آرشيو اخبار مديريت بحران استان خراسان رضوي
150 نقطه بحرانی در بحث خسارات سیل و تگرگ در خراسان رضوی شناسایی شد (پنج شنبه 2 مرداد 1393)

مشهد - ایرنا - مدیر گروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خراسان رضوی گفت : امسال علاوه بر خشکسالی و سرمازدگی، 150 نقطه بحرانی در بحث خسارات حاصل از سیل ، تگرگ و باران های سیل آسا در بخش کشاورزی شناسایی شد.

معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی : تامین خسارات خشکسالی طی چندمرحله پیگیری شده اما نتیجه ای نداشته است (پنج شنبه 2 مرداد 1393)

مشهد - ایرنا - معاون برنامه ریزی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت :گزارش خسارات خشکسالی مستند شده و به همراه طرح های پیشنهادی برای جبران خسارت دراین حوزه طی چندین مرحله به سازمان مدیریت بحران و مجموعه های مرتبط کشور ارسال و پیگیری شده اما تا کنون نتیجه ا...

مقام مسوول در جمعیت هلال احمر: رکن اصلی پیشگیری در مقابله با حوادث آموزش های امدادی مردم محور است (پنج شنبه 2 مرداد 1393)

تهران - ایرنا - رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: رکن اصلی پیشگیری در مقابله با احوادث طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت ارایه آموزش های امدادی مردم محور به صورت همگانی، عمومی و تخصصی به اقشار مختلف جامعه است.

چاههای غیرمجاز، تهدید جدی برای دشت مشهد (پنج شنبه 2 مرداد 1393)

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد چاههای غیرمجاز را تهدید جدی برای دشت مشهد عنوان کرد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس: خشکسالی آسیب اجتماعی در پی دارد (پنج شنبه 2 مرداد 1393)

بجنورد - ایرنا - رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: پدیده خشکسالی می تواند پیامدهای زیانباری چون بیکاری و آسیبهای اجتماعی را در پی داشته باشد.

جنگ فناوری علیه خشکسالی/ زنگ هشدار خشکسالی در امریکا به صدا درآمد (پنج شنبه 2 مرداد 1393)

در سال های 2013 و 2014 میلادی، زمین گرمترین روزهای خود را تجربه کرده است. بنا به گزارشات منتشر شده، انتشار گازهای گلخانه ای و همچنین ذوب شدن یخ های قطب شمال بالاترین درصد خود را طی دو سال اخیر به ثبت رسانده اند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور: سه استان کشور در اوج خشکسالی هستند (چهار شنبه 1 مرداد 1393)

تهران - ایرنا - رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه 17 سال است که ایران با خشکسالی مواجه است، گفت: سه استان کشور از جمله خراسان جنوبی، رضوی و سمنان در اوج خشکسالی قرار دارند.

خشکسالی منجر به جیره بندی آب شرب در مناطق روستایی رشتخوار شد (چهار شنبه 1 مرداد 1393)

مشهد - ایرنا - رییس شورای اسلامی رشتخوار گفت: خشکسالی و کمبود آب آشامیدنی موجب جیره بندی و آبرسانی با تانکر به تعدادی از روستاهای این شهرستان شد.

سرپرست لیگ شبیه ساز امداد مرکز تحقیقات مکاترونیک ایران مسابقات جهانی ربوکاپ محل اقتدارنمایی پژوهشگران ایرانی است (چهار شنبه 1 مرداد 1393)

کمک به مدیریت بحران در حوادث غیر مترقبه از دستاوردهای لیگ شبیه ساز امداد است.

اختصاص بودجه 4 هزار میلیاردی برای بحران خشکسالی در کشور/ بیشترین بودجه به هلال احمر تخصیص یافت (چهار شنبه 1 مرداد 1393)

رئيس امور بودجه منطقه‌اي معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردی رئیس جمهوری گفت: برای حل بحران خشکسالی در کشور، تا امروز نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان بودجه در قالب دستگاههای مختلف تخصیص یافته که بیشترین آن مربوط به جمعیت هلال احمر با رقم هزار میلیارد...

حجتی برآورد کرد: خسارت 11 هزار میلیارد تومانی کشاورزان از خشکسالی و سیل (چهار شنبه 1 مرداد 1393)

وزیر جهادکشاورزی خسارات وارده به کشاورزان به دلیل خشکسالی و سیل را بیش از 11 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: برای حل این مشکل تنها یک‌هزار میلیارد تومان در دولت به تصویب رسیده و یک‌هزار و 500 میلیارد تومان در حال طی مراحل تصویب است که با این بود...

ورود ایران به هفتمین خشکسالی پیاپی/ کاهش شدید بارش‌ها در 3 استان (چهار شنبه 1 مرداد 1393)

مشاور وزیر نیرو با اعلام ورود ایران به هفتمین خشکسالی پیاپی، گفت: صنایع آب بر باید به حاشیه سواحل منتقل شوند.

