد انحراف طرح ها درسطح استان را نیز 7تا8درصد ذکر و اذعان داشت: از مجموع 80میلیاردتومان سهمیه اختصاصی کمیته 17میلیاردتومان جذب اعتبار شده است.

وی تصریح کرد: از مجموع 10هزارو400طرح بنگاه های زودبازده که به بانک ها معرفی شده، 3هزار طرح تسهیلات دریافت نمودند و نکته قابل توجه اینکه عمده این افراد، افراد نیازمند غیرتحت پوشش بودند که از خدمات ارائه شده بهره مند شدند که خوشبختانه اثرات مثبتی از جمله ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت افراد نیز داشته است.

رئیس اداره کار شهرستان های سبزوار، جوین و جغتای از کاهش روند ارائه تسهیلات بانکی از اوایل سال87 خبر داد و در ادامه گفت: از اواخر سال 84 تا 86 اختصاص تسهیلات کارگاه های زودبازده روند صعودی داشت که این روند از ابتدای سال 87 کاهش داشته است.

ملوندی افزود: تا پایان سال87 5هزارو 207طرح به مبلغ 259میلیاردتومان در 3شهرستان  به بانک های عامل معرفی شدند که 3هزارو651طرح در بانک هاتایید شدو 3هزار و 315طرح نیز منجر به عقد قرارداد شده است.

وی تعداد طرح های به بهره برداری رسیده را 2هزار و 375طرح برشمرد وخاطرنشان کرد: بررسی های انجام گرفته نشانگر اختصاص 40درصد اعتبارت به شهرستان جغتای بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد با توجه به ضعف باز دید و نظارت از طرح ها در شهرستان، هر دستگاهی نماینده خود را به هیات نظارت شهرستان برای نظارت بر عملکرد بنگاه های زودبازده معرفی نماید.

کیقبادی رئیس صندوق مهر رضا (ع) شهرستان های سبزوار، جوین و جغتای نیز دراین جلسه از اختصاص 1میلیارد و 830میلیون ریال اعتبار برای واگذاری وام به شهرستان جغتای در 6ماهه اول سال88خبر داد.

رجائی خواه رئیس بنیادمسکن سبزوار بحث مسکن را یکی از پراشتغال ترین مباحث در سطح کشور از سال 85 عنوان کرد و گفت: تاکنون 400میلیاردریال درخصوص مسکن در 3شهرستان هزینه شده که برخی از طرح ها به پایان رسیده وبرخی  در دست اقدام می باشد که میزان اختصاصی به جغتای 100میلیاردریال بوده است.

وی با بیان اینکه قراراست امسال خط اعتباری مستقیمی برای بانک ها درنظرگرفته شود تا منابع داخلی شان تحت تاثیر قرار نگیردابراز امیدواری کرد این مسئله به اشتغالزایی کمک قابل توجهی نماید.

رجائی خواه افزود: با توجه به اینکه بافت فرسوده شهرستان جغتای بالاست درصورت آغاز ساخت و ساز ها امکان اشتغالزایی در زمینه های مختلف و صنایع کوچک فلزی ایجاد می شود.

وی درخصوص مسکن مهر جغتای گفت: از 30 هکتار زمین واگذاری 10هکتار مورد قبول مشاوران قرار گرفته و درشرف تصویب می باشد که این میزان برای شهرستان بسیار ناچیز می باشد.        

 


   
 ویرایشگر متن

ستاد مهدویت در جغتای تشکیل شد

 

با تشکیل ستاد مهدویت اولین جلسه این ستاد به منظور برگزاری هرچه با شکوه تر  اعیاد شعبانیه و ترویج فرهنگ مهدویت در شهرستان جغتای تشکیل شد.

فرماندار جغتای دراین جلسه گفت: هدف از تشکیل ستاد مهدویت ترویج و تبیین فرهنگ و فلسفه غیبت حضرت مهدی {عج}می باشد و تمام تلاش مسئولان باید در راستای اجرای جشنها و مراسماتی با محتوای مذهبی فرهنگی تا آحاد مردم  از جشنها وسرورها بهره مند شوند.

محمد رضا کاظمی افزود : سالروز این مناسبتهای مذهبی که جوهره  آن ایجاد نشاط

و شادابی است در نهایت  موجب شناخت و معرفت حقیقی از سیره معنوی اولیای الهی می شود.

خطیب جمعه موقت شهرستان جغتای نیز با تبریک اعیاد شعبانیه خواستارتوجه ویژه به این ایام مبارک شدوگفت : اولین معرفت ؛معرفت الهی است که با توجه به آیات ونشانه های هستی ایجاد میشود .وهمه تلاشهای آدمی بایستی در راستای رسیدن  به معرفت الهی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مجید هاشمی بر برگزاری جشن ها و مراسمات همراه با معرفت و تعمق و تفکر تاکید کرد.

وی اذعان داشت: برگزاری شور و نشاط متاثر از ولادت معصومین نباید شان و منزلت آنان را خدشه دار نماید.

سرهنگ فریمانه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان جغتای در ادامه  این جلسه تجلیل از برادران بسیجی و ایثارگر منطقه، پیاده روی و انواع مسابقات فرهنگی و ورزشی و مراسم ویژه اعیاد برای آشنایی اقشار مردم با معارف ائمه اطهار را از برنامه های ویژه اعیاد شعبانیهاین نهاد برشمرد.

علی یزدی سرپرست تربیت بدنی شهرستان جغتای نیز از برگزاری مسابقات کشتی با چوخه و پیاده روی خانوادگی ویژه نیمه شعبان خبر داد.

شایان ذکر است براساس مصوبات این جلسه سرهنگ فریمانه به عنوان رئیس ستاد بزرگداشت جانبازان و پاسداران و درودی رئیس کمیته امداد امام به عنوان رئیس ستاد مهدویت شهرستان انتخاب شدند.       

 

 


   
 ویرایشگر متن

 

/اخبار کوتاه از جغتای/

 

 

اختصاص 500میلیون تومان اعتبار برای جاده جغتای_منیدر

 

فرماندار جغتای با اعلام این خبر افزود: درپی همکاری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی درخصوص احداث پروژه ملی_استانی راه جغتای_منیدر 500میلیون تومان اعتبار برای این طرح اختصاص داده شد.

محمدرضا کاظمی اظهار داشت: این میزان علاوه بر 104میلیون تومان اعتبارت تملک و دارایی شهرستان در سال 88 بود.

وی همچنین گفت: در شورای کمیته برنامه ریزی شهرستان، با توجه به بررسی های انجام شده تغییراتی نیز درخصوص اختصاص اعتبارات به طرح صورت گرفت.

 

 

***

 

نشست فرماندار جغتای با مسئول اطلاعات شهرستان

 

طی نشستی با حضور فرماندارجغتای، مسئول اطلاعات شهرستان و مسئولین دفاتر نمایندگان مرئم سبزوار، جوین و جغتای درمجلس شورای اسلامی مسایل امنیتی و سیاسی شهرستان جغتای مورد بررسی قرار گرفت.

 

***

 

فرماندار جغتای برحمایت از اداره بازرگانی شهرستان جغتای تاکید کرد.

 

درجلسه ای که با حضور مسئول نمایندگی بازرگانی شهرستان ودر محل فرمانداری جغتای برگزارشد

مشکلات و مسائل این اداره جدیدالتاسیس مورد بررسی قرار گرفت.

 

فرماندار جغتای در این جلسه بر حمایت مادی و معنوی از این اداره نوپا تاکید کرد و اذعان داشت: با توجه به ضرورت وجود این نهاد در شهرستان، برای پیشبرد اهداف آن حمایت و همکاری همه مسئولان و نهادهای شهرستان  لازم می باشد.

 

***

 

بررسی مسایل امنیتی جغتای باحضور فرماندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی

 

طی نشستی با حضور فرماندار جغتای  و نمایندگان مردم سبزوار، جوین و جغتای درمجلس شورای اسلامی  مسایل امنیتی شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

 

***

برگزاری جلسه شورای تامین

 

پنجمین جلسه شورای تامین شهرستان جغتای با حضور اعضا به منظور بررسی مسایل سیاسی و امنیتی روز شهرستان برگزار شد.

 

همچنین در جلسه ویژه ای در محل فرمانداری جغتای که با حضور مسئول بازرسی اداره کل اطلاعات خراسان رضوی برگزار شد، چالش ها و دغدغه های شهرستان درخصوص مسائل امنیتی و سیاسی مورد بررسی قرار گرفت.

 

***

در جلسه ای  باحضور فرماندار و برخی از فرهنگیان شهرستان مسایل و موضوعات پیرامون آموزش و پرورش جغتای بررسی شد.

 

***

 

هیات مدیره شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان در جلسه ای با فرماندار خواستار بررسی و رسیدگی به خواسته های متقاضیان زمین برای احداث مسکن شد.

 


   
 جلسه شورای اداری 25/04/1388

فرماندار جغتای:

حضورگسترده  مردم در انتخابات نظام جمهوری اسلامی  را بیمه کرد

 

فرماندار جغتای گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات انقلاب و جمهوری اسلامی ایران را بیمه کرد.

درجلسه شوراي اداري شهرستان جغتاي برخی مدیران شهرستان به گزارش عملکرد خود در ماه های گذشته و ارائه برنامه های آتی پرداختند.

فرماندار جغتاي در این جلسه با اشاره با انتخابات و جریانات قبل و بعد از آن، مشارکت 84 درصدي مردم درانتخابات دهم رياست جمهوري را نشانگر اعتماد مردم به انقلاب و جمهوری اسلامی دانست و گفت: حضور مردم باعث تقويت و بیمه شدن  نظام  شد.

محمدرضا کاظمی افزود: 22خردادماه 88را می توان انقلاب دیگری برای ایران شمرد که در امتداد بهمن 57 و 13آبان 58می توان به عنوان انقلاب سوم ایران نام برد. 

وی گفت: اتفاق مهم دیگری که مهر تایید دیگری بر انقلاب بود حضور گسترده و بی سابقه مردم در نماز جمعه 29خردادماه 88بود که با تایید سخنان مقام معظم  رهبری مشت کوبنده ای بردهان دشمنان و جیره خواران در این کشور بود.    

کاظمی گفت: در شهرستان جغتاي بیش از 90درصد واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند که  بيش از 85 درصد از شرکت کنندگان به آقاي احمدي نژاد راي داده اند که این خود نشان دهنده اعتماد مردم به خدمات دولت نهم بود.

عباس درودي رئيس کميته امداد امام خمینی(ره)جغتاي اشتغالزاي و خود کفایی خانواده هاي تحت پوشش  این نهاد را از اولويت مهم کميته امداد معرفی کرد.

وی گفت:  ما خانواده کمیته امداد خوشحالیم که در مجموعه ای فعالیت می کنیم که  مزين

به نام امام راحل است و وظیفه خود را خدمت رساني به اقشار ضعيف جامعه می داند.

رئیس کميته امداد جغتاي گفت متاسفانه کارکنان اين نهاد در زمان قبل از انتخابات آماج شديدترين توهين ها قرارگرفتند و برخی به اصطلاح روشنفکران جامعه  اين نهاد مقدس را يک نهاد گدا پرورناميدند که اين مسئله سبب سوء استفاده دشمنان  و همچنين رنجش مددجويان و کارکنان اين نهاد مقدس شد.

فرمانده منطقه انتظامي شهرستان جغتاي نیز در ادامه این جلسه تامين امنيت اجتماعی، نظم دهي و ايجاد آرامش براي در سطح شهرستان را  از اهم  وظایف نيروي انتظامي عنوان کرد.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی با بیان اینکه مردم نقش بسزايي در تامين امنيت دارند تاکید کرد:  نبود امنيت باعث مختل شدن فعالیت های مختلف در جامعه مي شود و هرگونه فعاليت درجامعه درسايه امنيت محقق خواهد شد.

وی بحث آگاه سازي و فرهنگ سازي را از برنامه های اولویت دار این نهاد برشمرد و افزود:  فرهنگ سازی درادارات، مساجد، مدارس و دانشگاهها و نیز مشارکت دادن مردم در تامين امنيت از مواردی است که باید به آن توجه شود.

درپايان اين مراسم  مدیران جدیدی که در چند ماه گذشته در شهرستان منصوب شده بودند رسما به جلسه شورای اداری شهرستان معرفی شدند.


   
 ویرایشگر متن

معرفی اولین مسئول نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جغتای

 

با حضور قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی  اولین مسئول نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جغتای معرفی شد.

محمدرضا کاظمی فرماندار جغتای در مراسم آغاز به کار این نمایندگی در شهرستان، با بیان اینکه جغتای از نظر اعتقادی و فرهنگی شهرستان بااصالتی است اذعان داشت: ارتباط فرهنگی تنگاتنگ بین مسئولان امور فرهنگی و اجتماعی با جوانان اجازه نداده است تفکرات مسموم غرب در جامعه این شهرستان تسری یابد.

وی گفت: برای بارور شدن فرهنگ ها و ارزش های درست بایستی تعریف واحدی از فرهنگ ارائه شده و جلوی خرده فرهنگ ها و اندیشه های انحرافی که دشمنان به ارزش های ما وارد می کنند گرفته شود.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: ما ایرانیان یک توان فکری و عقیدتی داریم که اسلام آن را به ما هدیه بخشیده است و بایستی در کنار آن از توانمندی و امکانات موجود استفاده نماییم.

رضا رمضانی ابراز امیدواری کرد در این شهرستان نیز با توجه به ظرفیت های بومی و با ورود افراد ارزش گرا به عرصه هنر و فرهنگ شاهد جذب افراد توانمند فرهنگی باشیم و دستگاه فرهنگ و ارشاد به عنوان پایگاهی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن در این شهرستان قرار گیرد.

در طی این مراسم رمضانعلی فهیمی به عنوان اولین نماینده فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جغتای معرفی شد.


   
 ویرایشگر متن

احداث جاده  از ایستگاه جوین به بخش هلالی شهرستان جغتای

 

جاده مستقیم از ایستگاه جوین به جاده ترانزیتی جوین_خراسان شمالی ساخته می شود.

فرماندار جغتای با اشاره به احداث پل روگذر در ایستگاه جوین گفت: خروجی این پل به گونه ای است که می توان با احداث مسیر مستقیم به روستای عباس آباد در بخش هلالی مسیر رفت و آمد از شهرستان به این بخش را حدود 11کیلومتر کاهش داد.

محمدرضا کاظمی گفت: این جاده از مسیر مزارع 2 روستای شهرستانک و عباس آباد می گذرد که احداث این مسیر نیازمند همکاری مالکین مزارع می باشد.

در این جلسه که مالکین اراضی نیز حضور داشتند فرماندار جغتای از آنان خواست با همکاری و نگاه آینده نگرانه، در جهت عمران، آبادانی و توسعه شهرستان گام بردارند.

محمود محجوبین مشاور فرماندار در امور اجرایی با تاکید بر ارتباطات به عنوان یک عامل اصلی توسعه  گفت: در بحث ارتباطات راه به عنوان یک شاخص مهم در نظر گرفته می شود.

وی با بیان اینکه پل روگذر از جمله نادرترین پروژه هایی است که در راه آهن شمالشرق کشور در حال انجام آن می باشد و همکاری راه آهن برای احداث این پل، یک نعمت مهم است که بایستی همه با اغتنام فرصت در اجرای سریعتر آن گام برداریم.

محجوبین اظهار داشت: بحث جاده یک مسئه تخصصی است و تمام سعی راه و ترابری نیز براین خواهد بود که زمین های کشاورزی کمتری اشغال شودو تخریب کمتری به مزارع وارد شود

وی گفت: این جاده بین شهرستانی با عرض 35کیلومتر سا خته می شود که شهرستان جغتای را به جاده ترانزیتی جوین به خراسان شمالی ارتباط می دهد، و با توجه به مسافت کمتر، رفت و آمد سهل تر و خطرات آن نسبت به جاده فعلی کمتر خواهد بود.

سیدمصطفی مظفرنژاد بخشدار هلالی نیز در ادامه این جلسه با تقدیر از نگاه ویژه مسئولان به عمران و آبادی شهرستان و بخش هلالی اذعان داشت: با توجه به طولانی بودن مسیر سه راه ابویسان به بخش هلالی به خصوص مرکز بخش، نیاز به مسیر مستقیم ومطمئن بسیار احساس می شود.

وی طول این جاده را 15کیلومتر عنوان کرد و گفت: با توجه به عرض 35کیلومتری جاده، برخی اراضی کشاورزی تصرف می شود که خوشبختانه مالکین مزارع همگی آمادگی خود را برای همکاری اعلام داشته اند.

 

وی افزود: با توجه به آغاز ساخت پل روگذر بایستی هرچه سریعتر ساخت این جاده نیز آغاز شود .

در این جلسه همچنین مالکین مزارع با ارائه دیدگاه های خود رضایت خود را از احداث این جاده که به پیشرفت منطقه و ارتباط سریعتر به نقاط مختلف شهرستان را موجب می شود اعلام داشتند.

    


   
 ویرایشگر متن

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان:

استراتژی این نهاد براصل تقاضا محوری است

 

 مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی از مراکز این نهاد در شهرستان جغتای بازدیدکرد وطی نشستی با حضور فرماندار این شهرستان مسائل و کمبودهای مراکر فنی و حرفه ای جغتای مورد بررسی قرارگرفت.

در این جلسه فرماندار جغتای با بیان اینکه مدیریت فنی و حرفه ای یک مدیریت میدانی و عملی است گفت: مدیر موفق مدیری است که از نزدیک با پتانسیل ها و چالش های شهرستان ها و مراکز زیر مجموعه خود آشنا شده و بتواند برنامه های پیشبردی طرح ریزی نماید.

محمدرضا کاظمی اظهار داشت: مجموعه فنی و حرفه ای در امتداد رسالت خود تلاش کرده و با فراهم نمودن شرایط آموزش کارو مهارت، نقش بسزایی درتبلور خلاقیت ذهنی و استعداد های کارآموزان برعهده  داشته است.

وی در ادامه خواستار توجه و نگاه ویژه آموزش فنی و حرفه ای استان به این شهرستان نوپا شد و گفت: تجهیز کارگاه های آموزش، احداث سالن آزمون، توسعه خوابگاه و... از جمله نیازهای مهمی است که نبود ان در مرکز فنی و حرفه ای شهرستان جغتای احساس می شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی نیز در این جلسه با اذعان به اینکه فنی و حرفه ای متولی آموزش های مهارتی در کشوراست استراتژی این نهاد را براصل تقاضا محوری عنوان کرد.

جعفر صیاد شیرازی تاکید کرد: هدف دولت از ایجاد این مراکز آموزش مهارت ها به همه اقشار و جذب آنان به کار و بازار کار بر اساس نیاز هر منطقه می باشد و سیاست دولت  براین بوده که با نیازسنجی و شناسایی نیازها با کمک متولیان کار و آموزش هرمنطقه اقدام به ایجاد مرکز و آموزش مهارت های مورد نیاز آن منطقه نماید.  

وی گفت: 50مرکز آموزش دولتی و 1800آموزشگاه آزاد در سطح استان فعال می باشد و درشهرستان جغتای نیز علاوه بر مرکز آموزش دولتی، 4آموزشگاه آزاد فعال می باشد و خوشبختانه با وجود محدودیت ها، امکانات فنی و حرفه ای مرکز جغتای در شرایط مطلوبی است.

وی توسعه فعالیت ها و آموزش های فنی و حرفه ای در مراکز مختلف از جمله پادگان های نظامی، زندان ها و دانشگاه ها ونیز آموزش برخی مهارت های  ویژه و پیشرفته برای دانشگاهیان و اساتید و... را از جمله طرح و برنامه های فنی و حرفه ای برشمرد


   
 ویرایشگر متن

اعتکاف یک روزنه جدید برای رسیدن به معرفت الهی است

 

فرماندار جغتای گفت: اعتکاف یک روزنه جدید در رسیدن به معرفت الهی است.

در آخرین روز از مراسم پرفیض اعتکاف مسئولان شهرستان جغتای به محل برگزاری اعتکاف در شهر جغتای رفتند.

محمدرضا کاظمی فرماندار جغتای در دیدار با معتکفین، اعتکاف را یک روزنه جدید برای رسیدن به معرفت الهی دانست و تاکید کرد: دراعتکاف تیرگی ها و زنگارهای از درون انسان زدوده شده و قلب انسان صیقل می خورد و این نوع یک نوع بازگشت به سرشت اصلی انسن است.


   
 ویرایشگر متن

بازدید 3ساعته فرماندار از کارخانه سیمان جغتای

 

فرماندار جغتای در یک بازدید 3 ساعته از بخش های مختلف کارخانه سیمان این شهرستان دیدن کرد.

در این بازدید مسایل امنیتی، کیفیت کار کارخانه، مواد و تجهیرات کاربردی آن مورد بررسی قرار گرفت.

 محمدرضا کاظمی بعد از بازدید از این کارخانه ابراز امیدواری با بهره برداری از این کارخانه عظیم، گام موثری در پیشرفت صنعت در شهرستان جغتای برداشته شود و بسیاری از مشکلات شهرستان به خصوص مشکل بیکاری به عنوان یکی از معضلات و دغدغه های مهم شهرستان رفع گردد.

 


   
 ویرایشگر متن

احیای نماز، احیای دوباره جامعه

 

با تشکیل ستاد اقامه نماز در جغتای اولین جلسه این ستاد برگزارشد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی پور با بیان اینکه درامر نمازتنها قرائت  کفایت نمیکند خاطرنشان کرد:  برای توسعه فرهنگ نماز در ابعاد مختلف آن، در ابتدا بایستی خود متولیان امر نماز به تکلیف و وظیفه خود عمل نموده و به آن مقید باشند تا شاهد تاثیر عملکرد آنان بر سایر اقشار باشیم.

رئیس حوزه علمیه جغتای در ادامه جلسه بر تدوین برنامه جامع برای ارتقا فرهنگ اقامه نماز در جامعه تاکید کرد و گفت: اگرنماز احیا شود جامعه نیز احیامی شود و شاهد ترقی و تکامل جامعه خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی افزود: وظیفه ما آشنایی افراد با نماز و در مرحله بعدی آشنایی با شرایط نماز، شرایط قبولی آن و معرفی نماز نماز کامل و اقعی می باشد و بایستی در این راستا بایستی تاثیر نمازرا در زندگی فردی و اجتماعی آنان را به افراد نشان داد.  

عباس ناصحیان بخشدار مرکزی جغتای نیز  بر تقویت نماز به عنوان چارچوب اعتقادات و ستون دین تاکید و گفت: برای فرهنگسازی باید یک فرهنگ جامع تعریف کرد و در کناز نماز، برنامه های دینی و اخلاقی دیگری نیز قرارداد تا شاهد ارتقای افراد جامعه در ابعاد مختلف فرهنگی و دینی باشیم.

معاون پرورشی و امور تربیتی آموزش و پرورش جغتای نیز در این جلسه اقامه نماز را منوط به فراهم آمدن وسایل و سازوکارهای آن توسط دولت ذکر کرد و گفت: مسئولان نباید تنها به برگزاری جلسات اکتفا نمایند و باید با استفاده از نظرات کارشناسان و تخصصی تر نمودن مباحث، ساماندهی جامعی بر این مسئله انجام گیرد.

 


   
 ویرایشگر متن

جلسه هیئات مذهبی شهرستان جغتای برگزار شد

 

 

جلسه هیئات مذهبی جغتای در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین زنگنه مسئول شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی جغتای از هیئات  سطح شهرستان خواست هرچه سریعتر درخصوص کد دار کردن هیئت شان اقدام نمایند.

 

وی از وجود 40هیئت مذهبی در شهرستان و ازحضور15نفر کاندیدا برای انتخابات شورای هئیات مذهبی خبرداد و گفت: 5نفر به عنوان شورای هئیات مذهبی شهرستان انتخاب خواهد شد.

  

 


   
 ویرایشگر متن

آغاز فعالیت های ستاد اوقات فراغت در شهرستان جغتای

 

طی مراسمی فعالیت های ستاد اوقات فراغت شهرستان جغتای رسما آغازشد.

 

در این جلسه که در سالن تربیت بدنی شهرستان جغتای و با حضور مسئولان و اعضای ستاد و نیز دانش آموزان برگزار شد برنامه و فعالیت های این ستاد در ایام تعطیلات تابستان تشریح شد.

 

برگزاری انواع کلاس های فرهنگی، دینی، تفریحی، ورزشی و .... از جمله برنامه های ستاد غنی سازی اوقات فراغت در جغتای می باشد.


   
 ویرایشگر متن

         / اخبار جغتای/

 

بازدید معاون صنایع و معادن خراسان رضوی از معدن گفت

 

معاون صنایع و معادن خراسان رضوی از معدن گفت در شهرستان جغتای بازدید کرد.

 

پس از بازدید معاون صنایع و معادن خراسان رضوی از معدن گفت کمیسیون کارو کارگری شهرستان با حضور اعضا تشکیل جلسه داد و مشکلات موجود و مطرح شده از سوی کارگران و مسئولان این معدن مورد بررسی قرار گرفت.

 

***

 

دیدار مدیرعامل شرکت کشت و صنعت جوین با فرماندارجغتای

 

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت جوین با فرماندار شهرستان جغتای دیدار کرد.

در این دیدار که به منظور مشکلات کارخانه قند جوین انجام گرفت، مشکلات بزرگترین  کارخانه تولید شکر ایران از جمله عدم خرید شکر و مشکلات کشاورزان و چغندرکاران  و... مورد بررسی قرار گرفت.

 

فرماندار جغتای با بیان اینکه وجود این کارخانه عظیم در منطقه نشاندهنده پتانسیل بالای منطقه می باشد به حمایت شهرستان جغتای از این کارخانه اشاره کرد.


   
 ویرایشگر متن

 

/اخبار جغتای/

 

بازدید فرماندار جغتای از پروژه های عمرانی بخش هلالی

 

فرماندار جغتای از پروژه های عمرانی بخش هلالی در این شهرستان بازدید کرد.

 

در این بازدید ساختمان های اداری در حال ساخت، طرح های هادی و سایر پروژه های عمرانی در حال اجر در سطح روستا مورد بازدید قرار گرفت.

 

***

 

 

برگزاری جلسه کارگروه مسکن و شهرسازی درجغتای

 

جلسه کارگروه مسکن و شهرسازی با حضور رئیس مسکن و شهرسازی سبزوار برگزار شد.

در این جلسه مشکلات و مسایل موجود درخصوص بحث مسکن در شهرستان جغتای مورد بررسی قرار گرفت


   
 ویرایشگر متن

شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی در جغتای تشکیل شد

 

در این جلسه که با حضور مدیر نهضت سوادآموزی سبزوار، جوین و جغتای برگزارشد فرماندار جغتای از زحمات این قشر پرتلاش که در پی ریشه کن کردن بی سوادی به عنوان یکی از عوامل عقب ماندگی جوامع، تقدیر کرد.

 

براساس این جلسه از تمام سوادآموزان نهضت که در سطح روستاهای سطح شهرستان فعالیت می نمایند تقدیر و تشکر خواهد شد.


   
 ویرایشگر متن

برپایی جلسه با مشاور عالی مدیرعامل کارخانه سیمان در فرمانداری جغتای

 

جلسه ای با حضور مشاور عالی مدیرعامل کارخانه سیمان مهندس آخوندزاده در محل فرمانداری شهرستان جغتای برگزار شد.

 

در این جلسه مهمترین خواسته های فرمانداری و شهرستان از کارخانه سیمان مطرح شد و نیز به صورت تخصصی مسائل و مشکلات آنان مطرح و مورد بررسی قرارگرفت و راهکارهای حل آن نیز ارائه گردید.


   
 ویرایشگر متن

 خودکفایی استان در تولید گندم و جو

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی خراسان رضوی از خودکفایی استان در تولید گندم و جو خبر داد.

در جلسه ای  با حضور مسولان استانی و شهرستانی در محل فرمانداری جغتای برگزار شد مشکل خرید گندم در جغتای مورد بررسی قرارگرفت.

در ابتدای جلسه فرماندار جغتای با اشاره به مشکلات چند روز اخیر کشاورزان و دغدغه آنان درخصوص نحوه فروش گندم، خواستار توجه ویژه به این مسئله شد و اذعان داشت: با توجه به نوع کشاورزی سنتی  و خرده مالکی در شهرستان جغتای، علی رغم زحمات بسیار کشاورزان، استفاده بهینه از آب و خاک نمی شود.

محمدرضا کاظمی افزود: با توجه به تغییر در بحث خرید گندم، این مسئله نگرانی های و دغدغه های بسیاری برای کشاورزان به وجود آورده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی خراسان رضوی از خودکفایی استان در تولید گندم و جو خبر داد و تصریح کرد: با توجه به بهبود شرایط اقلیمی در استان پس از یکسال وقفه امسال جشن خودکفایی گندم را در استان برپا خواهیم کرد.

رضا خوش بزم از ثابت شدن کرایه حمل گندم به سیلو خبرداد و افزود: مشکل کرایه حمل و نقل تنها در چند نقطه استان وجود داشت که قرارشد علاوه بر کرایه ، تشویقی و هزینه های جانبی نیز برای حمل به سیلو برای این مناطق در نظر گرفته شود. 

وی قیمت مصوب خرید گندم توسط دولت را 305تومان ذکر و گفت: خرده مالکینی که گندم خود را به تعاونی های تولید تحویل می دهند ظرف 2تا 3روز پول خود را دریافت خواهند نمود و قیمت تحویل گندم در سیلو با تعاونی های تولید یکسان می باشد.

 وی در ادامه با اشاره به تولید سالانه حدود 25هزارتن گندم در شهرستان جغتای اظهار داشت: این شهرستان ظرفیت داشتن یک کارخانه آرد را داراست که با توجه به مسافت طولانی آن با سبزوار ضرورت ساخت آن اهمیت بیشتری می یابد.

 


   
 ویرایشگر متن

شناسایی سگ های ولگرد درشهرستان جغتای آغاز می شود.

 

جلسه ستاد اتلاف سگ های ولگرد در جغتای برگزارشد

براساس این جلسه واحد اتلاف سگ های ولگرد شهرستان جغتای با همکاری دهیاران لیست تمامی سگ های موجود در شهرستان را به شبکه دامپزشکی و مرکز بهداشت شهرستان گزارش دهند تا با بررسی و شناسایی سگ های ولگرد از سایر سگ ها در جهت اتلاف آن اقدام شود.

واحد اتلاف شهرداری جغتای متولی اتلاف سگ های ولگرد خواهد بود.


   
 ویرایشگر متن

بررسی مشکلات بخش هلالی

 

در جلسه مشترک فرماندار با اعضای شورای اسلامی بخش و مرکز بخش هلالی مشکلات این بخش به خصوص مرکز آن مورد بررسی قرار گرفت.


   
 ویرایشگر متن

ستاد هیئات مذهبی شهرستان جغتای تشکیل جلسه داد

 

با حضور اعضا، ستاد هیئات مذهبی شهرستان جغتای تشکیل جلسه داد.

در این جلسه که در محل فرمانداری جغتای برگزارشد مسائل پیرامون شناسنامه دار کردن هیئت ها و چگونگی برگزاری انتخابات شورای هیئات مذهبی در شهرستان جغتای مورد بررسی قرار گرفت.

 


   
 ویرایشگر متن

بیش از 960 جغتایی  در کنکور 88 شرکت کرده اند

 

968جغتایی در آزمون سراسری 88 امتحان دادند.

608 شرکت کننده زن و و 360شرکت کننده مرد در سطح شهرستان جغتای در کنکور امسال خبر شرکت کردند.

فرمانداری جغتای به همراه مسئولان آموزش و پرورش شهرستان از مکان های برگزاری آزمون بازدید نمودندو ضمن آرزوی موفقیت برای دانش آموزان از سلامتی و برگزاری آزمون سراسری به نحو مطلوب خبر دادند.


   
 ویرایشگر متن

بررسی مشکلات گندم کاران جغتای

 

با توجه به آغاز فصل برداشت گندم در شهرستان جغتای،  در جلسه ویژه ای باحضور فرماندار، بخشداران و مدیر جهادکشاورزی جغتای مشکلات کشاورزان مورد بررسی قرار گرفت.

 در این جلسه مشکلات موجود درخصوص حمل و نقل محصولات تولیدی به تعاونی ها و سیلوها و سایر مشکلات احتمالی در آینده برای کشاورزان نیز مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.


   
 جلسه هیات مدیره شرکت تعاونی دهیاران جغتای 03/04/1388

جلسه هیات مدیره شرکت تعاونی دهیاران شهرستان جغتای برگزار شد

 

 

جلسه اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی دهیاران شهرستان جغتای در محل فرمانداری جغتای برگزار شد.

در این جلسه که با حضور فرماندار، بخشداران و شورای های اسلامی بخش های دوگانه جغتای برگزارشد بر تقویت و گسترش فعالیت های خدماتی، عمرانی و... در شرکت تعاونی دهیاران  این شهرستان تاکید شد.

 

 


   
 ویرایشگر متن

جلسه مشترک فرماندار با هیات موسس دانشگاه علمی_کاربردی جغتای

 

درجلسه مشترک فرماندار با هیات موسس دانشگاه علمی_کاربردی جغتای که در محل فرمانداری جغتای تشکیل شدمسال و مشکلات این موسسه مورد بررسی قرار گرفت.

 

در این جلسه مشکلات خوابگاه به عنوان مهمترین دغدغه مورد بررسی قرار گرفت که براساس آن ساختمان جدیدی برای متمرکز کردن تمام دانشجویان خوابگاهی دختر دریک فضا توسط دانشگاه علمی_کاربردی شهرداری جغتای خریداری خواهد شد.

 


   
 جلسه ثبت وقایع حیاتی جغتای 02/03/1388

برگزاری جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان جغتای

 

جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان جغتای با حضور مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی برگزار شد.

محمدرضا کاظمی فرماندار جغتای  در این جلسه از تمام شبکه های اعلام و تمام نهادهایی که می توانند در این زمینه همکاری داشته باشند  خواست همکاری لازم با ثبت احوال شهرستان درخصوص اعلام متوفیان و متولدین شهرستان و ترویج فرهنگ ثبت هرچه سریعتر توسط خانواده ها داشته باشند.

 مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی رضوی نیز در جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان جغتای  از کاهش ثبت در مهلت قانونی وقایع حیاتی در ماه های اخیر در شهرستان جغتای خبر داد.

سیدحسین نیری کمرنگ بودن همکاری به موقع بین مسئولان اجرایی در شهرستان و کم کاری مسئولان اداره ثبت احوال جغتای را عامل کم ثبتی در شهرستان جغتای عنوان و تاکید کرد: با توجه به نقش و تاثیر آمار ها در برنامه ریزی ها بایستی به این مساله توجه ویژه ای شود.

وی با مقایسه عملکرد سه ماهه سوم و چهارم شهرستان جغتای در سال گذشته وضعیت رو به بهبودی را برای این شهرستان بیان داشت و افزود: در سه ماهه چهارم سال 87 در ثبت وقایع حیاتی (ولادت و وفات) رشد داشته ایم اما ثبت در مهلت قانونی 5دهم درصد کاهش داشته است و از9/83درصد در سه ماهه سوم به  4/83درصد در سه ماهه چهارم کاهش یافته است.

 


   
 ویرایشگر متن

بررسی مشکلات کشاورزان روستاهای بخش هلالی جغتای درخصوص قطعی برق

 

مشکل قطع برق کشاورزان روستاهای بخش هلالی شهرستان جغتای مورد بررسی قرار گرفته و حل شد.

درجلسه مشترک فرمانداری جغتای با امور آب سبزوار، شرکت برق جغتای، جهادکشاورزی جغتای و کشاورزان  بخش هلالی برگزارشد مشکل قطعی برق 2حلقه چاه این بخش بررسی و حل گردید.

 


   
 ویرایشگر متن

/ اخبار کوتاه از جغتای/

 

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان جغتای با حضور فرماندار و... در محل آموزش و پرورش جغتای تشکیل شد.

 

***

 

جلسه شورای تامین شهرستان جغتای تشکیل شد

 

جلسه شورای تامین شهرستان جغتای تشکیل شد

این جلسه در محل فرمانداری و با حضور اعضای آن تشکیل شد و مباحث امنیتی سطح شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

 

***

 

کمیسیون کار و کارگری جغتای تشکیل جلسه داد

 

در این کمیسیون که در محل فرمانداری شهرستان جغتای برگزار شد مسایل کارگران کارخانه ها و سایر نهادهای سطح شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

 

***

 

جلسه شورای مبارزه با کالای قاچاق شهرستان جغتای تشکیل شد

 

 

****

 

جلسه سلاح و مهمات  در فرمانداری شهرستان جغتای برگزار شد.


   
 افتتاح شرکت حج و زیارت 31/03/1388

شرکت حج و زیارت در شهرستان جغتای افتتاح شد

 

 با حضور مدیر حج و زیارت خراسان رضوی، شرکت حج و زیارت "راهیان ایمان" در جغتای آغاز به کار نمود.

فرماندار جغتای در مراسم افتتاح این شرکت، خدمتگزاری به زائران را یک فضیلت معنوی و روحانی  دانست که ارزش های انسانی افراد را برجسته نموده و به انسان مقام و ارزش دیگری می بخشد.

محمدرضا کاظمی ثواب خدمت به زائر را همسنگ  عبادت عنوان کرد  و گفت: با آغاز به کار این شرکت مردم شهرستان جغتای به سهولت می توانند امورات مربوط به حج و زیارت را بدون طی مسیر پرمشقت  شهرستان های مجاورو صف های طولانی آن به انجام برسانند.

مدیرسازمان حج و زیارت خراسان رضوی این استان را دومین استان در اعزام زائر عنوان و تصریح کرد: حدود 8 تا 9درصد اعزام از شهرستان های سبزوار،جوین و جغتای  انجام می گیرد که رقم قابل توجهی می باشد.

مسعود مجردی گفت: یک سوم حج کل کشور در استان خراسان رضوی انجام می گیرد و ما سالانه 200هزار زائر از خراسان به حج اعزام می داریم.

وی درخصوص سهمیه شهرستان جغتای گفت: تخصیص سهمیه سوریه فعال شده و در آینده نزدیک سهمیه عتبات عالیات نیز به این شهرستان اختصاص خواهد یافت.

وی در ادامه  از اعزام زائر به عتبات عالیات از فرودگاه سبزوار در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مقدمات کار انجام گرفته و با هماهنگی های انجام شده مسافران عتبات مستقیم از سبزوار به عراق اعزام خواهند شد.

 

 


   
 ویرایشگر متن

بررسی مشکلات مسیر مزارع شاطه جغتای

 

مشکلات راه های ارتباطی مزارع شاطه و روستای ابویسان مورد بررسی قرار گرفت.

 

براساس این جلسه که با حضور فرمانداری ، اعضای شورای اسلامی جغتای و نمایندگاه مزارع و کشاورزان برگزارشد مقرر گردید از طریق اعتبارات خشکسالی  برای بهبود جاده های بین مزارع اعتباراتی اختصاص یابد.

 

براساس این جلسه ماشین الات شهرداری جغتای به مدت 2روز به تسطیح این مسیر ها خواهند پرداخت.

 


   
 ویرایشگر متن

کمیسیون حفاظت از کنکور 88در جغتای برگزار شد

 

با نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون سراسری88 کمیسیون حفاظت از کنکور در شهرستان جغتای با حضور اعضای آن تشکیل جلسه داد.

در این جلسه که در محل فرمانداری جغتای برگزار شد بر امنیت هرچه بیشتر آزمون سراسری در محل برگزاری آزمون در جغتای تاکید شد.


   
 ویرایشگر متن

امام جمعه جغتای: حضرت فاطمه الگوی برتر زنان  جهان است

 

امام جمعه جغتای گفت: حضرت فاطمه(س) الگوی برتربرای زنان  جهان در ابعاد مختلف اجتماعی و سیاسی است.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی پور که در مراسم جشن " ریحانه النبی" ویژه پاسداشت  بانوی نمونه اسلام و مقام شامخ زن سخن می گفت ضمن بیان این مطلب گفت: فاطمه  زهرا الگوی مناسبی در مباحث مختلف حجاب، همسرداری، زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی برای زنان طول تاریخ است.

وی اظهار داشت: تفاوت های بسیاری بین زنان و مردان وجود دارد که این  به معنای تبعیض نیست بلکه مراقبت از بانوان به خاطر اهمیت و ارزش والای آن است.

فرماندار جغتای نیز در جمع بیش از 1000نفری زنان شهرستان جغتای حضرت زهرا(س) را در زمینه اخلاق اسلامی نمونه و بی نظیر توصیف کرد و گفت: هر زن مسلمانی که این بانوی بزرگوار را الگوی زندگی خود قرارداده موفق و سعادتمند بوده است چرا که مبنای زندگی اش بر اصول دین اسلام پایه ریزی  شده است.

محمدرضا کاظمی نگاه اسلام به زن را کرامت آمیز بیان داشت و تاکید کرد: زن به عنوان شاهکار خلقت مکمل وجود مرد می باشد و مردان برای پیمودن مسیر تکامل خود نیازمند قرارگرفتن در کنار زن می باشد.

وی در ادامه به تشریح وضعیت جوانان در جامعه کنونی پرداخت و گفت: متاسفانه به دلیل روابط نادرست جوانان در قبل ازدواج، بنیان خانواده ها در جامعه بسیار متزلزل و ضعیف شده است.

جشن بزرگ"ریحانـه النبی" با حضور بیش از 1000نفر از اقشار مختلف زنان شهرستان جغتای در محل مجتمع فاطمه الزهرا این شهرستان برگزار شد و در پایان  از اعضای فعال بسیج بانوان و زنان موفق جغتای در عرصه های فرهنگی و هنری تقدیر شد.   

   


   
 ویرایشگر متن

   قدردانی فرماندارجغتای از مردم شهرستان به خاطر حضور 90درصدی در انتخابات

  

متن تقدیر وتشکر فرماندار شهرستان جغتای از مردم شهرستان به خاطر حضور90% مردم در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری

 

مردم فهیم وقدرشناس  شهرستان جغتای

 

هم اکنون که با حضور حماسی دیگر و شورونشاط مضاعف و جدیتی کم نظیر وبلکه بی نظیر با بلوغ فکری وسیاسی با لای خود مشارکتی فراگیر و گسترده رابه نمایش گذاشتید وبا حضور 90% خویش در پای صندوقهای  اخذ رای فضایی را برای جهانیان به تصویر کشیدیدـ که مردم کشورهایی  که مدعی  مهد دموکراسی محسوب می گردند متحیر ومبهوت ماندند. ابنجانب نیز علاوه بر اینکه به خاطر وجود شمامردم عزیزو همیشسه در صحنه و هوشمند خداوند بزرگ را شاکرمی باشم بر خود وظیفه می دانم از تک تک شما مردم عزیزو عوامل اجرایی و نظارت و بازرسی و انتظامات دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که زحمات فراوانی رامتحمل گردیدندتقددیر و تشکر نمایم . امیداست در سایه ایزد منان ودر پرتو رهنموهای مقام معظم رهبری موفق و موید باشید.

                                                                                                                     

                                                                                                             محمدرضا کاظمی

فرما ندار شهرستان جغتای


   
 1388/03/18

فرماندارجغتای: شاهد حضور بیش از 90درصدی مردم در انتخابات خواهیم بود

 

جلسه توجیهی نمایندگان فرمانداری در شعب اخذ رای و اعضای هیات بازرسین انتخابات انتخابات در شهرستان جغتای برگزارشد.

فرماندار جغتای همچنین در جمع نمایندگان فرمانداری در شعب اخذ رای و اعضای هیات بازرسین انتخابات با اذعان به مشهود بودن مردم سالاری دینی در ایران در قیاس با سایر کشور ها گفت: جمهوری اسلامی همواره توجه خاصی به مردم داشته است و در طول 30سال انقلاب کشور با اراده مردم اداره شده است و در قرآن نیز بر این نکته که سرنوشت جامعه در اختیار خود مردم است تاکید شده است.

وی فضای انتخاباتی کشور را پرشور خواند وگفت: با ابتکار صداوسیما و برگزاری مناظره بین نامزدهای ریاست جمهوری،  مردم به شناخت بیشتری از نامزدها خواهند رسید و انتخاب اصلحی خواهند داشت و شاهد حضور حداکثری  و بیش از 90درصدی مردم در صحنه انتخابات خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هیات های بازرسی و...به عنوان امانتداران آرای مردمی هستند خطاب به آنان گفت: شما باید با رفتار و کلام درست اصل بیطرفی را در انتخابات رعایت نموده و نگذارید اعمال شما باعث مخدوش شدن سلامت انتخابات و به وجود آمدن بدبینی در مردم نسبت به مسئولان ونظام شود.

 


   
 1388/03/17

فرماندارجغتای: جمهوریت مهمترین مولفه نظامهای دموکراتیک و مردم سالار است

 

جلسه توجیهی عوامل اجرایی و کاربران انتخابات در شهرستان جغتای برگزارشد.

فرماندار جغتای در جمع عوامل اجرایی و کاربران انتخابات این شهرستان،  جمهوریت را مهمترین مولفه دموکراتیک و مردم سالاری دانست و تاکید کرد: جمهوریت نظام،  شاکله اصلی جمهوری اسلامی ایران است  که از ابتدای حرکت امام  در بطن و تفکر وی وجود داشت و بعد از پیروزی انقلاب که قانون اساسی تدوین شده است همواره  بر جمهوریت آن  تاکید ویژه ای وجود داشته است.

محمدرضا کاظمی افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون 30انتخابات در کشور برگزار کرده ایم و این به معنای آزادی بیان و نظر و اراده و خواست مردم در اداره کردن کشور و تعیین سرنوشت آن می باشد.

وی با بیان اینکه حتما شاهد حضور حداکثری مردم در این انتخابات خواهیم بود اظهار داشت: عوامل اجرایی  باید با رعایت اصل بیطرفی در برگزاری دقیق و سالم انتخابات  تلاش نمایند.


   
 ویرایشگر متن

مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره)در جغتای برگزارشد

 

مراسم بزرگداشت ارتحال امام با حضور گسترده مردم این شهرستان برگزارشد.

دراین مراسم که با حضور بیش از 2هزار عزادار از سطح شهرستان برگزار شد، هیات مذهبی شهرستان در سوگ رهبرشان زنجیرزنی و سینه زنی کردند.

 بزرگیان نماینده مردم سبزوار در مجلس هفتم درادامه این مراسم که در محل مسجد جامع جغتای برگزار شد،  ساده زیستی، تقوا و علم را از مهمترین ویژگی های شخصیت امام راحل برشمرد.

وی گفت: رهنمودهای امام خمینی نه تنها برای برای  کشور ما که برای جهانیان سازنده بود.


   
 آغاز به کار شعبه بیمه تامین اجتماعی درجغتای 12/03/88

آغاز به کار شعبه بیمه تامین اجتماعی در جغتای

 

شعبه بیمه تامین اجتماعی در شهرستان جغتای آغاز به کار کرد.

این مطلب درجلسه ی مشترک فرماندار جغتای و با حضورمعاونت بیمه درمان و رئیس اداره بیمه و امور شعب و نمایندگی های تامین اجتماعی  خراسان رضوی عنوان شد که براساس آن دفترچه های بیمه افراد در مدت 24 ساعت  و در خود شهرستان صادر خواهد شد.

جواد نیک فرجام  رئیس اداره بیمه و امور شعب و نمایندگی های تامین اجتماعی  خراسان رضوی دراین جلسه بیان داشت: تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی این شهرستان به میزانی نیست که سود متعارفی برای یک نمایندگی مستقل داشته باشد و سبب ضرردهی برای وی خواهد شد و به همین دلیل تنها شعبه بیمه تامین در این شهرستان تاسیس و شروع به فعالیت خواهد کرد.

براساس این جلسه بیماران روستایی که به صورت اورژانس به بیمارستان مراجعه می نمایند از یارانه 100درصدی بیمه روستایی بهره مند خواهند شد.


   
 همایش احیاگران زکات 11/03/88

امام جمعه جغتای : زکات پل دین و شرط قبولی نماز است

 همایش احیاگران زکات در جغتای برگزار شد.

امام جمعه جغتای در این همایش، زکات را یکی از فریضه های بسیار مهم دانست که در دین اسلام برآن تاکید بسیار شده است  و در قرآن نیز در 27 آیه همراه با نماز عنوان شده است.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر موحدی پور زکات را پل نماز و دین عنوان و شرط قبولی نماز را پرداخت زکات برشمرد و افزود: در بسیاری از روایات اسلامی ترک نماز در سرحد کفر مطرح شده است.

فرماندار جغتای در ادامه این مراسم گفت: فطرت انسان برای تجلی قابلیت ها و استکمال وجودی انسان عطش و ولع دارد و دستورات اسلام بستری را فراهم می کند که انسان در امتداد جوهره ی وجودی خود طی مسیر نماید.

 وی با تاکید بر اهمیت ضرورت ترویج فرهنگ زکات به آثار فردی و اجتماعی آن اشاره کرد و گفت: اگر باور کنیم مالی که دراختیار داریم امانت است و وسیله امتحان و آزمایش آدمی است و اگر درظاهر مالی به فقیر می بخشیم در واقع و باطن گیرنده اصلی آن خداوند است.

فرماندارجغتای با بین اینکه انتظام حکومت اسلامی نیازمند پرداخت زکات می باشد گفت: بسیاری از افراد پرداخت زکات را قبول دارند اما نسبت به آن بی تفاوت می باشند و وظیفه ما مسئولین می باشد که موانع و حائل های بی تفاوتی را از مقابل چشمان ما بزدایم.

 مسئول ستاد احیای زکات استان در ادامه این جلسه زکات را واجب فراموش شده حقیقی دانست  و با اشاره به اینکه به زکات نسبت به بسیاری از مسائل کمتر پرداخته شده است گفت: ما برای بسیاری از مسائل مهم مانند نماز ، امر به معروف و نهی از منکر و... کتاب های تالیفی بسیاری داریم اما درخصوص زکات بسیار موارد انگشت شماری کتب می بینیم.

 مسئول ستاد احیای زکات خراسان رضوی افزود: درحال حاضر بیش از 160پروژه طراحی شده و دولت و استانداری نیز تا یکماه آینده 1میلیارد و 200میلیون پرداخت خواهد کرد و ما بر اساس آن پروژه های مختلف آبرسانی، مجتمع فرهنگی، راهسازی، ساخت مسجد، خانه عالم و .... اجرا خواهیم نمود و زکات جمع آوری شده در هر محلی در همان جا مصرف خواهد شد.

 روحانی معاونت مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خراسان رضوی زکات را یکی از 4ویژگی ضروری نظام اسلامی خواند.

 وی با بیان اینکه قرآن کریم اولویت مصرف زکات را فقرا و نیازمندان دانسته است گفت: 52کشور مسلمان در جهان وجود دارد که متاسفانه 40درصد آن ها با وجود داشتن ذخایر غنی فقیر یا در زیر خط فقر به سر می برند.

 وی خاطرنشان کرد: از این 52کشور، تنها در 13کشور اقدام به پرداخت زکات می شود و از این تعداد نیز تنها در7کشور زکات به صورت قانون درآمده است.

 روحانی دوری و عدم توجه کشورهای اسلامی به قوانین اسلامی را علت فقر آنان ذکر کرد.

 


   
 ایجاد نمایندگی میراث فرهنگی درجغتای 10/3/88

ایجاد نمایندگی میراث فرهنگی درجغتای

 

نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جغتای آغاز به کار کرد و محسن برآبادی به عنوان اولین مسئول این نمایندگی در شهرستان معرفی شد.

 

در این مراسم رکنی مشاوررئیس سازمان میراث فرهنگی خراسان رضوی  توجه به هر3حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را مبنای ایجاد این نمایندگی در شهرستان جغتای عنوان کرد و آمادگی میراث فرهنگی را برای ایجاد زیرساخت های لازم در زمینه های مختلف به خصوص گردشگری عنوان کرد.

 

وی همچنین از آمادگی این نهاد برای  ایجاد مرکز آموزش  صنایع دستی و احیای رشته های منسوخ در شهرستان خبر داد و گفت: درصورت فراهم بودن شرایط ، دوره های آموزشی صنایع دستی نیز در جغتای خواهیم داشت.

 

رکنی افزود: سازمان میراث فرهنگی پیگیر ایجاد موزه در تمام شهرستان های استان می باشد و سعی داریم در این شهرستان بتوانیم با ایاد این مرکز فرهنگ، نوع پوشش، صنایع دستی، مباحث گردشگری را به نمایش بگزاریم که  به عنوان مرکز معرفی شهرستان در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و صنعتی  تعریف شود.

 

فرماندار جغتای نیز دراین جلسه خواستار  توجه به 2منطقه شهرستان به عنوان منطقه نمونه گردشگری شد و تصریح کرد: منطقه قارزی و  سدکمایستان قابلیت تبدیل شدن به منطقه گردشگری را دارد و کارشناسان طرح اولیه آن را آماده کرده اند و امیدواریم با حضور میراث فرهنگی در این شهرستان به این مسئله توجه جدی شود.

 

متین فر رئیس ادراه میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی سبزوار نیز در این جلسه گفت: مصالح کارگاهی صنایع دستی خریداری شده است که در اختیار شهرستان قرار خواهد گرفت و با ارزیابی رشته های مزیت دار در شهرستان، برای این رشته ها  برنامه ریزی و دوره های آموزشی برگزار شود.     


   
 ارتقا نمایندگی منابع طبیعی جغتای 10/3/88

 

 

ارتقا نمایندگی منابع طبیعی جغتای به اداره

  

با حضور مسئولان استانی و شهرستانی نمایندگی منابع طبیعی جغتای به اداره ارتقا یافت.

در این جلسه شکرالله استیری مسئول نمایندگی منابع طبیعی جغتای به عنوان اولین رئیس این اداره معرفی شد.

 


   
 جلسه ستاد ارتحال امام 5/3/88

دومین جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال امام در جغتای برگزارشد

 

دومین جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال امام در جغتای برگزارشد

 

در این جلسه که در محل فرمانداری جغتای برگزارشد بر برگزاری هرچه با شکوهتر مراسم ارتحال امام که مردم ایران برکات کشور را مدیون این شخصیت والا می باشند تاکید شد.

 

در این جلسه رایزنی هایی درخصوص برنامه ها و مراسمات سطح شهرستان و نیز برنامه ریزی در جهت اعزام بهتر کاروان ها به مراسم بزرگداشت امام خمینی(ره) انجام شد.


   
 پیاده روی کودکان جغتاییی به مناسبت روز بدون دخانیات 4/3/88

راهپیمایی کودکان جغتایی به مناسبت روز بدون دخانیات

 

کودکان مهدکودک های شهرستان جغتای به مناسبت روز بدون دخانیات پیاده روی کردند.

 

در این مراسم که با حضور 200کودک از مهدکودک های سطح شهر جغتای برگزار می شد مسئولان شهرستان نیز آنان را همراهی نمودند.

 

در پایان مراسم راهپیمایی در محل مرکز بهداشت جغتای قطع نامه ای به مناسبت روز بدون دخانیات قرائت شد.


   
 ویرایشگر متن

جلسه شورای تامین شهرستان جغتای برگزار شد

 

دراین جلسه که با حضور مسئولان امنیتی شهرستان برگزارشد مسائل امنیتی و انتخاباتی شهرستان جغتای مورد بررسی قرار گرفت

 


   
 جلسه ناظرین شورای نگهبان انتخابات 03/03/88

جلسه ناظرین شورای نگهبان  انتخابات در جغتای برگزارشد

 

 

در این جلسه که در محل فرمانداری جغتای و با حضور 200نفر ناظرین برگزار شد فرماندار جغتای بر برگزاری انتخابات سالم تاکید کرد و از اعضای هیات ناظزین خواست در تمام مراحل برگزاری  نظارت کامل بر انتخابات داشته باشند و نگذارند تخلفات سلامت انتخابات را تهدید نماید.

محمدرضا کاظمی  افزود: ناظرین شورای نگهبان به عنوان امانتداران انتخابات باید بتوانند با عملکرد درست  مردم  را از صیانت از آراءشان مطلع نمایند.

وی  خطاب به آنان تاکید کرد: شما باید هوشمندانه عمل کرده و بدون حمایت از یک کاندیدای خاص تعامل و همکاری نزدیکی با عوامل اجرایی داشته باشید.

 


   
 بازدید مسئولان انتخابات از ستادهای تبلیغاتی 3/3/88

بازدید فرماندار جغتای از ستادهای تبلیغاتی نامزدها در سطح این  شهرستان  

 

 

فرماندار جغتای از ستادهای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در سطح شهرستان جغتای بازدید کرد.

در این بازدید که با حضور فرماندار، اعضای هیات اجرایی ، اعضای هیات نظارت و هیات بازرسی انجام شد مسئولان با حضور در ستاد های کاندیداهای مختلف بر عملکرد و تبلیغات درست و منطقی و پرهیز از تخریب رقبا  تاکید داشتند.


   
 همایش فتح خرمشهر 3/3/88

برگزاری همایش"فتح خرمشهر" درجغتای

 

همایش فتح خرمشهر در جغتای برگزارشد.   

این همایش به مناسبت سوم خردادماه سالروز آزاد سازی خرمشهر و با حضور فرماندار، مسئولین شهرستان و بیش از 1000نفراز بسیجیان سطح شهرستان جغتای برگزارشد.  


   
 معارفه اولین فرمانده منطقه انتظامی جغتای 30/2/88

اولین فرمانده منطقه  انتظامی شهرستان جغتای معرفی شد

 

سرهنگ عباس صارمی ساداتی به عنوان اولین فرمانده منطقه انتظامی شهرستان جغتای معرفی شد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی پور امام جمعه جغتای در این جلسه تاکید کرد: امنیت مشارکت  همه مردم را می طلبد و اگر مردم در بحث مسائل امنیت مشارکت نکرده و به موقع گزارش ندهند نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند امنیت جامعه را تامین نماید.

وی افزود: گاهی مباحث امنیتی از نظر مردم و نیروی انتظامی متفاوت می شود و سبب بی توجهی مردم به برخی از مسائل و عدم اطلاع رسانی به موقع آنان می شود.

فرماندار جغتای در ادامه این جلسه به تعامل تنگاتنگ نیروی انتظامی و مردم در شهرستان جغتای اشاره کرد و تاکید کرد: برقراری نظم بدون حضور مردم معنی نخواهد داشت و مردم باید با احساس مسئولیت نسبت به جامعه خود بستر را برای فعالیت نیروی انتظامی فراهم نمایند.

سرهنگ علیزاده معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی خراسان رضوی  وظیفه نیروی انتظامی پاسدار امنیت است و وظیفه و عملکردش برای همه جامعه می باشد.

وی رفع ناهنجاری ها و هنجارشکنی ها را را مطالبات مردم ازاین نهاد عنوان کرد.

همچنین در ادامه این جلسه  با حضور سرهنگ علیزاده معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی خراسان رضوی، ساختمان جدید نیروی انتظامی جغتای افتتاح شد.  

 


   
 جلسه شورای اداری 26/2/88

راه اندازی اولین دستگاه کارخانه سیمان جوین

فرماندار: امیدواریم با بهره برداری کامل کارخانه در چندماه آینده  اولین گام موثر برای صنعتی شدن شهرستان برداشته شود

 

همزمان با جلسه شورای اداری  شهرستان جغتای  دستگاه استاکر و کوره پخت سیمان کارخانه سیمان جغتای  راه اندازی سرد شد.

فرماندار جغتای درابتدای  این جلسه که در محل کارخانه سیمان جغتای برگزار شد  بر تلاش برای حضور حداکثری مردم در انتخابات  تاکید و اظهار داشت: همه مسئولان ستاد اجرایی و هیات نظارت موظف به برگزاری انتخابات سالم هستیم و حق نداریم از کاندیدای خاصی حمایت  کرده و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری دولت را در اختیار یک نامزد انتخاباتی قرار دهیم.

محمدرضا کاظمی در ادامه جلسه  اعتبارات تملک و دارایی شهرستان جغتای را بالغ بر 45میلیاردریال  عنوان کرد و گفت:  با وجود کسری بودجه 107 میلیاردی  خراسان رضوی ، شهرستان جغتای در اعتبرات عمرانی نسبت به سال گذشته  80درصد رشد داشته است.

وی افزود: درحال حاضر 89پروژه عمرانی در سطح شهرستان وجود دارد که 49طرح در سال جاری تعریف شده است.

وی عمران شهری و روستایی ، حمل و نقل جاده ای و بحث کشاورزی را اولویت های شهرستان در خصوص اعتبارت عنوان کرد.

کاظمی  در ادامه به پروژه  کارخانه سیمان جغتای اشاره کرد و گفت: این طرح در سال 86 آغاز شده و تاکنون قریب 90درصد رشد داشته  که امیدواریم به بهره برداری از آن در چندماه آینده  اولین گام موثر برای صنعتی شدن شهرستان برداشته و بسیاری از معضلات آن از جمله بیکاری تاحدودی مرتفع شود.

سیدکاظم اورعی مدیرعامل کارخانه سیمان جغتای  از راه اندازی دستگاه استاکر(دپارتمان انبار اختلاط جهت تنظیم مواد سیمان)  و نیز کوره پخت سیمان به صورت سرد خبرداد.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی  با مناسب خواندن پیشرفت پروژه  کارخانه سیمان گفت: ما ناچاریم  در شهرستان فعالیت های خودر ا به سمت صنعت ببریم هرچند بعد کشاورزی  در این شهرستان رونق بیشتری دارد اما توجه به بخش صنعت آن نیز ضروری است.

دکتر محمدرضا محسنی با اشاره به محدودیت اعتبارات عمرانی در کشور و استان خراسان رضوی گفت: ما همواره در محدودیت ها  و تحریم ها  توانسته ایم توفیقات بزرگی به دست آورده  و در جایگاه بالای علمی و نظامی  قرار بگیریم.

علی بروغنی دیگر نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه بر اصلاح مدیریت منابع انسانی به عنوان یکی از حوزه هایی که اصلاح الگوی مصرف باید در آن صورت پذیرد تاکید کرد.

وی گفت: شهرستان جغتای به عنوان یک شهرستان تازه تاسیس بایستی در تمام جهات الگو قرار گیرد  چرا که در زمان  حکومت اسلامی  تاسیس شده و همه زیرساخت های آن نشات گرفته از ایدئولوژی اسلامی است  و همه کارگزاران آن در زمان حکومت اسلامی نصب و عزل شده اند .

عضو هیات رئیسه برنامه و بودجه  و محاسبات مجلس  پیشرفت حقیقی و عملی را در صرفه جویی و سخت کوشی  برشمرد و عمل کردن با اخلاص و توکل تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره ای به  انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری بر حضور حداکثری  مردم برای حفظ انسجام در داخل شور تاکید کرد.

محمدرضا اورانی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی اداره کل منابع طبیعی در ادامه این جلسه از استقرار اداره منابع طبیعی تازمان قبل از انتخابات خبر داد.

قائم مقام سازمان مسکن و شهرسازی خراسان رضوی نیز در این جلسه قول مساعد برای حل مشکل مسکن مهر دراین شهرستان داد و گفت: در ظرف مدت یک ماه مشکل مرتفع خواهد شد و با تشکیل کمسیون ماده 5 ، 30هکتار زمین واگذار شده یه مسکن مهر تغییر کاربری داده و از طریق تعاونی ها پاسخگوی مردم خواهد بود 


   
 کارگروه تخصصی کشاورزی شهرستان جغتای 26/2/88

کارگروه تخصصی  کشاورزی در شهرستان جغتای تشکیل شد

کارگروه تخصصی کشاورزی شهرستان جغتای به منظور بررسی مشکلات و ارئه راهکارهای حل انان در محل فرمانداری شهرستان جغتای تشکیل شد.

فرماندار جغتای وسعت اراضی و حاصلخیزداری آنان را از پتانسیل ها و ظرفیت های  کشاورزی شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه کشاورزی به عنوان اصلی ترین وسیله معیشت مردم این شهرستان می باشد  امیدواریم بتوانیم با جذب اعتبارات مناسب زمینه بهتر فعالیت های کشاورزی و گرایش به کشت مدرن در شهرستان را فراهم نماییم.

دکتر محمدرضا محسنی نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: کشاورزان قشر مولد و زحمتکش جامعه هستند که متاسفانه مورد کم لطفی قرار گرفته اند.

وی افزود: دولت نهم دولت پر تلاشی است اما ما در زمینه انتخاب افراد شایسته مشکل داریم.

 علی بروغنی  دیگر نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی از تلاش برای قیمت گذاری تضمینی برای کالاهای کشاورزی خبر داد و با تاکید بر مصرف بهینه آب گفت: عقل و علم حکم می کند از حداقل آب موجود حداکثر استفاده شود که این مسئله توجه به آیباری  قطره ای و تحت فشار و نیز تغییر نحوه کشت را ضرورت می بخشد.

 

 


   
 گردهمایی شوراهای اسلامی شهرستان جغتای 26/2/88

گردهمایی شوراهای اسلامی شهرستان جغتای

گردهمایی شوراهای اسلامی شهرستان جغتای با حضور نمایندگان مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهرستان برگزار شد.

فرماندار جغتای  در این جلسه گفت: بعداز انقلاب ما شاهد مشارکت شوراها و افراد صاحبنظر در کشور بوده ایم که با حضور خود و تصمیم گیری های به موقع گام موثری در توسعه کشور بر داشته اند.

وی شوراها را بازوان دولت و حلقه ارتباط مسئولان و مردم دانست و گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهرستان جغتای ازنظر برخی مولفه ها از جمله تحصیل و تخصص و انگیزه بسیار شاخص می باشند.

دکتر محمدرضا محسنی نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی  به تعامل مثبت بین مجلس و شوراها اشاره کردو گفت: طرح های ارائه شده از جانب شوراها همگی به تصویب رسیده که نشانگر آشنایی نمایندگان  با فعالیت های شورا و نیز قبول داشتن جایگاه انان می باشد.

علی بروغنی دیگر نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت وجود شوراها و  اهمیت جایگاه انان  اذعان داشت: با توجه به محدودیت های موجود ، استفاده بهینه از منابع  و  عملی ساختن شعار اصلاح الگوی مصرف از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

وی  با تاکید بر اینکه انتخابات باید سبب انسجام و وحدت مردم شود بر حضور حداکثری مردم در انتخابات برای  کم شدن طمع ورزی های دشمن تاکید کرد.

دراین جلسه مشکل آب شرب، کمبودها و خسارات واردشده به بخش کشاورزی و دامداری، عدم توجه و حمایت از شوراها، عدم گازرسانی به روستاهای شهرستان  و... از جمله مشکلات مطرح شده توسط شوراهای اسلامی شهرستان جغتای بود.


   
 ستاد بزرگداشت سوم خرداد 24/2/88

ستاد بزرگداشت سوم خرداد در جغتای تشکیل شد

 

ستاد بزرگداشت سوم خرداد در جغتای تشکیل شد.

 

در این جلسه که در محل فرمانداری جغتای برگزار شد فرماندار جغتای  این روز ملی  را ودیعه ای ماندگار برای ملت ایران و آزادگان جهان خواند که همچون نگینی تابناک می درخشد .

محمدرضا کاظمی  به رزم و دفاع جانانه رزمندگان و ایثار و از خود گذشتگی آنان اشاره کرد که موجبات آزادسازی خرمشهر را فراهم کرد و اظهار داشت: وظیفه ماست که یاد و خاطره این عزیزان را بزرگ بداریم و قدر دان زحمات انان باشیم.

بر اساس این جلسه بر برگزاری مراسمات و برنامه های خاص این روز توسط فرماندهی مقاومت ناحیه بسیج سپاه پاسداران جغتای تاکید شد.


   
 ستاد طرح هجرت 24/2/88

1600دانش آموز جغتایی در اردوهای طرح هجرت شرکت می کنند

 

 

ستاد طرح هجرت در شهرستان جغتای تشکیل شد.

فرماندار جغتای  دراین جلسه طرح هجرت را مکمل و متمم اوقات فراغت ذکر برای جوانان و نوجوانان دانست و گفت: این طرح فرصت مناسبی برای ظهور قابلیت این افراد می باشد.معاون پرورشی آموزش و پرورش جغتای با بیان این مطلب در جلسه ستاد طرح هجرت  تصریح کرد : 1600دانش آموز و 150 فرهنگی شهرستان در اردوهای سازندگی طرح هجرت شرکت خواهند کرد.سرهنگ فریمانه فرمانده ناحیخ مقاومت بسیج سپاه پاسداران جغتای نیز از شرکت 275نفر در این شهرستان در طرح هجرت خبر داد.


   
 ستاد اوقات فراغت شهرستان جغتای 23/2/88

 

ستاد اوقات فراغت شهرستان جغتای تشکیل شد

ستاد اوقات فراغت شهرستان جغتای تشکیل شد

فرماندار جغتای در این جلسه تاکید کرد: با توجه به قرار گرفتن در هفته های پایانی سال تحصیلی، توجه کردن به اوقات فراغت دانش آموزان و غنی سازی  از اهمیت خاصی برخودار می باشد.محمدرضا کاظمی اوقات فراغت را دوران مهمی دانست و اذعان داشت: عدم برنامه ریزی درست و غنی سازی اوقات فراغت، اوقات خطرسازی برای جوانان و نوجوانان در پی خواهد داشتوی افزود: ارائه برنامه های مفید برای دوران تعطیلات نوجوانان و جوانان منجر به تولید و رشد فکری برای آنان شده و زمینه شکوفایی توانمندی ها و استعدادهای آنان می شود.وی توجه به اوقات فراغت جوانان را تکلیف همه اولیا و مسئولان برشمرد و گفت: حفظ جوانان در این ایام کار ساده ای نیست و ما باید تمام تلاش خود را به کار گیریمنماینده مرکز فنی و حرفه ای جغتای نیز از 25هزار نفر ساعت دوره های مختلف آموزشی در این مرکز خبرداد.معاون پرورشی آموزش و پرورش جغتای نیز در ادامه جلسه با اشاره به فعال بودن کانون های فرهنگی و هنری تحت نظرآموزش و پرورش گفت: در سال گذشته جغتای رتبه اول فعالیت های هنری و فرهنگی را در برنامه های اوقات فراغت در سطح بخش های تابعه سبزوار کسب کرد که تحقق توانمندی های دانش اموزان نیازمند برنامه ریزی درست و حمایت جدی مسئولان می باشد.

 

 


   
 ستاد ارتحال امام خمینی(ره) 23/2/88

 

ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی در جغتای تشکیل شد 

در این جلسه که در محل فرمانداری شهرستان جغتای تشکیل شد فرماندار جغتای گفت: عشق و ارادت مردم ما به انقلاب و و امام توامان و همیشگی است و مردم ما خالصانه و صادقانه از فرمایشات امام پیروی نموده اند. محمدرضا کاظمی افزود: حضور جمعیت بی نظیر در مراسم ارتحال امام نشانگر ارادت مردم به امامشان می باشد.سرهنگ فریمانه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران جغتای نیز در این مراسم از اعزام  600نفر از این شهرستان به مرقد امام خبر داد.


   
 شورای برنامه ریزی و توسعه شهرستان 20/2/88

اعتبارات تملک و دارایی  شهرستان جغتای در سال 88  بالغ بر 43میلیارد ریال اعلام شد

 

فرماندار جغتای  که در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه شهرستان  جغتای سخن می گفت میزان اعتبارات تملک و دارایی این شهرستان در سال 88 را  معادل 43856146000 ریال اعلام کرد.

 محمدرضا کاظمی  تعداد پروژه های این شهرستان را 89 مورد ذکر کرد  که ازمیزان  49 مورد  خاص سال 88 و 41 مورد  از سنوات گذشته می باشد.  

 فرماندار جغتای اظهار داشت: با وجود کسری 107میلیاردتومانی بودجه عمرانی استان خراسان رضوی در سال 88، بودجه  عمرانی این شهرستان،  80درصد نسبت به سال 87 رشد داشته است.

 وی توجه به عمران شهری و روستایی، حمل و نقل جاده ای  و کشاورزی  را مهمترین اولویت های درنظرگرفته شده  برای اعتبارات عنوان کرد.

 کاظمی در ادامه  بر هماهنگی ادارت شهرستان با ادارت کل در رابطه با رعایت موارد مرتبط با پدافند غیرعامل و حوادث غیر مترقبه  تاکید کرد


   
 جلسه ستاد اجرایی 19/2/88

دومین جلسه هیئت اجرایی انتخابات شهرستان جغتای برگزار شد

 

این  جلسه  در محل فرمانداری شهرستان جغتای  و به منظور بررسی مسایل  مختلف حوزه های انتخاباتی  برگزار شد.

براساس این جلسه 50 صندوق اخذ رای در سطح شهرستان جغتای  فعال خواهد بود که از این میزان 40 صندوق رای تابت و 10 صندوق نیز سیار خواهد بود.

گفتنی است 22 صندوق اخذ رای در بخش مرکزی و 28 صندوق نیز در بخش هلالی  آماده اخذ آراء مردمی می باشد.


   
 بررسی مشکات حوزه شهری 19/02/88

بررسی مشکلات حوزه شهری جغتای

 

مسایل حوزه شهری جغتای  با حضور فرماندار و اعضای شورای اسلامی شهر مورد بررسی قرار گرفت.

 در این جلسه که در محل فرمانداری شهرستان جغتای  تشکیل شد مشکلات  و مسائل شوراهای شهر، شهرداری و مسلئل مرتبط با آن بررسی شد

 محمدرضا کاظمی فرماندار جغتای  در این جلسه بر هماهنگی و و اتحاد بین شهرداری و شورای اسلامی شهر برای خدمت رسانی بهتر به مردم  و محقق ساختن  اهداف مورد نظر در زمینه های مختلف شهری  تاکید کرد.

 


   
 ویرایشگر متن

ستاد هیئت اجرایی انتخابات شهرستان جغتای تشکیل شد

 

در جلسه این ستاد که در محل فرمانداری شهرستان جغتای  تشکیل شد محمدرضا کاظمی فرماندار جغتای بر برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند تاکید کرد.

وی  از همه مسئولان شهرستان خواست  تمام توان خود را در برگزاری هرچه بهتر انتخابات  به کار ببرند


   
 تجلیل از شوراها، پرستاران، کارگران و معلمان نمونه شهرستان

تجلیل  از شوراها، پرستاران، کارگران و معلمان نمونه  شهرستان جغتای

 

همایش بزرگداشت روز شورا، پرستار، روزجهانی کار و کارگر و هفته معلم در شهرستان جغتای برگزار شد و طی این مراسم  از شوراها، پرستاران، کارگران و معلمان نمونه  شهرستان جغتای تجلیل به عمل آمد.

امام جمعه جغتای در این مراسم که در محل سالن شهید چمران شهرستان جغتای برگزار شد روحیه پرستاران را همان روحیه فداکاری، وفاداری، ایثار و شجاعت حضرت زینب(س) دانست که در حمایت از دین و نهضت و انقلاب اسلام و مبارزه با استعمار  نمودار شد و امروز سنبل و الگوی پرستاران قرار گرفته است

وی در ادامه با اشاره روز جهانی کار و کارگر  گفت: تمام کون و هستی کارگرند و اگر کار نبود نظام عالم به هم می ریخت.

 موحدی پور همچین درخصوص شورا ها، با تاکید بر اهمیت و ضرورت وجود شورا ها در جامعه گثت: :بنياد اين نهاد اجتماعي بر حل عملگرايانه مشكلات عيني و مشخص مردم در شهر و روستا است.

خطیب جمعه جغتای  نقش معلم را در تربیت نسل ها و اقشار جامعه بسیار تاثیرگذار برشمرد و گفت: معلمی همان شغل انبیاست و این وظیفه سنگینی را بر عهده معلم قرار می دهد.

 احمد احمدی زاده رئیس آموزش و پرورش جغتای نیز در این مراسم به جایگاه مهم و ارزشمند شورا، پرستار، کارگر و معلم در جامعه تاکید کرد و گفت: این اقشار زحمتکش جامعه در حوزه فعالیت خود نقش ارزنده ای را در ارائه خدمات مطلوب به مردم و پیشرفت وتوسعه جامعه دارند و جامعه نیز باید قدر دان زحمات آنان باشد.

 در این مراسم شورای اسلامی  شهر جغتای، شورای  اسلامی روستای جبله نو از بخش مرکزی و شورای  اسلامی روستای فشانجرد از بخش هلالی به عنوان شورای اسلامی نمونه معرفی  و مورد تقدیر قرار گرفتند.

 همچنین از معلم نمونه استان خانم فرزانه آسیایی، معلمین جانباز و معلمان و مدیران نمونه شهرستان تجلیل شد.

 در این مراسم پرستاران نمونه مرکز بهداشت و بیمارستان  شهرستان و نیز کارگران نمونه شهرداری، کارخانه ها و...معرفی و از آنان تقدیر به عمل آمد.

 

 

 


   
 جلسه ستاد سگ های ولگرد15/02/88

جلسه ستاد اتلاف سگ های ولگرد شهرستان جغتای  برگزارشد

 

 در این جلسه که در محل فرمانداری شهرستان جغتای برگزار شد بر اطلاع رسانی سریع شهرداری مبنی بر نبود هیچ گونه سگ بدون قلاده در خیابان ها تاکید شد و مصوب گردید مدت زمان 20 روزه ای برای اطلاع رسانی و اعمال قانون درخصوص آن درنظر گرفته شود.

 

همچنین مقرر گردید اطلاع رسانی دقیقی مبنی بر وجود فرصت یکماهه برای مراجعه به دامپزشکی و قلاده دار کردن سگها توسط صاحبان انان انجام گیرد و نیز آموزش ها و  اطلاعات کافی به دارندگان سگ ها داده شود کهاز رها نمودن سگ ها در خیابان ها جلوگیری شود.

 

در ادامه این جلسه دکتر شهرآبادی رئیس مرکز بهداشت شهرستان با اشاره به قرارگرفتن در فصل مبارزه با بیماری سالک گفت: بیماری سالک به خصوص سالک جلدی یکی از بیماری های شایع منطقه ماست  که نیاز به همکاری مردم و... می باشد تا بتوانیم این بیماری را به موقع کنترل و مبارزه  نماییم چراکه کم کاری در این زمینه منجر به اپیدمی در منطقه خواهد شد  

 

 


   
 شورای آرد و نان 12/02/88

جلسه شورای آزد و نان شهرستان جغتای با حضور کارشناسان تغذیه برگزار شد

 

این جلسه در محل فرمانداری جغتای و به منظور توجیه خبازان و ارائه آموزش های لازم جهت توجه بیشتر به اصول پخت نان برگزار شد.

ناصحیان بخشدار مرکزی جغتای در این جلسه  بر پخت نان  با کیفیت  تاکید کرد  و از خبازان خواست  از خمیر مایه تر برطبق سهمیه استفاده نمایند  و دقت در ساعات کاری  و اصول بهداشتی را رعایت نمایند.

مهندس درده کارشناس تغذیه  نیز دراین جلسه نسبت به نحوه و میزان  استفاده از خمیرمایه  تر، نحوه صحیح تخمیر نان ، نحوه نگهداری صحیح از آرد و گندم و میزان استفاده از نمک جهت تخمیر و... مطالبی عنوان داشتند.


   
 دیدار مسئولین با مردم روستای الله آباد

دیدار فرماندار و مسئولان جغتای با مردم روستای "الله آباد"

 

حجت الاسلام و المسلمین موحدی پور امام جمعه در دیدار مسئو لین شهرستان جغتای با مردم روستای "الله آباد" پشتوانه قوی مردمی  را از نقاط مثبت جمهوری اسلامی عنوان کرد  و رسیدگی به مشکلات مردم را یکی از مهمترین سیاست های دولت نهم برشمرد.

 

فرماندار جغتای نیز در این نشست گفت: انقلاب مردم  ایران تنها انقلاب در سده های اخیر بوده که منجر به استقلال کامل سیاسی یک کشور شده است  و نظام و انقلاب اسلامی  ایران با تمسک به معارف اسلامی و پیروی از سنت پیامبر و امدادهای غیبی الهی توانسته است بر دشمنان خود غلبه نماید.

 

محمدرضا کاظمی  اعتماد متقابل مردم و مسئولین را از نقاط قوت انقلاب ایران دانست و خاطرنشان کرد: مسئولین خود را خدمتگزار مردم می دانند و این ارتباط تنگاتنگ  بر استقلال کشور و شان و منزلت مردم آن افزوده است.

 

موسی الرضا کهنه دهیار روستای " الله آباد " نیز در جمع مسئولان این شهرستان، غیر بهداشتی بودن آب شرب، نامناسب بودن راه ارتباطی این روستا و واردشدن خسارات سنگین به کشاورزی این روستا براثر بارش یرف و سرمازدگی را از جمله مشکلات این روستا برشمرد که نیازمند توجه مسئولین می باشد.


   
 ویرایشگر متن

 

فرماندارجغتای:

 نهادینه شدن فرهنگ مطالعه بسیاری از ناهنجاری های موجود در جامعه از بین خواهد رفت

 

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان جغتای برگزار شد.

 در این جلسه  که در محل فرمانداری جغتای برگزارشد امام جمعه جغتای  بر فعال تر شدن  کتابخانه ها و کانون های فرهنگی مساجد تاکید کرد.

حجت الاسلام المسلمین علی اکبر موحدی پور با بیان اینکه از طریق مطالعه کتاب، اطلاعات فرد در موضوعات گوناگون بیشتر خواهد شد گفت: متاسفانه امروزه وجود ابزار های جدید و تکنولوژی پیشرفته باعث شده بسیاری از افراد خود را از مطالعه بی نیاز ببیند و به این دلیل از آن رویگردان شده اند.

وی  دسترسی آسان فرد  به کتاب را یکی از راه های جذب افراد به مطالعه و خواندن کتاب عنوان کرد.

فرماندار جغتای  در ادامه این جلسه بر برگزاری نمایشگاه های کتاب با فاصله زمانی کوتاه با همکاری نهادهای مختلف از جمله دانشگاه ها، آموزش و پرورش، شهرداری و... اشاره و خاطرنشان کرد: حضور اقشار مختلف دانش آموزن، دانشجویان و.... علاوه بر آشنایی آنان با انواع کتاب سبب جذب بیشتر به خرید و مطالعه کتاب خواهد شد.

محمدرضا کاظمی اذعان داشت: ترویج  فرهنگ مطالعه از جمله امورات فرهنگی است که اگر  در جامعه نهادینه شود بسیاری از ناهنجاری های موجود در جامعه از بین خواهد رفت.

وی  با بیان این مطلب که مطالعه  سبب تغذیه فکری افراد می شود، برافزایش کیفی کتابخانه شهر تاکید کرد.

سرپرست کتابخانه های عمومی جغتای در این جلسه از احداث  یک کتابخانه جدید در جغتای خبر داد و تصریح کرد: این کتابخانه از طریق طرح مشارکت  60درصد از طریق شهرستان  و 40درصد از کمک های اداره کل کتابخانه های عمومی تاسیس خواهد شد که تجهیز آن نیز از طریق اداره کل خواهد بود.

عصمت غلامی از رایزنی برای احداث کتابخانه های مشارکتی درشهرجغتای، بخش هلالی و چند  روستا خبر داد

وی به وجود 630عضو فعال در کتابخانه عمومی جغتای اشاره داشت  و گفت: درحال حاضر بیش از 5هزار جلد و 6هزار و 700نسخه کتاب، 250 عنوان کتاب کودک، 300عنوان کتاب نوسوادی ، 54عنوان نشریه  در کتابخانه وجود دارد.

بر اساس این جلسه بر توجه به آموزش کتاب به کودکان و نهادینه کردن این فرهنگ در قشر کوک و تقدیر از برترین خریداران کتاب از نمایشگاه های کتاب شهرستان  تاکید شد.

 


   
 تشکیل ستاد هفته معلم و... 30/01/1388

ستاد  مشترک هفته معلم، روز شورا، روز پرستار و  روز کارو کارگر در جغتای تشکیل شد

 

ستاد  مشترک هفته معلم، روز شورا، روز پرستار و  روز جهانی کارو کارگر در شهرستان جغتای تشکیل شد.

در جلسه  این ستاد که در محل فرماندری  و با حضور مسئولان شهرستان جغتای برگزار شد  برهرچه با شکوهتر برگزار شدن این مراسمات تاکید شد.

فرماندار جغتای در این جلسه تاکید کرد: با توجه به 4 رویداد مهم  9اردیبهشت ماه روز شورا، 10 اردیبهشت روز پرستار، 11اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر و 12 اردیبهشت روز معلم بایستی از زحمات این اقشار زحمتکش  جامعه  درخور شان و منزلت آنان قدر دانی شود.

محمدرضا کاظمی  با اشاره به  نقش مهم و اساسی معلمان و فرهنگیان ، شورا ها، کارگران و پرستاران در جامعه گفت:  هر کدام  از این افراد جایگاه خاص و ویژه ای درجامعه دارند و درپیشبرد اهداف، پیشرفت و توسعه آن به عنوان بازوی محرک عمل  می کنند.

وی افزود: وظیفه ماست تا با ارج نهادن به مقام  و ارزش و جایگاه آنان  ضمن معرفی عملکرد آنان، قدردان تلاش های آنان باشیم.

گفتنی است براساس این جلسه مراسم تقدیر از معلمان، شوراها، کارگران و پرستاران نمونه شهرستان به صورت مشترک و در یک روز برگزار می شود.

 

 


   
 جلسه شورای اداری 29/01/1388

اولین جلسه شورای اداری شهرستان جغتای در سال  88 برگزار شد

 

فرماندار جغتای در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد در طول 6ماه فعالیت خود گفت: سال87 برای شهرستان جغتای بسیار خوش یمن و با برکت بود، چون آرزوی دیرینه مردم این منطقه به حقیقت پیوست.

محمدرضا کاظمی با اشاره به موفقیت های شهرستان در اختصاص و جذب اعتبارات در 6ماهه میزان اعتبارت جذب شده شهرستان در طول این مدت را بالغ بر 5میلیاردتومان عنوان کرد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال " اصلاح الگوی مصرف"  بیشترین تاثیر تحقق این امر را در بحث نظام اقتصادی کشور برشمرد و ابراز امیدواری کرد در گفتمان فرهنگسازی از سوی  نخبگان و دستگاه های دولتی در بحث انرژی، مصرف آب، نان و... تاسی سالمی صورت پذیرفته و به سایر جامعه نیز تسری یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان به  نزدیک شدن به انتخابات دهم ریاست جمهوری اشاره داشت و تاکید کرد: در شهرستان با 2محور برگزاری انتخابات سالم و حفظ امانتداری  و تلاش برای ترغیب مردم به حضور و مشارکت در امر انتخابات تلاش خواهیم کرد.

مدیرکل راه آهن شمالشرق کشور  از آغاز عملیات ساخت 2پروژه عمرانی در ایستگاه راه آهن جو.ین شهرستان جغتای از اواسط خردادماه  خبر داد  و تصریح کرد:  باتوجه به اینکه وجود راه آهن ارتباط روستائیان بالادست و پایین دست را قطع کرده است پل روگذر با اعتبار 130میلیاردریال  ساخته خواهد شد.

غلامرضا میلانلو افزود: با توجه به اختلاف راه آهن از سطح زمین نیاز به زیرگذر عابر برای عبور و مرور افراد ضروری بود که این پروژه نیز با اعتبار 360میلیون تومان ساخته خواهد شد.

در ادامه این جلسه مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی شاخص برخورداری جغتای در اجرای طرح هادی روستایی را بالاتر از استان ذکر و تصریح کرد: شاخص برخورداری خراسان در روستاهای بالای 100خانوار 29درصد است که این میزان در جغتای 6/36درصد می باشد؛ ودر روستاهای بین 50تا99خانوار این میزان درجغتای 85درصد است، در استان 78درصد و در کشور 83درصد می باشد.

مهدی شوکتیان درخصوص مقام سازی مسکن روستایی اذعان داشت: از ابتدای اجرای این طرح در خراسان 41هزارو 600واحد با بانک ها انعقاد قرارداد داشته ایم که این میزان در شهرستان جغتای 1393مورد بوده است که 891واحد آن پایان کار دریافت نموده است ودر کل استان 26هزارواحد پایان کار دریافت نموده است.

وی درخصوص مسکن مهر جغتای گفت: 30هکتار زمین در جغتای تملک شده و با مشاور نیز انعقاد قرارداد شده که پس از آماده شدن طرح اجرای کار از طریق اتحادیه تعاونی ها اقدام به ساخت آن خواهد شد.

وی  در ادمه اظهار داشت: طرح بنیادمسکن جغتای پیشنهاد داده شده اما برای ایجاد این نهاد شهرستان بایستی در هزینه های اولیه با ما مساعدت داشته باشد و درحال حاضر نیز نماینده ای از بنیادمسکن درجغتای ( به صورت 3روز درهفته) حضور دارد تا ز مراجعات مردم به سبزوار کاسته و مردم امورات خود را درجغتای انجام دهند.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت : این سازمان با وظیفه خطیری که در تامین خون سالم دارد نقش مهمی در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها دارد و با تولید فرآورده های سالم و کافی از به خطرافتادن افراد جامعه جلوگیری میکند.

دکتر اسماعیل خیامی سرویس انتقال خون کشور را  بسیار خوب توصیف کرد و گفت: در منطقه و در کشورهای آسیایی ایران جزو چندکشور برتر به شمار می آید و تمام شاخص های بهداشت جهانی را داراست که این از بزرگتریت دستاوردهای کشور می باشد که هادیه آن سلامتی به مردم می باشد.

خیامی اظهار داشت: اطلاعات شهرستان جغتای برای ایجاد پایگاه انتقل خون ارسال شده که پیش بینی می شود با ایجاد پایگاه موقت اهدا خون در جغتای موافقت شود.

احمدی قلئم مقام جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در این جلسه گفت: با توجه به اینکه از 43بلیه ثبت شده درجهان 31 مورد در کشور ما موجود است و سوانح بشرسازنیز با توجه به پیشرفت تکنولوژی و....  روبه افزایش است  و بایستی آمادگی ما در پاسخگویی به این حوادث بیشتر شود و با آگاهی و علم و توسعه خدمات بتوانیم بحران های پیش رو را بهتر مدیریت نماییم.

وی خاطرنشان کرد: در 85سال گذشته از 16زلزله مخرب کشور، 7مورد در خراسان بزرگ اتفاق افتاده  و این نشان می دهد که بایستی آمادگی ما بیشتر شود.

وی گفت: براساس قانون شورای عالی جمعیت هلال احمر برای ایجاد پایگاه جمعیت هلال احمر فاصله 50کیلومتری با آخرین پایگاه و نیز اهدا ساختمان از منابع مردمی است که در صورت وجود این شرایط  استانداری از نظر حمایت های مالی و ارائه خدمات و تجهیزات مساعدت لازم را خواهد داشت.

 

 


   
 برنامه رادیویی ویژه جغتای 29/01/1388

 

پخش برنامه رادیویی"سلام هم استانی" ویژه شهرستان جغتای

 

فرماندار جغتای در برنامه رادیویی " سلام، هم استانی" به معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان در بخش های مختلف صنعتی و کشاورزی پرداختند.

 محمدرضا کاظمی جغتای را یک منطقه بسیار منا سب در زمینه کشاورزی برشمرد و بااشره به محصولات مهم کشاورزی منطقه از جمله گندم و هندوانه اذعان داشت: این محصولات شهرستان در سطح استان نیز مطرح می باشد و کشاورزی جغتای سهم مهمی در استان ایفا می نماید.

وی بااشاره به وجود بزرگترین معدن کرومیت"معدن گفت" در این شهرستان افزود: ذخایر معدنی گوناگون بسیاری در کوههای جغتای وجود دارد.

 وی کارخانه سیمان و فروکروم را از جمله قابلیت های  این شهرستان در بخش صنعت عنوان کرد.

 

 

 

 


   
 تشکیل 4ستاد ویژه مراسمات اردیبهشت ماه 26/01/1388

ستاد برگزاری روزجهانی کار و کارگر، روز شوارها، هفته معلم و روز پرستار در شهرستان جغتای شکل گرفت

 

 دراین جلسه که با حضور مسئولان شهرستان در محل فرمانداری شهرستان جغتای برگزارشد بر ارج نهادن به این اقشار پرتلاش جامعه تاکید شد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی پور با انتقاد از اینکه هردستگاهی خود متولی برگزاری برنامه و مراسم خاص خود می شوند گفت: چه خوب است برای مثال برای معلمین سایر اداراتو نهاد های شهرستان برنامه برگزار نمایند.

براساس این جلسه روسای ستاد های این برنامه ها شکل گرفت که براساس آن بر همکاری تمام نهاده در جشن های مختلف  تاکید شد و اعلام ریز برنامه های ستادها به جلسه بعدی موکول شد.


   
 بررسی مسائل آبفای شهری جغتای 25/01/88

در جلسه ای با حضور مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب شهری سبزوار مسایل آبفای شهری جغتای مورد بررسی قرار گرفت

فرماندار جغتای در این جلسه خواستار ارتقای این اداره به امور آب در شهرستان جغتای شد و به کمبود نیروی انسانی دراین نهاد اشاره کرد و از مسئولان خواست با توجه به بیکاری به عنوان یکی ار مهمترین معضلات شهرستان خواستار جذب نیروهای  بومی شد.

محمدرضا کاظمی با اشاره به نیاز یه حفر یک حلقه چاه رزرو  برای شهر جغتای و اذعان داشت: با توجه به رو ند افزایش جمعیت شهری جغتای در سالهای آینده نیاز به یک حلقه چاه رزرو ضرورت می یابد.

کاظمی درادامه با اشاره به فرسودگی 12کیلومتر از طول شبکه آب شرب  شهر جغتای  آنر ا نیازمند اعتبارت خاص برای مرمت بر شمرد.

مهندس عراقی زاده مدیرعامل شرکت آب  و فاضلاب سبزوار با بیان اینکه مصرف آب نیازمند اصلاح الگوی مصرف می باشد گفت: با توجه  به رشد بالای مصرف آب در سال های از طرفی و  هدر رفت  نیاز به این اصلاحات ضروری است.

وی با بیان این مطلب که تعرفه آب بها در شهرهای کوچک پاسخگوی نیازها و امکانات اداره آبفای شهری آن شهر نخواهد بود گفت: شهرهای کو چکتر نیازمند حمایت نهاد ها و شهرهای بزرگتر می باشند.

وی در ادامه با اشاره به سیاست واگذاری امور به بخش خصوصی  بزرگ نشدن پیکره شرکت آبفا، انجام کارها با قیمت ارزان تر و جذب نیروهای بهتررا از مزیت های این امر عنوان کرد و اذعان داشت: بخش خصوصی در راستای اشتغال عملکرد بهتری خواهد داشت.

وی درخصوص اجرای طرح شبکه فاضلاب شهری با اشاره به اعتبارخواهی زیاد طرح های این گونه  و مشکلات اجتماعی اجرای آن گفت: با توجه به وجود چند پروژه در حال احداث، اولویت ما اتمام آن هاست.


   
 جلسه شورای تامین 25/01/1388

جلسه شورای تامین شهرستان جغتای برگزار شد

 

اولین جلسه شورای تامین شهرستان جغتای در سال 88 با حضور مهمان ویژه؛ فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سبزوار برگزار شد.


   
 معرفی فرمانده انتظامی جغتای 25/01/1388

فرماندارجغتای:

 تاچند روز آینده اولین فرمانده انتظامی شهرستان جغتای معرفی می شود

 

فرماندار جغتای از معرفی اولین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان جغتای در چند روز آینده خبر داد.

محمدرضا کاظمی با اعلام این خبر گفت: در ادامه جلسه ای که با سردار فهیمی راد فرمانده انتظلمی خراسان رضوی در بهمن ماه سال گذشته داشتیم قرار بود در ایام دهه فجر کلانتری جغتای به فرماندهی ارتقا یافته و فرمانده آن معرفی شودکه متاسفانه به نتیجه ای نرسیدو ما پیگیری های مجدد را آغاز کردیم.

وی افزود:  1یک هکتار زمین  به اضافه ساختمانی با زیربنای 800متر مربع به فرماندهی انتظامی شهرستان جغتای اختصاص داده شد و بعد از بازدید و بررسی نماینده فرماندهی انتظامی خراسان رضوی  و سرهنگ کریمی فرمانده انتظامی سبزوار مکان و امکانات موجود مورد تایید قرار گرفت و  اعلام شد ظرف چند روز اولین فرمانده مستقل شهرستان جغتای معرفی خواهد شد.


   
 دیدار شورای ورزش بانوان جغتای با فرماندار 25/01/1388

دیدار اعضای شورای ورزش بانوان جغتای با فرماندار

اعضای شورای ورزش جغتای با فرماندار این شهرستان دیدار و مسائل ورزش بانوان را مورد بررسی قرار دادند.

 در این دیدار که درمحل فرمانداری جغتای برگزار شد محمدرضا کاظمی فرماندار جغتای بر اهمیت دادن به ورزش بانوان تاکید کرد و گفت: زنان نیز برای سلامتی روح و جسم خود نیاز به ورزش دارند و حمایت و در اختیار قرار دادن امکانات برای آنان وظیفه ماست.

 وی درخصوص رفع نیازمندی ها، فراهم کردن امکانات و تسهیلات بیشتر برای ورزش بانوان و ورزشکاران زن قول مساعد داد.

 اعضای شورای ورزش بانوان نیز دراین جلسه با اشاره به کمبودهای ورزشی بانوان خواستار اختصاص ساعات بیشتری از سالن ویژه بانوان شدند.

 آنان خواستار تعیین یک نفر به عنوان مسئول ورزش بانوان و حمایت نهاد های شهرستان برای آغاز فعالیت هیات های ورزشی والیبال، تکواندو،  آمادگی جسمانی، کوهنوردی ، ورزش های همگانی و ورزش های روستایی و عشایر شدند.

 برگزاری کلاس های آموزش مربی گری از دیگر خواسته های شورای ورزش بانوان بود.

 


   
 احداث خط ریلی فرعی کارخانه سیمان جغتای 19/01/1388

 

خط ریلی فرعی به کارخانه سیمان جغتای احداث می شود

 

در جلسه ای که با حضور فرماندار شهرستان جغتای و مهندس توکلی مدیر اجرایی کارخانه سیمان جغتای در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد مسائل و راهکارهای اجرای پروژه خط ریلی فرعی به این کارخانه مورد بررسی قرار گرفت.

براین اساس راه آهن شمالشرق  کشور طرح توجیهی و مطالعه ای این پروژه را تهیه می نماید و زیرسازی این طرح برعهده کارخانه سیمان و روسازی این خط ریلی برعهده راه آهن شمالشرق کشور خواهد بود.

 


   
 معرفی مدیر جدید آبفار جغتای 19/01/1388

معرفی مدیر جدید آبفای روستایی شهرستان جغتای

 

مدیر جدید آبفای روستایی شهرستان جغتای معرفی شد.

محمدرضا کاظمی فرماندار جغتای با اعلام این خبر  گفت: با توجه به فوت مرحوم مصطفی بروغنی مدیر آبفای روستایی جغتای در جلسه مشترکی که با مهندس آهویی مسئول امور شهرستان های شرکت آبفای روستایی استان داشتیم  مهندس زمانی به عنوان مدیر جدید آبفای روستایی شهرستان جغتای معرفی شد.

گفتنی است مرحوم مصطفی بروغنی چندی پیش براثر سکته مغزی دارفانی را وداع گفت؛ همچنین مراسم یادبودی برای این مرحوم با حضور مسئولان شهرستان در محل حسینیه صاحب الزمان جغتای برگزار شد.


   
 بررسی مشکلات معدن "گفت"جغتای 19/01/1388

طی جلسه ای مشکلات  معدن "گفت" شهرستان بررسی شد

 

دراین جلسه که در محل فرمانداری جغتای و با حضور کارشناسان صندوق بیمه و مسئولین معدن گفت برگزار شد معدن کاران این معدن بزرگ استان با ارائه مشکلات خود درخواست وام برای تجهیز کارگاه خود و تهیه سایر امکانات شدند.

در این جلسه بر تجهیز کارگاه معدن کاران  و بهینه سازی نیروی انسانی تاکید شد.


   
 پخش برنامه رادیویی ویژه جغتای 19/01/1388

برنامه رادیویی "سلام هم استانی" ویژه شهرستان جغتای پخش می شود.

 

در جلسه ای که به منظور برنامه ریزی هرچه بهتر اجرای این برنامه رادیویی رد محل فرمانداری جغتای برگزار شد محمدرضا کاظمی فرماندار جغتای رسانه ها را بازوی مهمی در معرفی و شناساندن قابلیت ها و توانمندی های شهرستان  خواند.

وی  گفت: حضور رسانه ها در شهرستان و برنامه های مختلف صداو سیما تاکنون تاثیرات ارزشمندی را در معرفی شهرستان و نیز ارائه کمبود و چالش های آن داشته است.

معرفی شهرستان و بخش های تابعه آن از طریق مسئولین، معرفی آداب و سنن،صنایع دستی، تاریخچه و کارشناسان تاریخ، معرفی مشاهیر و برنامه های فرهنگی و هنری، معرفی محصولات کشاورزی منطقه و... از جمله آیتم های این برنامه رادیویی خواهد بود.


   
 نواخته شدن زنگ بهداشت در جغتای 18/01/1388

 

نواخته شدن زنگ بهداشت در مدارس جغتای

 

به مناسبت هفته بهداشت زنگ بهداشت در مدارس شهرستان جغتای نواخته شد.

همزمان با اغاز هفته بهداشت که امسال به نام " حفاظت از تسهیلات و امکانات بهداشت در حوادث غیر مترقبه" نامگذاری شده است زنگ بهداشت در مدارش شهرستان جغتای توسط فرماندار این شهرستان در مدرسه راهنمایی پسرانه "رهروان امام" نواخته شد.

 در این مراسم که با حضور برخی از مسئولان برگزار شد جمال آبادی مسئول حراست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: همانگونه که در آموزه های دینی ما آمده است نبود تندرستی لذت زندگی را از بین می برد.

وی با بیان اینکه بیشترین آمار فوت در شهرستان های سبزوار، جوین و جغتای مربوط به بیماری های قلبی و عروقی است گفت: دانش آموزان با دقت در بحث تغذیه و بهداشت غذایی می توانند نقش مهمی در پیشگیری از این نوع بیماری ها داشته باشند.

 جمال آبادی گفت: برای دانش آموزان مقطع ابتدائی و راهنمایی بایتسی برنامه غذایی ارائه شودتا دانش آموزان از غذاهای سالم ، مفید و مقوی استفاده نمایند.

 وی همچنین به دانش آموزان تاکید کرد به وعده های غذایی به خصوص صبحانه  و نیز ایمنی و بهداشت فردی و غذایی خود اهمیت قائل شوند.


   
 بررسی مشکلات دامپزشکی جغتای 18/01/1388

 

بررسی مشکلات دامپزشکی خراسان رضوی

در نشستی با حضور کریمیان مسئول حراست اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی و فرماندار جغتای مشکلات بخش دامپزشکی سهرستان جغتای بررسی شد.


   
 بررسی مشکلات روستای راه چمن 18/01/1388

بررسی مشکلات روستای راه چمن

 در جلسه ای با حضور مسئولان جغتای مشکلات  روستای راه چمن این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه که در محل مسجد روستای راه چمن برگزار شد اعضای شورای اسلامی روستا به طرح مشکلات این روستا پرداختند.

 در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین موحدی پور امام جمعه جغتای  از مردم خواست با توجه کردن به فرهنگ زکات بسیاری از کمبودهای روستا از جمله ساخت خانه عالم و.... را مرتفع نمایند.

 فرماندار جغتای نیز در این جلسه بر اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف انرژی تاکید کرد و گفت: مقایسه مصرف در ایران با کشورهای اروپایی و ژاپن آمار بالایی از مصرف را درکشور نشان می دهد ؛این درحالیست که ماپیرو دین مبین اسلام هستیم و اسلام همواره بر فعالیت و کار به عنوان یک منبع تولید ثروت و نیز استفاده بهینه از منابع تاکید کرده است.

 محمدرضا کاظمی افزود: میزان ساعات کار مفید در کشور ما بسیار کم است  و در مقابل آن تعطیلات رسمی بسیار در کشور مان داریم.

 علی یزدی سرپرست اداره تربیت بدنی جغتای نیز از معرفی مجموعه فرهنگی و ورزشی راه چمن به عنوان یک واحد نمونه استانی خبر داد و تصریح کرد: اداره کل تربیت بدنی استان خواستار معرفی یک زمین ورزشی برای احداث مجتمع ورزشی نمونه شد و با توجه به جمعیت و محل قرار گرقتن این روستا و مکان مجموعه ورزشی در موقعیت بسیار مناسب ما این مجموعه را معرفی کرده ایم تا به عنوان یک واحد نمونه استانی لحاظ شود.

 مهندس امیری رئیس قسمت برق شهرستان جغتای  همچنین از راه اندازی واحد اتفاقات در بخش هلالی شهرستان جغتای خبر داد.


   
 نتایج مسابقات کشتی باچوخه 15/01/1388
نتایج مسابقات  کشتی باچوخه جام "پهلوان ججو"
 
شانزدهمین دوره مسابقات کشتی باچوخه جام "پهلوان ججو"در بخش هلالی شهرستان جغتای برگزار شد.
 
این مسابقات به مناسبت 12 فروردین ماه _روز جمهوری اسلامی ایران_  در محل میدان کشتی روستای ریواده مرکز بخش هلالی با شرکت  120 ورزشکار از 12شهرستان برگزار شد.
 
این مسابقات در 4وزن برگزار شد ودر وزن 65 کیلوگرم یوسف سازگاراز ازمشهد عنوان قهرمانی را از آن خود کرد، در وزن 75کیلوگرم ولیان از روستای ریواده اول شد و حسین اکبری از اسفراین و مجتبی محمدی از جاجرم به ترتیب در اوزان 85 و +85کیلوگرم عناوین اول را کسب کردند.
 
گفتنی است مسابقات کشتی باچوخه جام "پهلوان ججو" هرساله به مناسبت 12فروردین ماه  در روستای ریواده زادگاه این پهلوان اسبق کشتی باچوخه برگزار می شود.

   
 معرفی اولین رئیس قسمت برق شهرستان جغتای_
اولین رئیس قسمت برق شهرستان جغتای معرفی شد
با حضور مسئولات استانی و شهرستانی اولین رئیس قسمت برق شهرستان جغتای  معرفی شد.
در جلسه ای که با حضورقائم مقام و مدیرشرکت برق غرب استان خراسان رضوی در محل فرمانداری شهرستان جغتای برگزارشدمهندس امیری یه عنوان  اولین رئیس قسمت برق شهرستان جغتای معرفی شد.
محمدرضا کاظمی فرماندار شهرستان جغتای در این جلسه با اشاره به وجود مشکل افت ولتاژ برق در شهرستان خواستار رسیدگی جدی به این موضع شد.
وی همچنین بر جذب نیروهای بومی در قسمت برق شهرستان تاکید کرد.  
عباس ناصحیان بخشدار مرکزی جغتای نیز خواستار اختصاص لامپ های گازی بیشتر به معابر این شهرستان شد.
مهندس مهرکییش قائم مقام و مدیرشرکت برق غرب  خراسان رضوی دراین جلسه از اجرای طرح کاهش تلفات در 3نقطه استان خبر داد و گفت: برای رفع مشکلات برق در شهرستان های آسیب پذبر و با هدف صرفه جویی بهتر و کاهش خاموشی ها در شهرستان های جغتای، چناران و تربت حیدریه این طرح انجام خواهد شد.
وی افزود: این طرح در مدت زمان کمتر از 3ماه و تا ابتدای فصل تابستان انجام خواهد شد و مشکل افت ولتاژ برق این شهرستان ها حل خواهد شد و خدمات رسانی مطلوبی به مردم صورت خواهد گرفت.
 
 
 

   
 جلسه شورای اداری 27/12/87

آخرین جلسه شورای اداری شهرستان جغتای در سال 87با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر موحدی پورامام جمعه جغتای در این مراسم با اشاره به قرار گرفتن در آستانه نو خاطرنشان کرد: در سال نو بایستی دل ها را نیز خانه تکانی کرده و زنگار حسادت ها ، کینه ها و کدورت ها را از دل بزدائیم.

محمدرضا کاظمی فرماندار جغتای گزارشی از فعالیت های فرمانداری در طول مدت فعالیت اش ارائه داد و درادامه از مدیرکل کتابخانه های استان خواست در زمینه افزایش تعداد کتابخانه ها و تجهیزات کمی و کیفی آنها با شهرستان همکاری مساعد داشته باشند.

فاطمی مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ادامه این جلسه ارتقا جغتای به شهرستان را آغازی برای توسعه بهتر و بیشتر این شهرستان عنوان کرد و تاکید کرد: جغتای از نظر شهرسازی و مبلمان شهری موقعیت بسیارمناسبی دارد که نشان می دهد با پیش بینی های بلندنظرانه و آینده نگری برنامه ریزی شده است .

وی ظرفیت ها و پتانسیل های جغتای رابرای پیشرفت و توسعه مطلوب دانست و اظهار داشت: پیشرفت و توسعه بایستی به صورت متوازن باشد.

فاطمی گفت: اگر جامعه در زمینه اقتصادی رشد داشته اما از نظر فکری و معنوی رشد نداشته باشد معضلات و جنایات اجتماعی به دنبال خواهد داشت و این مسئله ایست که نیاز به توجه دارد.وی با بیان اینکه جغتای در ابتدای عرصه توسعه و پیشرفت قرار گرفته است گفت: برای رسیدن به این مهم جمیع جهات بایستی در نظر گرفته  و شهرستان رشد متوازن را درپیش بگیرد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان از کمبود فوق العاده کتابخانه در استان خبرداد و گفت: از نظر زیرساخت های لازم برای کتابخانه با توجه به سرانه جمعیت در بین 30استان کشور در رده 29قرار داریم و درحال حاضر 30محل در استان وجو دارد که با داشتن جمعیت بین 5تا 30هزار فاقد کتابخانه می باشد؛ هرچنداز نظر مطاله و استفاده از از منابع کتابخانه ای و مراجعه به کتابخانه در بین 5استان برتر کشور قرار داریم. 

وی در ادامه  اظهار داشت: در نشست استانی مقرر گردیده دهیاران در مراکز هر دهستان کتابخانه عمومی راه اندازی و خود آن را اداره نمایند که امیدواریم این مسئله بتواند برخی کمبودها را جبران نماید.

شایان ذکر است در این مراسم از روسای ادارات برتر شهرستان تقدیر شدوطی این جلسه  کتابخانه های عمومی شهرستان مستقل و عصمت غلامی به عنوان سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان جغتای معرفی شد.  

 


   
 رئیس سازمان آموزش و پرورش خراسان در جغتای

رئیس سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی از مدارس جغتای بازدید و نشستی با مدیران این شهرستان برگزار کرد.

 

فرماندار جغتایدر این جلسه گفت: در سال های اخیر طرح تحول بنیادین نظام آموزش در حال شکل گیری است و در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی میکند.

 

محمدرضا کاظمی افزود: یکی از شیوه های اجرایی این طرح تنظیم سندملی آموزش و پرورش است که در صورت قطعیت یافتن شاهد ساماندهی هرچه بهتر آن، حل مشکلات و ایجاد مطلوبیت واقعی در آموزش و پرورش خواهیم بود. و این مهم زمینه ساز رشد و تعالی بیش از بیش نظام تعلیم و تربیت خواهد بود.

 

وی به ثمرات این تحول بیان کردو افزود: این تحول آموزش را از حالت جریزه ای خارج کرده و زنجیره گسسته و به هم ریخته آن را به هم مرتبط کرده و یک پیکره واحد به وجود خواهد آورد.

 

وی با بیان اینکه حذف موازی کاری ها از جمله پیامدهای ثمربخش این طرح است تاکید کرد: این همان آرمان هاو اهداف انقلاب است که حلقه های گمشده آموزش و پرورش را به هم وصل می کند و این سبب پیشرفت و ترقی بیشتر کشور در زمینه های مختلف می شود.

 

احمدی زاده رئیس سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی در این نشست بحث انتقالی ها را یکی از مشکلات عمده آموزش و پرورش جغتای عنوان  و تصریح کرد: از آنجایی بیشتر فرهنگیان شهرستان از سبزواربوده و ساکن آنجا هستند و مجبور به طی مسافت 250کیلومتر در روز هستند ناچار به مطرح کردن بحث انتقالی هستند که این مساله مشکلاتی از جمله افت آموزشی و... را به دنبال دارد.

 

وی به 2شیفته و مختلط بودن و تخریبی بودن برخی از مدارس به عنوان یک مشکل مهم اشاره کرد و درادامه گفت: در برخی از مدارس آنطور که شایسته است نمی توانیم امکانات تخصصی فراهم سازیم.

 

وی با اشاره به جمعیت بالای برخی مدارس خواستار ایجاد مدارس شبانه روزی و نیز ایجاد مدرسه نمونه دولتی شد و افزود: نبود پیش دانشگاهی شبانه روزی سبب افت تحصیلی دانش آموزان و عدم موفقیت در آزمون سراسری شده است.

 

احمدی زاده عدم برخورداری مدیران ومعلمان از مزایای خاص منطقه محروم، کمبود نمازخانه در مدارس و کمیود نیروی انسانی را از دیگر مشکلات در جغتای برشمرد.

 

رئیس سازمان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی نیز در جمع مدیران مدارس شهرستان جغتای هدف و انگیزه را 2مولفه کلیدی در موفقیت یک مدیر عنوان کرد و اظهار داشت: انگیزه مولفه موثری است و درمیان انگیزه ها انگیزه ایمانی مهمتر می باشدو ایمان داشتن برای مدیران نیاز بسیارضروری است و مدیر باید به دنبال فضای اندیشیدن باشد

 

هژبری با اشاره به قرار گرقتن در هفته وحدت ، وحدت را نیاز اول فرهنگیان دانست و اذعان داشت: تفرقه بلاهای بسیاری بر سر یک ملت می آورد و موفق ترین مدیران مدیرانی هستند که کارتیمی انجام دهند.

وی از مدیران خواست همواره به دنبال طرح های جدید باشند و گفت: برخی مدیران 30سال به یک روش مدیریت می کنند و برخی مدیران در یک سال به 30روش مدیریت می کنند.

 

هژبری تاکید کرد: مدیر موفق 10درصد به مشکلات فکر می کند و 90درصد به راه حل ها می اندیشید.

 

رئیس سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی اذعان داشت: معلمان و مدیران یک تجارت پیش رو دارند که در این معامله یک کالای ارزشمند انسانی به مدیر تحویل داده می شود و او با یک عملکرد فعال فرهنگی، یک ارزش افزوده ایجاد و تحویل می دهد.

 

وی در ادامه در خصوص مطالبات آموزش و پرورش گفت: تمام مطالبات استان به صورت تفاهم نامه ای به امضا رسیده و از آنجا که اولویت در کشور پرداخت مطالبات قبل است امیدواریم این مساله حل شود.

 

وی گفت: تا آخر سال اعتباری به استان ها تعلق خواهد گرفت که بتوانیم از طریق آن برخی از مطالبات ار پرداخت نماییم.    


   
 بررسی مشکلات روستاها با حضور فرماندار
بررسی مشکلات روستاهای گوری و فشانجرد
 
در نشستی با مسئولان شهرستان جغتای مشکلات 2روستا گوری و فشانجرد جغتای مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه دهیار روستا مشکلات این روستاها را برشمرد و خواستار توجه جدی به این روستا ها شد.
 
فرماندارجغتا ی در ادامه این مراسم از اختصاص 15میلیون تومان اعتبار برای این روستا برای بهبود وضعیت کشاورزی و عمران تا پایان سال خبردادو گفت: درصورت استفاده درست و هزینه کردن این بودجه در مسیر درست آن شاهد مرتفع شدن بسیاری از مشکلات و کمبودهای روستا خواهیم بود.
 
محمدرضا کاظمی گفت: درخصوص نانوایی اگر مشکل مردم با افزایش سهمیه حل شود سهمیه آرد روستارا افزایش خواهیم داد و در غیر این صورت یک مجوز یک باب نانوایی را در این روستا خواهیم داد.
 
هاشم آبادی مدیر جهادکشاورزی شهرستان جغتای گفت: درصورت آمادگی تمام مالکین یک حلق چاه در این روستا ما هیچ کمبود اعتبار ی برای ارائه تسهیلات نخواهیم داشت.
 
مصطفی بروغنی رئیس آبفای روستایی شهرستان جغتای گفت: متاسفانه مردم این 2روستا 2برابر الگوی مصرف خانوارهای روستایی مصرف می کنند که این کم آبی روستا را تشدید می کند.

   
 گردهمایی شوراهای بخش هلالی
اولین گردهمایی شوراهای اسلامی بخش هلالی جغتای برگزارشد
 
اولین گردهمایی شوراهای بخش هلالی جغتای با حضور دهیاران، اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش و مسئولان شهرستان برگزارشد.
 
این گردهمایی که در محل سالن ورزشی پهلوان ججو مرکز بخش هلالی برگزارشد امام جمعه جغتای هفته وحدت را فرصت مناسبی برای زنده کردن سنت پیامبر و شناساندن این شخصیت عظیم به جوانان دانست.
حجت الاسلام و المسلمین موحدی پور با اشاره به برنامه های دشمنان اسلام برای از بین بردن اعتقادات دینی مسلمانان تاکید کرد: با یستی این خطرات را شناخت و جوانان را باید با خطر ها آشنا کرد.
بخشدار بخش هلالی جغتای نیز در این مراسم بر تکمیل طرح های نیمه تمام و رفع مشکلات منطقه با کمک شوراها در حداقل فاصله زمانی تاکید کرد و خواستار همکاری و تعامل بین شواراها شد و گفت: پیگیری مصوبات و ابلاغیات وظیفه شرعی شوراهاست و باید یا دقت به آن عمل کنند.
 
سید مصطفی مظفرنژاد پیگیری مشکلات مردم را ازاولویت های بخشداری هلالی عنوان کرد گفت: خوشبختانه تلفن گویای بخشداری فعال شده که به صورت 24ساعته پاسخگوی مردم بخش می باشد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری انتخابات شوراهای بخش در آینده نزدیک اشاره کرد و اذعان داشت: شورا ها بایستی برای رسیدگی به مشکلات مردم و بخش وقت بیشتری بگذارند چرا که آنان در برابر رای مردم مدیونند.  

   
 کانون دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد
تشکیل کانون دانشجویان تحت پوشش کمیته امدادامام خمینی(ره) در جغتای
با حضور امام جمعه، فرماندار و... کانون دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در جغتای شکل گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین موحدی پور امام جمعه جغتای در این مراسم خط مشی کمیته امداد را ادامه سیره پیامبر اکرم در حمایت از مستضعفین جامعه خواند و اصلی ترین هدف تشککیل این نهاد در کشور را گرفتن حق ضایع شده مظلومان و ستمدیدگان عنوان کرد
محمدرضا کاظمی فرماندار جغتای در گردهمایی دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان با بیان اینکه دانشجویان از شان و منزلت خاصی در جامعه برخوردارند خطاب به آنان گفت: این ارزش و احترام بایستی در مسیر درست و تاثیر مثبت در جامعه باشد.
گفتنی است طی این مراسم از 2دانشجوی برتر تحت پوشش کمیته نیز تقدیر شد.

   
 مراسم تجلیل از معاونین و مربیان پرورشی
فرماندار جغتای:
مربیان و معلمان امانتداران فرزندان جامعه می باشند
 
فرماندار جغتای در مراسم تجلیل از معاونین و مربیان پرورشی این شهرستان مربیان و معلمان پرورشی را امانتداران فرزندان جامعه برشمرد و گفت: مربیان به عنوان محرم اسرار دانش آموزان نقش مهمی در هدایت این قشر به مسیر درست زندگی داشته و سبب جلوگیری از بروز انحرافات اجتماعی در جامعه می شوند.
 
محمدرضا کاظمی تاکید کرد: دیدگاه مربیان بایستی در جهت تربیت اسلامی باشد تا شاهد بروز اخلاق اسلامی در جامعه باشیم .
 
در شهرستان جغتای 65مربی پرورشی مشغول فعالیت می باشند که مراسن تجلیل از معاونین و مربیان پرورشی به مناسبت تشکیل نهاد امورتربیتی در آموزش و پرورش برگزار شد.

   
 ویرایشگر متن

تلفن 24ساعته پاسخگویی به مردم بخش هلالی جغتای آغاز به کار کرد

 

تلفن 24ساعته پاسخگویی به شکایات و خواسته های اهالی بخش هلالی جغتای آغاز به کار کرد

 

براین اساس اهالی بخش هلالی به صورت 24ساعته می تونند مشکلات ، نظرات و پیشنهاد های خود را با بخشداری این بخش در میان بگذارند.

 

 


   
 تجلیل از مربیان پرورشی شهرستان

فرماندار جغتای:

مربیان و معلمان امانتداران فرزندان جامعه می باشند

 

فرماندار جغتای در مراسم تجلیل از معاونین و مربیان پرورشی این شهرستان مربیان و معلمان پرورشی را امانتداران فرزندان جامعه برشمرد و گفت: مربیان به عنوان محرم اسرار دانش آموزان نقش مهمی در هدایت این قشر به مسیر درست زندگی داشته و سبب جلوگیری از بروز انحرافات اجتماعی در جامعه می شوند.

 محمدرضا کاظمی تاکید کرد: دیدگاه مربیان  بایستی در جهت تربیت اسلامی باشد تا شاهد بروز اخلاق اسلامی در جامعه باشیم .

 در شهرستان جغتای 65مربی پرورشی مشغول فعالیت می باشند که مراسن تجلیل از معاونین و مربیان پرورشی به مناسبت تشکیل نهاد امورتربیتی در آموزش و پرورش برگزار شد.

 

 


   
 جلسه کارگروه ایمنی و ترافیک شهری و جاده ای

کارگروه ایمنی، ترافیک شهری و جاده ای جغتای برگزار شد

 

در این جلسه که در محل فرمانداری شهرستان جغتای برگزار شد بر نظارت دقیق بر شکل ظاهری و قانونی تاکسی تلفنی های سطح شهر توسط راهنمایی و رانندگی تاکید شد.

براساس مصوبات این جلسه  به منظورهرچه بهترنهادینه شدن فرهنگ ترافیک، راهنمایی و رانندگی شهرستان بر مینی بوس ها و وسایل نقلیه جاده ای نظارت و ساعات ورود و خروج آن ها را کنترل می کند.

 پلیس راه نیز موظف شد با همکاری اداره راه و ترابری شهرستان نقاط حادثه خیز  جاده های شهرستان را  شناسایی و کارشناسی کامل و دقیق نماید.

 

 


   
 اعزام کاروان راهیان نور از جغتای

 

اعزام 120نفر از جغتای به مناطق جنگی در ایام نوروز

120جغتایی در قا لب بیش از 3کاروان راهیان نور به مناطق جنگی اعزام می شوند

درجلسه  ستاد راهیان نور شهرستان جغتای که در محل فرمانداری شهرستان جغتای و به منظور هم اندیشی برای اعزام هرچه مطلوبتر و استفاده معنوی بهتر اعزام به این مناطق  برگزارشد بر توجه به مسایل بهداشتی و امنیتی تاکید شد.

در این جلسه همچنین بر اعزام جوانان برای درس گرفتن از رشادت ها و شجاعت های جوانان نسل گذشته تاکید شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان جغتای در این خصوص گفت: سهمیه شهرستان جغتای 120نفر می باشد که در قالب 3بیش ازکاروان اعزام می شوند.

سرهنگ احمد فریمانه افزود: از این 3کاروان یک کاروان مخصوص خواهران و 2کاروان مخصوص برادران می باشد.

فریمانه اذعان داشت: در سفر یک هفته ای کاروان های جغتای که از سوم تا 10 فروردین ماه خواهد بود اقشار مختلفی از جوانان از جمله دانشجویان و دانش آموزان نیز حضور خواهند داشت.

 

 


   
 بررسی مشکلات صنعتکاران جغتای

معاون صنایع و معادن خراسان رضوی در جغتای :

از دید کارشناسی نقطه اتکا توسعه  شهرستان جغتای معادن و صنایع معدنی است

 

طی نشستی در محل فرمانداری جغتای با حضورمعاون امور معادن و اکتشاف سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی  مشکلات صنعتکاران جغتای مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار جغتای به جای خالی نمایندگی صنایع و معادن در جغتای اشاره کرد و گفت: ما همه تسهیلات و نیازهای این اداره را مرتفع می نماییم.

محمدرضا کاظمی  با بیان  قدمت تاریخی شهرستان  و وجود قابلیت ها و ذخایر موجود خواستار حضور کارشناسان زبده برای بررسی های دقیق در رشته کوههای جغتای شد.

وی گفت: باتوجه به احتمال وجود معدن سنگ های قیمتی و تزئینی، همچنین معادن مس، نیاز به سرمایه گذاری در زمینه معدن و ایجاد کارخانجات مرتبط با آن برای حل مشکلات شهرستان از جمله معضل بیکاری بسیار احساس می شود.

رئیس اداره  صنایع و معادن شهرستان های سبزوار، جوین و جغتای نیز با برشمردن مشکلات صنایع شهرستان جغتای با خسارت 1میلیارد ریالی به معدن کرومیت جغتای اشاره کرد و گفت: خوشبختانه سازمان موافقت هایی برای ارائه تسهیلات و حل مشکلات این معدن داده است.

معاون امور معادن و اکتشاف سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی در ادامه جلسه گفت: از دید کارشناسی نقطه اتکا توسعه  شهرستان جغتای معادن و صنایع معدنی است.

مهندس باقری با اشاره به وجود زیرساخت هایی همچون راه آهن و وجود آب با کیفیت بالا و... گفت: جغتای شرایط بسیارخوبی را برای حضور در بازار های جهانی را دارد.

وی افزود: بزرگترین ذخیره کرومیت استان با 60سال سابقه بهره برداری با پروانه برداشت 12هزارتن، معدن کرومیت گفت جغتای می باشدکه مشکل آن ضعف نسبی کارشناسی است که  عدم دیپلماسی مدیریت سبب وارد شدن خسارت بیش از 1میلیاردی در اردیبهشت ماه گذشته شد.

باقری درادامه از 7گواهی اکتشاف و استخراج در دست صدور برای شهرستان جغتای خبرداد و گفت: با اجرای این امر گواهی اکتشاف و استخراج در جغتای 2برابر می شود  و ایجاد شغل نیز می نماید.

 وی بیان داشت: پتانسیل های بسیاری از جمله بنونیت(خاک صنعتی)و خاک تزئینی در جغتای وجود دارد و حتی وجود معادن مس وطلا در رشته کوههای جغتای دور از انتظار نیست که همه این مسایل نیاز به کار اختصاصی تر برای شناخت سایر موادمعدنی در جغتای احساس می شود.

 

 


   
 دیدار با مردم روستای دستوران

طی جلسه ای با حضور مسئولین شهرستان جغتای مشکلات روستای دستوران بررسی شد 

امام جمعه جغتای در این دیدار مردمی به برنامه هاو اقدامات پیامبر اکرم برای از بین بردن تبعیضات نژادی اشاره کرد و گفت: حضرت محمد(ص) تمام امتیازخواهی ها و رانت خواری ها را در جامعه از بین برد و در تقسیم مسئولیت ها برملاک تقوا و کارآیی افراد تکیه کرد.

 حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر موحدی پور افزود: کسی از اجرای احکام الهی و قوانین ناراحت نمی شود بلکه از بی عدالتی ها ناراحت می شود.

 وی حضور مسئولین در جمع مردم و گوش دادن به دردودل های آنان رااز برکات نظام جمهوری اسلامی برشمرد و در ادامه گفت: دولت خدمتگذار و عدالت محور احمدی نژاد با حضور دربین مردم تمام هم و غم خود را برای رفع مشکلات مردم گذاشته است.

 فرماندار جغتای نیز با اذعان به وجود مشکلات و کمبودها در روستا تاکید کرد: وجود مشکلات ناشی از دودلیل اقتضای دنیای مادی و نیز وجود محدودیت ها و نواقص به عنوان عاملی برای تکامل انسان است.

محمدرضا کاظمی تصریح کرد: این انسان است که با استفاده از قابلیتهای وجودی خود بتواند از سد مشکلات عبور کند.

 وی از اختصاص 80 میلیون ریال اعتبار برای مرمت غسالخانه و بهبود وضعیت کشاورزی و سایر امورات روستای دستوران خبر داد.

 


   
 معارفه اولین بخشدار بخش هلالی
اولین بخشدار هلالی شهرستان جغتای معرفی شد
 
طی مراسمی باحضور امام جمعه، فرماندار و مسئولان شهرستان جغتای اولین بخشدار هلالی شهرستان جغتای معرفی شد.
امام جمعه جغتای در این مراسم گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت به خلق عبادت محسوب می شود و بنای دولت خدمتگزار اجرای عدالت است تا حقوق مردم به آن ها بازگردد و فقر در جامعه از بین برود.
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر موحدی پور تاکید کرد: دولت با خدمت به مردم در پی آن است تا مردم ساکن در روستا احساس نکنند از خدمات و نعمات جمهوری اسلامی بی بهره اند.
وی جوان و پرانرژی بودن اولین بخشدار هلالی را از نقاط  مثبت وی در جهت توسعه و پیشرفت بخش جدید عنوان کرد و افزود: امتیاز ویژه ی بخش هلالی جغتای قرارگرفتن در مسیر ارتباطی با استان خراسان شمالی و استان سمنان است و جاده به عنوان یک عامل موثر تاثیر فراوانی در پیشرفت بخش هلالی خواهد داشت.
فرماندار جغتای نیز در این جلسه عبودیت و رضایت خدا و سعادت دنیوی و اخروی را در گرو خدمت صادقانه عنوان کرد و به بخشدار هلالی توصیه کرد: ادغام 4روستای ریواده، عبدالله آباد، گوری و فشانجرد برای ارتقا به از روستا به شهر از اولویت های این بخشداری باشد.
محمدرضا کاظمی تاکید کرد: توسعه و پیشرفت نیازمند زیرساخت هایی است که امیدواریم بخشدار جدید بتواند با فراهم کردن زیرساختها و استقرار نمایندگی ادارات شرایط بهبود وضعیت بخش را فراهم سازد.
وی همچنین  از اختصاص 130میلیون ریال اعتبار برای مسایل کشاورزی و طرح های زیربنایی روستای ریواده مرکز بخش هلالی خبرداد.
 براساس این گزارش سید مصطفی مظفرنژاد به عنوان اولین بخشدار بخش هلالی شهرستان جغتای معرفی شد.

   
 آغاز به کار درمانگاه تامین اجتماعی
درمانگاه تامین اجتماعی در جغتای آغاز به کار کرد
 
درمانگاه تامین اجتماعی با حضوریک پزشک معین در جغتای آغاز به کار کرد.
فرماندار جغتای در مراسم آغاز به کاراین مرکز پزشکی ابراز امیدواری کرد حضور پزشک معین بستری برای ارتقا نمایندگی تامین اجتماعی جغتای به اداره فراهم شود.
محمدرضا کاظمی افزود: با توجه به اشراف پزشک معین ومسئول نمایندگی تامین اجتماعی امیدواریم این نهاد بتواند در راستای وظایف و مسئولیتهای سازمان تامین اجتماعی گام های مثبتی را در شهرستان تازه تاسیس جغتای بردارد.
رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی تامین اجتماعی خراسان رضوی  نیز دراین باره هدف از اجرای این طرح در جغتای را ارائه امکانات درمانی بهتر و مطلوب تر به قشر بیمه شده عنوان کرد.
دکتر احمدزاده هاشمی گفت: براساس مصوبات نظام پزشکی فرانشیز بیماران 2500تومان است که با حضور پزشک معین این میزان به 400تومان تقلیل می یابد و بودن مهر پزشک معین بیماران 10درصد فرانشیز داروی خود را پرداخت می کند.
وی متولی این امررا مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی عنوان کرد و بهره مندی از شرایط سلامتی بیشتر در جامعه را از اهداف این نهاد برشمرد و ابراز امیدواری کرد این مساله به توسعه شهرستان کمک کند.
براساس این گزارش دکتر سعید مهران پور به عنوان پزشک معین شهرستان جغتای معرفی شد.  

   
 جلسه شورای اداری 30/11/87
فرماندار جغتای:
وقف یک صدقه جاریه است و نقش مهمی در گسترش نهادهای مدنی، توسعه عدالت اجتماعی و ترویج شعائر اسلامی دارد
 
چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان جغتای  برگزارشد.
 امام جمعه جغتای در ابتدای این جلسه به بیان نکاتی درخصوص مدیریت از دیدگاه اسلام پرداخت و آنرا از ضرورت هرجامعه ای عنوان کرد که از پشتوانه عقلی و شرعی نیز برخوردار است.
 حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر موحدی پور مهمترین بحث در مدیریت اسلامی را انتخاب افراد شایسته و توانمند در امر مدیریت دانست و اظهار داشت: با توجه به نقش مدیر در امر فرهنگسازی این شخص بایستی از افراد مدبر و دارای قدرت اندیشه بالا جامعه باشد.
 وی با اشاره به احادیث ائمه اطهار در این زمینه گفت: هر امری آفتی دارد و آفت دین این است که افرادی که سوءمدیریت دارند در راس امور قرار گیرند.
 فرماندار جغتای با اشاره به آغاز هفته وقف، وقف را یک سنت پسندیده دانست که در سیره پیامبر و ائمه اطهار همواره مورد توجه قرارگرفته است.
 محمدرضا کاظمی افزود: وقف یک صدقه جاریه است که نقش مهمی در گسترش نهادهای مدنی ، ترویج معارف اسلامی و قرآن کریم ، ارائه خدمات علمی و آموزشی، توسعه عدالت اجتماعی و ترویج شعائر اسلامی دارد.
 وی در ادامه از مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان خواست طرح ها و برنامه های دستگاه اجرایی خود را اعلام نمایند تا با تشکیل کمیته برنامه ریزی، طرح های اولیت دار بررسی و به ادارات کل و سازمان های استان منعکش شود.
 وی تصریح کرد: بررسی و برنامه ریزی دقیق درخصوص این طرح ها می تواند هر دستگاه اجرایی را درجهت تکمیل رسالت آن دستگاه و در امتداد آن تکمیل رسالت شهرستان یعنی رسیدن به توسعه، پیشرفت و بالندگی جغتای یاری نماید.
 کاظمی گفت: خوشبختانه در طول 4ماهی که از ارتقا شهرستان گذشته است شاهد حضور بسیاری از مدیران کل استان در شهرستان بوده ایم که اعتبارات قابل توجهی نیز جذب شهرستان شده است وما امیدواریم بتوانیم با جذب حداقل 15میلیاردتومان اعتبار درسال آینده گام های مثبتی در فراهم کردن زیرساخت های توسعه شهرستان برداریم.
 فرماندار جغتای باردیگر دراین جلسه از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خواست کمبودها و نواقص شهرستان را درحوزه های خدمات بهداشتی و درمانی و عدم اجرای مصوبات سفرهیات دولت درخصوص بیمارستان این شهرستان را هرچه زودتر به حداقل برسانند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در این ادامه این جلسه اظهار داشت: شهرستان جغتای در حوزه سلامت براساس شاخصه های بین المللی از شرایط مطلوبی برخوردار است که ما بایسی آن را به ایده آل برسانیم.
 دکتر حسن پور با ارائه گزارشی درخصوص میزان مراکز و خانه های بهداشت، از احداث 3خانه بهداشت در سال آینده در این شهرستان خبر داد.
 وی گفت : خوشبختانه بعد از گذشت سالیان بسیار به برکت سفرهای استانی و دید محرومیت زدایی دولت نهم، علیرغم وجود مشکلات توانسیم از بیمارستان 64تختخوابی جغتای بهره برداری نماییم.
 دکترحسن پور با اذعان به اینکه در هر حوزه ای هم پیشرفت ها و هم کمبودهایی وجود دارد اذعان داشت : اولویت اول ما پاگرفتن بیمارستان و فعال شدن آن بود و با توجه به هزینه بر بودن خدمات بیمارستانی و درمانی از سویی و اعتبارات محدود ما از سوی دیگر، ما براساس اولویت ها عمل کرده ایم.
وی درخصوص پزشک متخصص نیز گفت: متاسفانه برخی از متخصصین حاضر به حضور در شهرستان های کوچک نمی شوند که این مساله در جذب پزشک متخصص مشکل ایجاد کرده است.    
 در پایان این جلسه از خدمات محمودرضی رئیس نمایندگی اوقاف و امور خیریه جغتای که به تازگی بازنشسته شده بود تقدیر شد؛ همچنین در این جلسه سنگ سفیدی به عنوان سرپرست نمایندگی بازرگانی جغتای معرفی شد. 
 

   
 تشکیل ستاد نوروزی

جلسه ستاد نوروزِی جغتای برگزار شد

 

دراین جلسه که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد برساماندهی هرچه بهتر شرایط شهرستان برای مسافران نوروزی تاکید شد.

فرماندار جغتای در این جلسه با بیان اینکه مسیر جاده جاجرم به جوین بسیار پرتردد خواهد بود اذعان داشت: در ایام نوروز ساعات  کار نانوایی های شهرستان بخصوص در دهستان های پایین جوین و میان جوین بیشتر خواهد بود.

محمدرضا کاظمی بر امنیت و بهداشت محیط شهرستان در ایام تعطیلات نوروزی تاکید  و در ادمه اظهار داشت: با توجه به کمبود خودپرداز بان ک ها در شهرستان درهر روز از ایام تعطیل بایستی یکی از بانک ها آماده ارائه خدمات به مردم باشند.


   
 معارفه سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان جغتای

معرفی سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه جغتای

با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی سرپرست نمایندگی شهرستان جغتای معرفی شد.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی پورامام جمعه جغتای در این مراسم بر احیای این سنت حسنه و فرهنگسازی دراین زمینه تاکید کرد.

محمدرضا کاظمی فرماندار جغتای در این مراسم وقف را عامل معنوی ارزشمندی در زندگی دنیوی و اخروی افراد دانست و گفت: به مقتضای بافت مذهبی جغتای مردم این شهرستان اعتقاد راسخی در ترویج فرهنگ وقف و معارف اسلامی دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی نیز وقف را از دستاوردهای پیامبر اعظم (ص) برشمردو گفت: در اسلام در کنار معنویت به مسایل معیشتی مردم نیز همواره توجه جدی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین گنابادی نژاد از تشکیل ستاد ویژه شناسایی موقوفات جغتای خبر داد تا سرمایه های شهرستان جغتای ساماندهی گردد.

وی در این جلسه 100دستگاه بخاری به مدارس شهریتان اهدا و در زمینه تکمیل و تخصیص اعتبار به مساجد مدارس و سطح شهرستان قول مساعد داد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین صفرپور به عنوان سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه جغتای منصوب و از خدمات 30ساله جناب آقای رضی تقدیر شد.


   
 لینک ها

   
 لینک ها

   
 لینک ها

   
 جلسه شواری اداری 30/11/87
مدیرکل بهزیستی استان:
خراسان رضوی بیشترین کودک بی سرپرست و بدسرپرست را درکشور داراست
 
فرماندار جغتای درجلسه شورای اداری این شهرستان درخصوص وضعیت بهزیستی جغتای سخن گفت و به ماموریت خطیر این نهاد حمایتی در مسائل اجتماعی و توان بخشی، فرهنگی، پیشگیری و ایجاد فرصت های شغلی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد اشاره و خواستار اختصاص اعتبارات لازم به بهزیستی شهرستان شد.
 محمدرضا کاظمی تصریح کرد: با توجه به وجود مرکز نگهداری معلولین در روستای ده امام برای عملکرد بهتر و خدمترسانی بیشتر و برطرف کردن کاستی ها و نواقص آن اعتباری بالغ بر 600میلیون ریال نیاز است.  
 وی همچنین خواستار ایجاد مجتمع های ارائه خدمات به مددجویان در چند روستای این شهرستان به منظور ارائه خدمات بهتر و نزدیکتر به محل زندگی آنان شد و افزود: همچنین شهرستان نیاز به یک کلینیک فیزیوتراپی دارد.
 کاظمی به مشکلات موسسه احسان المومنین جغتای اشاره داشت و گفت: تجهیز و جبران کمبودهای اعتباری این موسسه که 2مرکز معلولین پسرانه و مرکز کودکان بی سرپرست و بد سرپرست را تحت پوشش خود دارد نیاز به 70میلیون تومان اعتبار دارد.
 وی با ابراز تاسف از آمار بالای اعتیاد در برخی از روستاهای جغتای، برتوجه به بحث پیشگیری در شهرستان با همکاری همه نهادها تاکید کرد.
 مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی در این جلسه سازمان بهزیستی را مولود انقلاب دانست و گفت: رویکرد این سازمان تمرکز زدایی است و اگر شهرستان جغتای پویایی و نیروی متخصص لازم را داشته باشد حاضریم تمام طرح هایی که در مشهد انجام می شود در جغتای نیز اجرا شود.
 دکترتهمینه شکیب با بیان این مطلب که 45 درصد کودکانی که از امکانات مهدها استفاده میکنند در روستامهدها می باشند تاکید کرد: این مراکز فرصت بهتری را برای رشد اجتماعی
 آن ها به وجود می آور د تا از انگ هایی که به کودکان روستایی به دلیل عدم رشد اجتماعی به آنان زده می شود جلوگیری شود.
 وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی همپای سیاست های کشور و اصل 44قانون اساسی به سمت خصوصی ساز ی حرکت می کند و درحال حاضر 1700مرکز غیردولتی در استان فعال می باشد.
 شکیب افزود: نقش دولت در بخش خصوصی باید دستگیری باشد نه مچ گیری؛ و باید به بخش خصوصی اعتماد کرد  درصورتی بخش غیردولتی عملکرد بهتری دارد.
 وی گفت: خراسان رضوی بیشترین کودک بی سرپرست و بدسرپرست را درکشور دارد و ما تجربه موفقی درواگذاری امور آنان به بخش غیردولتی داشته ایم.
 وی افزود: سال گذشته سازمان بهزیستی به اندازه تمام طول انقلاب بر مستمری بگیران خود افزوده است وبه کمک بخش خصوصی و نظارت دولت طرح های بسیاری ساخته شده است.
 مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی بر مشارکت فعال، آگاهانه و مسئولانه مردم تاکید و تصریح کرد: مشارکت واقعی سبب می شود به سرمایه اجتماعی که مهمترین سرمایه است دست یابیم و در راستای آن عملکرد جهشی و رو به پیشرفت را در شهرستان تازه تاسیس جغتای داشته باشیم.
 گفتنی است همزمان با حضور مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی نمایندگی بهزیستی جغتای به اداره ارتقا یافت و حسین گلشن به عنوان اولین مدیر این اداره معرفی شد.

   
 درنشستی با رئیس سازمان میراث فرهنگی خراسان رضوی
در آینده نزدیک
نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جغتای مجددا فعالیت خودرا آغاز می کند
 
طی جلسه ای با حضور رئیس و کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، مشکلات جغتای در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت و همچنین از برخی از ابنیه و آثار تاریخی آن بازدید شد.
 فرماندارجغتای در این جلسه با اشاره به وجود 139 اثرتاریخی و طبیعی و جاذبه های گردشگری بسیار درآن خواستار توجه سازمان به این عوامل در جهت رشد صنعت توریسم در جغتای شد.
 محمدرضا کاظمی بر ضرورت حفظ و صیانت از آثار و ارزش های تاریخی تاکید و تصریح کرد: با توجه به عبور بسیاری از مسافران از جغتای و وجود باغ ها و چشمه های زیاد نیاز برنامه ریزی دقیق و سنجیده برای ساماندهی بهتر وضعیت شهرستان برای پذیرایی از مسافران بسیار احساس می شود.
 وی به تعطیلی دفتر نمایندگی جغتای اشاره و خواستار آغاز فعالیت مجدد آن شد.
 رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، با اشاره به قدمت شهرستان جغتای و قرار گرفتن به عنوان چهارراه ارتباطی به سمنان، گرگان و کشورهای شمالی با استان خراسان بر شناسایی آثار تاریخی آن تاکید کرد.
 محسن لشکری افزود: جغتای یک منطقه تجاری و فرهنگی است و آثار برجای مانده آن نیز برهمین مبناست وبرای شناساندن جغتای بایستی آثار و ابنیه تاریخی و مشاهیر و بزرگان آن شناسنامه دار شود و اطلاع رسانی خوب نقش مهمی در این زمینه ایفا می نماید.
 وی در ادامه گفت: شاخصه های فرهنگی مشخص و مناسب جغتای باید تعیین شده و شهرستان براساس آن معرفی شود و این امر سبب می شود جغتای شاکله فرهنگی یافته و مراکز دانشگاهی و فرهنگی بیشتری به  آن انتقال یابد. رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به نوپابودن شهرستان جغتای باید با یک دید علمی به آن توجه شود و زمان، زمان آزمون و خطا نیست. 
 وی با بیان اینکه طراحی شهرجغتای با چشم انداز وسیعی پیش بینی شده است گفت: جغتای در میان شهرهای استان طراحی و بافت بی نظیری دارد و این مساله سبب می شود درآینده ساخت و ساز در آن دچارمشکل نشود.
 لشکری بااشاره به اینکه حفاظت از آثار تاریخی وظیفه همه مردم است مهمترین عوامل تخریب آثارباستانی را مردم عامی و قاچاقچیان اشیاء و آثار تاریخی عنوان کرد.
 وی درخصوص نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جغتای نیز گفت: در اسرع وقت نمایندگی جغتای نیز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و در مورد حفظ آثار تاریخی جغتای سعی می کنیم با برنامه مدون و کامل به مرمت و احیا آثار آن خوایم پرداخت.

   
 در نشستی با مدیر عامل کارخانه سیمان جغتای

کارخانه سیمان جغتای اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل کارخانه سیمان جغتای در دیدار با فرماندار و سایر مسئولان جغتای توصیه کرد: درصدد باشید در اطراف این کارخانه و معادن آن ساخت و سازهای مسکونی انجام نشود تا روند توسعه آن و نیز مسایل محیطی آن در آینده دچار مشکل نشود.

مهندس کاظم اورعی اظهار داشت: در خصوص ساخت یک کارخانه علاوه بر مسایل صنعتی مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز بایستی مراقبت کامل شود.

وی با اشاره به کاشت بیش از 23هزار درخت و وجود 20هکتار فضای سبز در کارخانه اذعان داشت: ما توجه بسیاری به مسایل محیط زیست و منابع طبیعی داشته ایم و در زمینه محیط زیست سعی شده مطابق با استانداردهای جهانی عمل شود.

وی با ارائه گزارشی از روند پیشرفت کارخانه گفت: با توجه به پیشرفت بیش از 85درصدی آن، کارخانه در اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد.

اورعی گفت: سال گذشته کارخانه به عنوان فعال ترین و پرکارترین پروژه کشور شناخته شد و امسال نیز از روند خوبی برخوردار است.

وی گفت: نزدیک به 1000نفر در سایت کارخانه سیمان مشغول به فعالیت هستند و حدود 2هزار نفر نیز در کارگاه های مختلف کشور برای آوردن وسایل و تجهیزات به کارخانه مشغول به فعالیت می باشند.

مدیرعامل کارخانه سیمان جغتای بازبودن دید مردم منطقه را عامل مهمی در پیشرفت امور آن ذکر کرد و گفت: همکاری مسئولان جغتای با کارخانه بسیار خوب بوده است.


   
 ویرایشگر متن
 /همایش توسعه و بالندگی1 /
 
فرماندار جغتای:
مشارکت قشر روشنفکرمنجر به پویش علمی در جامعه می شود
 
همایش "توسعه و بالندگی" با حضور فرهیختگان، تحصیلکردگان و دانشجویان جغتای از اقصی نقاط کشور در جغتای برگزار شد
 
فرماندار جغتای در این همایش توسعه و پیشرفت را نیازمند عواملی دانست که محوری ترین عامل آن عامل نیروی انسانی است.
 
محمدرضا کاظمی افزود: در فرایند تولید فکر ، علم و دانش و فناوری ودر امتداد آن تولید کارو اشتغال و ایجاد حرکت نو، بی شک عامل انسانی به عنوان عامل مولد . مهیج نقش مهمی را در توسعه و بالندگی ایفا می کنند.
 
وی به  اهمیت دادن به قشر نخبه در ایجاد حرکت های نو و جدید در جامعه اشاره و تصریح کرد: جوهره وجودی انسان می طلبد که در مسیر نوآوری و رسیدن به کمال که مسیر خلقت انسان نیز می باشد حرکت کند.
 
کاظمی اظهارداشت: امروز همه جوامع و مکاتب بشری به این باور رسیده اند که متفکران، نخبگان و مغزهای جامعه عامل کلیدی در پیشرفت آن جامعه هستند اما یک تفاوت اساسی بین مکتب دین اسلام با سایر مکاتب منحرف بشری وجود دارد و آن اینکه تمام فکر و تلاش آنان در چنبره مادیات غرق است.
 
وی افزود: در چنین جامعه ای اگر در یک مقطعی حرکت ایجاد نماید در طرف دیگر آن شاهد رویکردی خواهیم بود که خود افراد آن را مذمت می کنند.
 
 وی تاکید کرد: این درحالیست که اگر در دین اسلام هدایتی و جهت گیری برای توسعه و تغییر صورت می گیرد در مسیری است که مطابق با قابلیت های وجود انسان است که خداوند تکوین نموده است وهر حرکت در چنین جامعه ای رضایت خداوند و خلق خدا رابه دنبال داشته و منجر به داشتن یک مدینه فاضله می شود.
 
 
فرماندار جغتای در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در دهه چهارم انقلاب اذعان داشت: اندیشه واستراتژی امام خمینی(ره) درخصوص توجه به قشر نخبه و مغز متفکر جامعه کاملا مشهود است و همین اهمیت ها سبب شده است که امروز دنیای غرب اعتراف کند که ایران یک قطب مهم و تاثیرگذار در خاورمیانه و در میان کشورهای اسلامی است و در ظرف 15سال آینده به یک قطب در جهان تبدیل خواهد شد.
 
وی به موفقیت های ایران در عرصه های نظامی، علمی، صنعتی و ... اشاره کرد و آن را دستاورد فرزندان ایران در طول 30سال انقلاب خواند که در برابر همه تحریم ها و بی مهریهای استکبار با اطاعت از منویات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به موفقیت های بسیار رسیده و علاوه بر رسیدن به خودکفایی در بسیاری از محصولات در خط تولید برای صادرات قرار گرفته است      
 
   کاظمی مشارکت قشر روشنفکر را منجر به پویش علمی در جامعه عنوان کرد و هدف از برگزاری این همایش را توسعه شهرستان در زیرساخت های جدید جهت تولید کار اقتصادی در شهرستان عنوان کرد.    
 
 وی برادامه این سیاست به عنوان یکی از برنامه هاو اولویت های فرمانداری اشاره کرد و تشکیل کاگروه های تخصصی در زمینه های مختلف کشاورزی، اقتصادی و صنعتی، فرهنگی و اجتماعی و ... را از برنامه های آتی آن عنوان کرد.

   
 همایش توسعه و بالندگی
/ همایش توسعه و بالندگی 2/
 
امام جمعه جغتای :
برای ساختن جامعه ای که همه افراد آن از خواص باشد گسترش بصیرت در جامعه ضروری است.
 
همایش "توسعه و بالندگی" با حضور فرهیختگان، تحصیلکردگان و دانشجویان جغتای از اقصی نقاط کشور در جغتای برگزار شد.
 
امام جمعه جغتای این همایش را بهانه و فرصتی برای فرزندان این سرزمین دانست که سالها دور از وطن اصلی خویش بودند تا با سفر به این شهرستان و قرار گرفتن در فضای آن شاهد وجود فرصت ها و زمینه هاو استعدادهای فراوان در جغتای بوده و با طرح ها و ایده های خود در جهت توسعه و بالندگی آن گام بردارند.
 
حجت الاسلام و المسلمین موحدی پور به وجود دانشمندان، ادبا و شعرای بسیاری در طول تاریخ در این شهرستان اشاره کرد و درادامه در خصوص رسالت خواص سخن گفت و اظهار داشت: آیا خارج شدن کسی از منطقه و عهده دار شدن مسئولیتی در نقطه ای از کشور کفایت می کند؟
 
وی با برشمردن ویژگی های افراد خواص، ملاک خاص بودن را بصیرت عنوان کرد و افزود: وقتی خداوند به بنده شایسته خود بصیرت می دهد آن فرد جزو خواص می شود و برای ساختن جامعه ای که همه افراد آن از خواص باشد گسترش بصیرت در جامعه ضروری است.
 
وی موضع گیری براساس بینش را از حمله خصوصیات این افراد ذکرو تاکید کرد: افراد روشن بین خوب می فهمند و با تشخیص درست عملکرد درستی نیز دارند.
 
موحدی پور همچنین تصریح کرد: افراد خواص و فرهیخته در مقابل باطل، انحطاط ها و کجروی ها سکوت نکرده و همواره از حق حمایت نموده و از مسیر درست منحرف نمی شوند.
وی خطاب به فرهیختگان و تحصیلکردگان شهرستان گفت: شما خواص جامعه اید و امروز برای این جمع شده اید تابا شناسایی استعدادهای موجود در شهرستان و با خودباوری به این نکته که "ما می توانیم" طرح ها و ایده هایی نو برای داشتن جامعه ای آباد و سربلند داشته باشیم.