اختصاص 30 میلیارد ریال برای بازسازی تاسیسات زیربنایی استان خراسان رضوی (سه شنبه 31 تیر 1393)

تهران - ایرنا - هیات وزیران با اختصاص 30 میلیارد ریال به خراسان رضوی موافقت کرد تا برای بازسازی تاسیسات زیربنایی و سایر بخش های خسارت دیده ناشی از سیل در استان هزینه شود.

حکایت کمبود آب و هدر رفت آن در شبکه های پوسیده - سیفعلی موسی زاده (سه شنبه 31 تیر 1393)

حکایت عجیبی است ، این روزها همه از خشکسالی ، مشکل آب و جیره بندی سخن می گویند و در میان این همه هشدار و داد و فریاد، هر روز میلیون ها لیتر آب شرب تصفیه شده در شبکه های انتقال و لوله های پوسیده آن به هدر می رود.

‌خسارت 213 میلیارد تومانی به عشایر خراسان‌رضوی بر اثر خشکسالی (دو شنبه 30 تیر 1393)

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از برآورد 213 میلیارد تومانی خسارات ناشی از خشکسالی به عشایر استان خبر داد. خبر داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی: مشهد کمترین آلودگی هوا را در چهار ماه نخست امسال داشت (دو شنبه 30 تیر 1393)

مشهد - ایرنا - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کلانشهر مشهد از ابتدای امسال تاکنون تنها 9 روز را با هوای ناسالم سپری کرد.

خراسان رضوی 37 ایستگاه سینوپتیک هواشناسی کم دارد (دو شنبه 30 تیر 1393)

مشهد - ایرنا - معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت : 37 ایستگاه هواشناسی سینوپتیک در استان کمبود داریم.

مقام مسوول در جمعیت هلال احمر: دانش پدافند غیرعامل برای مدیریت بحران بومی سازی شود (دو شنبه 30 تیر 1393)

تهران - ایرنا - رییس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر، دانش مربوط به پدافندغیرعامل را دانشی طبقه بندی شده عنوان کرد و گفت: کشورهای صاحب این دانش، به راحتی آن را در اختیار دیگران قرار نمی دهند و باید تلاش کنیم به نوعی دانش پدافندغیرعامل را برای مدیر...

خشکسالی پدیده ای که نیازمند راهکارهای ملی،منطقه ای و بین المللی است (دو شنبه 30 تیر 1393)

کرج-ایرنا- خشکسالی پدیده ای است که از دیرباز و در دوره های زمانی مختلف و مشخص به وقوع پیوسته اما ضرب آهنگ حرکات آن این سالها و روزها چنان مهیب است که لرزه بر اندام زمین های کشاورزی و منابع آبی انداخته و قلبشان را ترک ترک کرده است.

گرد وغبار پدیده ای که نفس کشیدن را برای مشهدی ها سخت کرده است (یک شنبه 29 تیر 1393)

مشهد - ایرنا - گرد وغبار پدیده ای که نفس کشیدن برای زائران و مجاوران حرم رضوی و دیگر شهرهای خراسان رضوی سخت کرده به طوریکه این پدیده نوظهور مردم این استان را متعجب ساخته است.

هئیت دولت 40 میلیارد ریال اعتبار به بنیاد مسکن اختصاص داد (یک شنبه 29 تیر 1393)

تهران - ایرنا - هیئت وزیران در جلسه 15 تیرماه سال جاری موافقت کرد مبلغ 40 میلیارد ریال به صورت هزینه ای از محل منابع ماده 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند ˈ شˈ ماده 224 قانون برنامه پنجم توسعه در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار...

اعتبارات لازم برای احداث خطوط انتقال آب تربت حیدریه و مه ولات پیش بینی شد (یک شنبه 29 تیر 1393)

تربت حیدریه - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: اعتبارات لازم برای احداث خطوط انتقال آب تربت حیدریه و مه ولات در سال جاری پیش بینی شده است.

سازمان ملل اعلام کرد رشد 5 برابری بلایای طبیعی از دهه 70 میلادی (پنج شنبه 26 تیر 1393)

سازمان ملل در گزارش جدیدی اعلام کرد: وقوع بلایای طبیعی نظیر طوفان، سیل و موج گرما از دهه 70 میلادی تاکنون پنج برابر شده است.

دولت 10 هزار میلیارد ریال اعتبار به جمعیت هلال احمر اختصاص داد (چهار شنبه 25 تیر 1393)

تهران - ایرنا - هیات وزیران بمنظور پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث، سوانح و بحران ها، با اختصاص 10 هزار میلیارد ریال اعتبار به جمعیت هلال احمر موافقت کرد.

قرار گرفتن 90 درصد خاک ایران زیر پوشش کمربند زلزله (چهار شنبه 25 تیر 1393)

رئیس دانشکده‌ی جغرافیا و برنامه‌ریزی محیطی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: کمربند زلزله، 90 درصد خاک کشور ایران را در برگرفته است و از 40 نوع بلای طبیعی 31 مورد آن در ایران تجربه شده است.
Page 1 of 23 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >